Kodėl kompozitoriaus T.Dobrovolskio nužudymo byloje baudžiamojon atsakomybėn nepatraukta D.Grybauskaitė?

0Skirmantas_Vytenis_ir_Arturas_apr

0Skirmantas_Vytenis_ir_Arturas_apr

Kodėl kompozitoriaus T.Dobrovolskio nužudymo byloje baudžiamojon atsakomybėn nepatraukta D.Grybauskaitė?

Įtariami žudikai jau ne kartą išsisuko nuo teisingumo dėl smurto

Generalinė prokuratūra slepia tikruosius T.Dobrovolsio žudikų motyvus

Aurimas Drižius

Šiandien Vilniaus apygardos teisme paaiškėjo, kad kompozitorius Tomas Dobrovolskis buvo nužudytas dėl dėl neapykantos rusakalbiams ir Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Tai paliudijo du žmonės, kurie buvo sumušti tame pačiame bare, kur ir buvo nužudytas kompozitorius Tomas Dobrovolskis – jie papasakojo, kad skustagalviai juos žiauriai sumušė tik todėl, kad jie išdrįso pasakyti, kad jiems patinka V.Putinas.

Generalinė prokuratūra žudikams yra pateikusi kaltinimus dėl buitinės žmogžudystės, tačiau niekur nekalba apie tai, kad žmogus buvo nužudytas dėl neapykantos kitos tautos žmonėms.

Nors prokuratūra turi savo išaiškinimą ir patvirtintas direktyvas, ir net BK 170 straipsnis aiškiai sako, kad „ Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“ yra draudžiamas įstatymo, ir persekiojamas (Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų), tačiau apie žudikų motyvus šiame procese nieko nesakoma.

0Skirmantas Vytenis ir Arturas apr

Motyvai slepiami, nes tada reikėtų aiškintis, kas pastūmėjo šiuos jauniklius mušti ir užmušinėti žmonės vien todėl, kad jiems patinka Rusijos prezidentas.

Tada paaiškėtų, kad didžiausia šios neapykantos kurstytoja yra Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kurią jau penkeri metai „puola rusai“, ir kuri yra pareiškusi, kad visa „Rusija yra teroristinė valstybė“.

Kodėl Generalinė prokuratūra nepradeda tyrimo pagal BK 170 str. dėl neapykantą skatinančių pareiškimų prieš rusus ir jų prezidentą?

grybauskaite neuzmirstuole lrp.lt nuotr K100

http://alkas.lt/2014/11/21/d-grybauskaite-rusija-teroristine-valstybe-video/

Tačiau akivaizdu, kad Dalios Grybauskaitės neapykantos V.Putinui ir rusams skatinimas jau davė savo rezultatų – žmonės Lietuvoje žudomi vien todėl, kad jie prisipažįsta, kad jiems patinka V.Putinas.

„Aš pasakiau, kad man patinka V. Putinas, jie tada ėmė man grasinti, sakė, kad už tokius pokalbius galiu gauti į galvą – labiausiai agresyviai buvo nusiteikę du vaikinai: vienas – su akiniais, o kitas kalbėjo su akcentu – dzūkiškai ar suvalkietiškai“, – trečiadienį Vilniaus apygardos teisme, kur toliau buvo nagrinėjama baudžiamoji byla dėl kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo, pareiškė vilnietis Mindaugas Šulinskas, – tą vakarą atėjau į barą, čia susipažinau su mergina, mes sėdėjome ir kalbėjomės apie politiką, istoriją, o netoliese sėdėjo kompanija, iš kurios kažkas ėmė sakyti, kad „Putin chuilo“. Paklausiau, kodėl? Tada manęs paklausė, koks mano vardas, atsakiau, kad Mindaugas, o jie man atsakė įžeidžiančiai – rusišką keiksmažodį ir rusišką vardą, sakė, trauk savo galvą, mes tave sudaužysime. Jie toliau mane įžeidinėjo, todėl pasakiau, kad jeigu norite, galime išeiti į lauką vienas prieš vieną pakalbėti.“ 

Vėliau vienas vaikinų –  Vytenis Matulevičius pakvietė liudininką išeiti į lauką. „Nieko blogo neįtariau, nes jis su mane pakvietė išeiti šypsodamasis, maniau, kad nori parūkyti ir pasikalbėti, – pasakojo M. Šulinskas. – Išėjęs iš baro prie pat durų pamačiau po kaire kraujo klane gulintį T. Dobrovolskį, o kitoje pusėje ant žemės gulėjo sumuštas mano draugas Andrius Karačiūnas.  Supratau, kad muštynėse turėjo dalyvauti daug žmonių – ėmiau dairytis, kol susidūriau akis į akį su vienu vaikinu, tiksliai negaliu pasakyti, bet numanau, kad tas vyrukas yra Andrius Šalna. Jis buvo smarkiai apgirtęs. Lauke buvo ir daugiau žmonių, nusprendžiau tarp jų nesiveržti ir eiti atgal į barą, galvojau, iškviesiu policiją. Bet supratau, kad net nespėsiu atidaryti baro durų, todėl ėjau link tualeto, bet pakeliui ant laiptų gavau kelis smūgius į ranką ir pilvą. O paskui ėmė mane daužyti – negalėjau apsiginti: mane visą laiką daužė, nežinau kiek, bet žinau, kad daug ir ilgai. Nežinau, ar praradau atmintį, ar ne, bet kai baigė daužyti, pamačiau, kad jau yra atvykę policijos pareigūnai, jie man sakė, pasilik bare, esi sužalotas.“ 

M. Šulinskas taip pat prisipažino, kad praėjus savaitei po įvykių „Psichbaryje“ jis buvo užpultas nepažįstamųjų: „Po savaitės mane pasigavo skinhedai, ėmė mane stumdyti – sakė, tu čia esi už Putiną, ir mane sužalojo“.

 Kitas nukentėjusysis  Andrejus Karačiūnas, tiesa, apie tragiškus įvykius teisme kalbėjo labai nedaug, net negalėjo įvardyti, kas jį tiksliai sumušė, kai šis iš baro išėjo į lauką parūkyti. Šis nukentėjusysis taip pat patvirtino, kad tragedija „Psichbaryje“ nutiko vien dėlto, jog buvo paminėtas Rusijos vadovo vardas. „Aš sėdėjau bare prie židinio, kai iš kitos bare buvusios kompanijos išgirdau tostą: „Putinas chuilo“! – sakė A. Karačiūnas. – Atsisukęs pasižiūrėti, kas vyksta, pamačiau, kad ta kompanija žiūri į mane ir laukia palaikymo – nori, jog išgerčiau už jų žodžius. Nežinau, kodėl, bet man tai nepatiko, ką jie pasakė V. Putino atžvilgiu, todėl jiems replikavau – atsakiau, kad gerai būtų, kad ir mūsų valstybė turėtų tokį prezidentą kaip V. Putinas.“

Nežinia, kaip toje kompanijoje atsidūrė kompozitorius Tomas Dobrovolskas, tačiau jis buvo nužudytas tos pačios siautėjančios kompanijos skėčio dūriu į akį. 

Prokurorų kaltinimų dėl tyčinio T. Dobrovolskio nužudymo sulaukė vienoje bendrovėje teisės konsultantu dirbantis 25 metų Skirmantas Jankauskas, 23 metų Karolis Pociūnas ir 27 metų Audrius Šalna. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kompozitoriui skėčiu į akį esą dūrė viename sostinės bare dirbantis K. Pociūnas. Tai tyrėjams nurodė vienas kaltinamųjų nužudymu. Dar trims jaunuoliams pateikti kaltinimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo – į kaltinamųjų suolą dėl to sėdo Paulius Leščinskas, Vytenis Matulevičius ir Edgaras Petruškevičius. Pastarieji dar studijuoja Vilniaus universitete.

Žudikai jau buvo išvengę atsakomybės už smurtą

Generalinė prokuratūra sąmoningai nuslėpė faktą, kad tie jaunuoliai – jau pagarsėję chuliganai, nuolat mušdavę rusakalbius Vilniuje.

„ Pravartu panagrinėti ir Evaldo Balčiūno bei Dariaus Pocevičiaus  bylą, – LL pasakojo žurnalistas Giedrius Grabauskas, – kuo svarbi ši byla? Ji svarbi tuo, jog po ilgo persekiojimo šie aktyvūs piliečiai šių metų liepos pabaigoje išteisinti. Ir dar svarbus aspektas-E.Balčiūną ir D.Pocevičių puolė, tariamu šmeižtu kaltino veikėjai, kurie pagal oficialius policijos duomenis eilę kartų agresyviai puldavo rusakalbius žmones. Apie tai rodyta ir televizijos laidose. Tai S.Jankauskas ir A.Vileita.  Pagal turimus duomenis yra konkrečios prielaidos, kurios leidžia teigti, jog šitie asmenys – tai galimai neofašistinių grupuočių nariai. Ir dar – S. Jankauskas dalyvavo  žiauriame išpuolyje, kai 2014 m. gruodį Vilniuje nužudytas kompozitorius T.Dobrovolskis. Įtariama, kad būtent S.Jankauskas ir dar penki asmenys užpuolė ir mirtinai sužalojo žinomą kompozitorių. S.Jankauskas keletą mėnesių praleido kalėjime, vėliau buvo paleistas, šiuo metu teisiamas nužudymo byloje.

 

PASIBAIGUS „GATVĖS MUZIKOS DIENAI“ FAŠISTUOJANTIS SKINAS JURGIS VIRBAŠIUS SUMUŠĖ GATVĖS MUZIKANTĄ

2011 m. gegužės 7 d., apie 20 val., Vilniuje, Vokiečių gatvėje fašistuojantis skinas, nuolatinis kovo 11-osios eitynių dalyvis Jurgis Virbašius sumušė pankiškos išvaizdos gatvės muzikantą, ėjusį su drauge namo po „Gatvės muzikos dienos“ koncerto. Aukštam ir stambiam skinui kiaušinio formos galva turbūt nepatiko pankiška jaunuolio išvaizda. J. Virbašius prisiartino prie visa galva žemesnio muzikanto ir, ištaręs „Tai ką? Ochujienas pankas?“, smogė jam į antakį.

 

Po smūgio J. Virbašius sugriebė muzikantą ir norėjo smogti dar, tačiau šis sugebėjo nuo jo atsiplėšti ir nubėgo Rotušės link. Skinas jaunuolį nusivijo, tačiau šis spėjo pasislėpti Rotušės aikštės minioje. Tikėtina, kad J. Virbašius užpuolė gatvės muzikantą, nes žinojo, kad pastarojo grupė per „Gatvės muzikos dieną“ grojo ir antifašistines dainas.

Jurgis Virbašius – 17-18 metų Vilniaus Ozo vidurinės mokyklos moksleivis. Mokosi 10 klasėje, nepažangus, buvo paliktas antriems metams. Itin ūmaus ir agresyvaus būdo, linkęs į smurtą. Gyvena su tėvais Zujūnuose. Tėvas – garsus kanklininkas ir kanklių meistras Egidijus Virbašius. 

Į fašistuojančių skinų judėjimą Jurgis Virbašius įsitraukė prieš trejetą metų įstojęs į Senovės baltų kovos broliją „Vilkatlakai“, kurioje sutiko kovo 11-osios maršų „didvyrį“ Beną Šimkų ir kitus neonacius. 

Per kovo 11-osios eitynes visada žygiuoja pirmosiose gretose. Jį lengva atskirti pagal smailą kiaušinio formos viršugalvį. Gatvėse dažniausiai pasirodo vilkintis juodos spalvos striuke. 

Artimai bičiuliaujasi su dvidešimtmečiais Vilniaus skinais Vyteniu Matulevičiumi, Skirmantu Jankausku ir Artūru Vileita. Pastarieji 2011 m. kovo 9-osios vakarą Vilniuje, netoli Katedros,užpuolė 3 rusiškai kalbančius Lietuvos piliečius. Jurgio tarp jų kažkodėl nebuvo.

 2011 m. kovo 11-osios neonacių maršas

Iš kairės: Jurgis Virbašius, Vytenis Matulevičius, pavardė nežinoma, Artūras Vileita, Skirmantas Jankauskas

Julius „Apaštalo“ pusbrolis ir Jurgis Virbašius demonstruoja nacių vėliavą

2011 m. kovo 11-osios koncertas

Prie tėvų namų Zujūnuose

2011 m. kovo 11-osios neonacių maršas

 

Iš kairės: Jurgis Virbašius, Vytenis Matulevičius, pavardė nežinoma, Artūras Vileita, Skirmantas Jankauskas

 

Julius „Apaštalo“ pusbrolis ir Jurgis Virbašius demonstruoja nacių vėliavą

 

2011 m. kovo 11-osios koncertas

 

Prie tėvų namų Zujūnuose

Antifa.lt

E.Balčiūnas ir D.Pocevičius visiškai išteisinti

Teko dalyvauti keliuose E. Balčiūno ir D.Pocevičiaus teismo proceso posėdžiuose. Štai stebėjau vieną is posėdžių 2015 m. gegužės mėnesį, tuomet bylą vedė kita teisėja. Posėdis buvo gan skandalingas, teisėja elgėsi arogantiškai, uždavinėjo keistus klausimus E.Balčiūnui. Anot šio antifašisto, proceso metu vyko net kelioliką posėdžių. Ir štai liepos mėnesį teko stebėti teismo proceso atomazgą-liepos 22 d. pagaliau paskelbtas teismo verdiktas. Išklausyti nuosprendžio atvyko kaltinamieji E.Balčiūnas ir D.Pocevičius, aktyvūs visuomenininkai J.Norvila, L.Kaplanas, profesorius  D.Kacas, žurnalistas ir visuomeninkas A.Sutkus bei kiti aktyvūs piliečiai.

Ir štai kas teigiama dokumente: ,,Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis Lietuvos Respublikos vardu. 2016 m.liepos 22d. Vilnius. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Raupėnaitė-Lekarauskienė, dalyvaujant nukentėjusiems S. Jankauskui, A.Vileitai,  kaltinamajam E.Balčiūnui, jo gynėjui advokato padėjėjui  E.Galatilčiui,  kaltinamajui  D.Pocevičiui, jo gynėjai  advokatei L.Karvelienei, išnagrinėjo baudžiamają bylą, kurioje LR pilietis Evaldas Balčiūnas, gimęs 1962-05-27 ir LR pilietis Darius Pocevičius, gimęs 1968-05-19, privataus kaltintojo kaltinami pagal LR BK 154 straip. 2d. Teismas, išnagrinėjes bylą, nustatė:

Evaldas Balčiūnas kaltinamas  tuo,  kad būdamas internetinio portalo www.antifa.lt domeno valdytoju ir administratoriumi, 2011m.balandžio 11 d., per visuomenės informavimo priemonę-minėtame portale www.antifa.lt viešai paskelbė publikaciją pavadinimu ,,Vilniaus skinai Vytenis Matulevičius, Skirmantas Jankauskas ir Artūras Vileita: kovo 9-ają mušė kitataučius, kovo 11-ają skandavo ,,Lietuva-lietuviams!” , kurioje buvo rašoma ,,2011 m. kovo 9 d. vakare Vilniuje, netoli Katedros, grupė skustagalvių užpuolė tris rusiškai kalbančius Lietuvos piliečius. Skustagalviai juos mušė lazdomis, vienam praskėlė galvą, sukruvino veidą. Paaiškėjo, kad visi trys užpuolikai yra fašistuojantys nacionalistai, dalyvaujantys liūdnai pagarsėjusiose kovo 11-osios neonacių eitynėse. Tai dvidešimtmečiai Vilniaus skinai Vytenis Matulevičius, Skirmantas Jankauskas ir Artūras Vileita. Juos visus vienija agresyvi muzikam, pigus alus, viešas jėgos demonstravimas ir atvira neapykanta kitataučiams”. Tokiu būdu E.Balčiūnas, siekdamas viešai paniekinti ir pažeminti nukentėjusius Skirmantą Jankauską ir Artūrą Vileitą, pakirsti pasitikėjimą jais, taip pat apšmeižti, neva jie padarė sunkų nusikaltimą, viešai paskleidė apie juos tikrovės neatitinkančią informaciją, tokiais savo veiksmais pažeidė nukentėjusiujų garbę ir orumą, dalykinę reputaciją, dėl ko šie patyrė didelės neturtinės žalos, t.y. kaltinamas pagal BK 154 straip. 2 d.”.

Toliau teismo oficialiame dokumente minima ir Darius Pocevičius. Jam teikiami analogiški  kaltinimai, tik skirtumas toks, jog D.Pocevičius šią publikaciją paskelbė kitame interneto portale www.anarchija.lt. Ši publikacija minėtame portale irgi paskelbta 2011 m. balandžio  11 dieną.

 

Teismo proceso metu nagrinėtos konkrečios aplinkybės, ir štai paaiškėjo tokios detalės: ,,D.Pocevičius patvirtino, jog jam nekilo abejonių dėl informacijos patikimumo, tuo labiau, kad šią informaciją patvirtina LNK laida ,,Farai“. O straipsnį į portalą įkėlė tuo tikslu, jog siekia populiarinti šį portalą bei pateikti visuomenei įdomią informaciją“. Toliau teismo medžiagoje pateikiamos konkrečios išpuolio, kuriame dalyvavo S.Jankauskas ir jo bendražygiai, detalės: ,,2014-11-12 Vilniaus apylinkės prokuratūros nutarime nurodyta, kad iš policijos duomenų bazių registro matyti, jog dėl 2011-03-09 Vilniuje, Arsenalo gt. įvykusio įvykio, kurio metu nukentėjo P.Zmejauskas, I.Janočkinas ir V.Rusakovič, į Vilniaus apskrities VPK, 3-ajį policijos komisariatą pristatyti Skirmantas Jankauskas, Artūras Vileita ir Vytenis Matulevičius“.  Taigi, konkretūs duomenys liudija, jog E.Balčiūnas rėmėsi realia informacija, policijos  dokumentuose patvirtinamos išpuolio aplinkybės, tai buvo rodyta ir televizijos laidoje ,,Farai“. 

Ir paskelbtas galutinis verdiktas: ,,Teismas nusprendė:

Evaldą Balčiūną išteisinti pagal LR BK 154.straip.2 d., nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo požymių.  

Darių Pocevičių išteisinti i6te pagal LR BK 154 straip. 2d., nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Artūro Vileitos ieškinį dėl 3000 eurų neturtinės žalos palikti nenagrinėtu.

Skirmanto Jankausko ieškinį dėl 4000 neturtinės žalos palikti nenagrinėtu.“

Neofašistinės jėgos pakėlė galvas

Taigi, ilgai trukęs teismo procesas baigėsi, E.Balčiūnas ir D.Pocevičius išteisinti. Tik kyla esminiai klausimai-Kodėl LR biudžeto lėšos švaistomos tokioms byloms? Tai faktiškai sufabrikuotos bylos, tiek E.Kusaitės byla, tiek E.Balčiūno ir D.Pocevičiaus byla buvo ilgai svarstomos, tačiau kaip rodo faktinės aplinkybės, nebuvo  jokio konkretaus pagrindo, įrodančio šių ilgai persekiotų LR piliečių kaltę. Kitas svarbus klausimas-kaip atsitiko, jog Lietuvoje galvas pakėlė neofašistai? Agresyvūs, atvirai smurtą vykdantys asmenys dar kreipiasi į teisėsaugą ir inicijuoja padorių, aktyvių piliečių persekiojimus.  Tokių neofašistinių veikėjų pavojų visuomenei įrodo konkretūs faktai-kaip kompozitoriaus T.Dobrovolskio nužudymas. Taikus pilietis ėjo gatve ir buvo užpultas nuožmių smogikų, mušamas, spardomas, nuo patirtų sužalojimų mire. 

O kai kurie neofašistinės krypties publicistai  vykdo kiek kitokius veiksmus. Štai J.Burokas savo straipsniuose ne kartą maišė su purvais E.Balčiūną, G.Grabauską bei kitus piliečius, kurie atskleidžia tiesą apie J.Krikštaponio, J.Noreikos-Vėtros, A.Baltūsio- Žvejo ir kitų nacistinių nusikaltėlių vykdytus nusikaltimus. Tuo pasižymėjo ir Š.Valentinavičius, savo publikacijose viešai niekinęs žmogaus teisių gynėją D.Šulcą , žurnalistą G.Grabauską bei kitus piliečius. Š.Valentinavičiaus retorika tikrai ,,tvirta”. Štai kaip jis pasisako apie D.Šulcą ir G.Grabauską:   ,,Įtariame, kad G.Grabausko ir D.Šulco veikla-tai  ,,žaliujų žmogeliukų” modifikuotas variantas  Lietuvoje”.

Kai kurie veikėjai internete ne kartą  grasino susidoroti su opozicija-kaip ,,Žalio velnio brolijos” lyderis A.Daugirdas ar ,,žymusis” Martinavičius. Kiti ,,žymūs” valdžios draugai –kaip I.Melianas, T.Langaitis, H.Daublys, T.Rimdžius ir kiti jų  bendrininkai daug kartų trukdė taikioms kairiujų jėgų akcijoms. Tad ir iškyla esminiai klausimai: Kodėl Lietuvoje galvas pakėlė neofašistinės jėgos? Ar šios jėgos bus sutramdytos? Ar toliau tęs aktyvių piliečių persekiojimus? Vykdys grasinimų ir šmeižto kampaniją,  brutalius išpuolius ir nužudymus?

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));