Keliamos elektros ir dujų kainos, kad V.Landsbergio rankinuko nešiotojo sūnui  D.Tučkui būtų galima dovanoti valstybės turto

kuprius

kuprius

Keliamos elektros ir dujų kainos, kad V.Landsbergio rankinuko nešiotojo sūnui  D.Tučkui būtų galima dovanoti valstybės turto

Prieš pat Naujus metus valstybės kontroliuojamos energetikos grupės „Ignitis grupė“ (buvusi „Lietuvos Energija) paskelbė, kad jos valdybos nariai ir pagrindinių antrinių įmonių vadovai pagal sudarytas opcionų sutartis 2024 metais gali maksimaliai gauti beveik 9,5 tūkst. grupės akcijų, kurių bendra nominali vertė siekia 212,1 tūkst. eurų.

„Ignitis group“ taip pat paskelbė, kad didėja ir elektros kainos – populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas padidės 2,9 proc. (0,4 ct/kWh) iki 14,1 ct/kWh (su PVM), dviejų laiko zonų – 3,9 proc. (0,6 ct/kWh) iki 16,1 ct/kWh (dienos) ir 1 proc. (0,1 ct/kWh iki 10 ct/kWh (nakties ir savaitgalio).

Gamtinių dujų kaina (už 1 m3) šiai vartotojų grupei didėja 6,38 proc. (arba 0,03 Eur), iš esmės tai lėmė didesnė gamtinių dujų skirstymo kaina, kuri I vartotojų grupei 2021-iems metams išaugo 14,88 proc. (arba 3,16 Eur/MWh), lyginant su 2020 metais. Dėl kainos pokyčio vartotojai už gamtines dujas per 2021 m. I pusm. vidutiniškai sumokės 0,81 Eur daugiau, palyginus su 2020 m. II pusm.

„Ignitis“ grupės vadovams iki 2024 m. bus padalinta 200 tūkst. eurų vertės šios įmonės akcijų

Vienas tokių – Dominykas Tučkus, kuris yra „Ignitis Group“ direktorius infrastruktūrai.

Dominykas Tučkus puikiai pažįstamas „Laisvo laikraščio“ skaitytojams. D.Tučkus, jaunas bernužėlis, tačiau visą gyvenimą vadovauja stambiems valstybiniams projektams dėl vienintelės priežasties – jo tėvas Dominykas Tučkus visą gyvenimą nešiojo patriarcho Vytauto Landsbergio rankinuką, t.y. yra jo patarėjas. Kadangi šioje grupuotėje lojalumas yra itin vertinamas, tai jaunasis Tučkus ir visą gyvenimą vadovauja, nors pats jokio verslo nėra sukūręs.

„Dominykas Tučkus yra direktorius tik todėl, kad jo tėvas Andrius Tučkus Vytauto Landsbergio rankinuko nešiotojas, – mano žurnalistė Rūta Janutienė, – kitokių jo nuopelnų niekada nebuvo.

„Sklinda kalbos, kad Andrius Tučkus niekada nėra mokėjęs Sodrai mokesčio, kitaip sakant, niekada gyvenime nėra oficialiai dirbę“,  – juokiasi žurnalistė Rūta Janutienė, laidos „vanagai“ autorė.

„Absurdas, kad krizės ir pandemijos metu valstybė kelia dujų ir elektros kainą, ir dėl to jokių diskusijų nevykta, –  mano žurnalistas Valdas Vasiliauskas, – dabar tai vadinama rinkos liberalizavimu“.

 

Kas tas Andrius Tučkus? V.Landsbergio organizuotų teroro aktų vykdytojas.

Tuckus12

Primename, kad Andrius Tučkus (nuotr. viršuje) yra ypatingai svarbus ir pavojingas V.Landsbergio nusikaltimų vykdytojas ir liudininkas. Matyt, kad būtent todėl jo sūnelis visur šluoja valstybės turtą.

Apie tai, kad Andrius Tučkus buvo teroristinio akto užsakovas (tiksliau tarpininkas, vykdęs V.Landsbergio pavedimus) ne vieną kartą viešai yra pasakojęs buvęs savanoris Žilvinas Razminas.

 

1990 m. spalio 5 d. Ž. Razminas kartu su Vytautu Šustausku susprogdino Kryžkalnyje esančią skulptūrą „Motina“ (nuotr. apačioje) – teroristai padėjo sprogstamosios medžiagos ir sukėlė sprogimą, apgadindami skulptūrą.

 

motina

Šį teroro aktą organizavo jau minėtas V.Lansdbergio patarėjas Andrius Tučkus, už paminklo susprogdinimą V.Šustauskui pažadėjęs 1000 dolerių, bet kadangi paminklas nebuvo galutinai susprogdintas, tik apgadintas, tai sumokėjo tik 500 $,o kitus atidavė Parlamento apsaugos tarnybos vadui Skučui…

Matyt, kad paminklas Kryžkalnyje, kaip ir tiltas per Bražuolės upelį  buvo susprogdintas siekiant išprovokuoti rusų ginkluotą atsakymą, tačiau rusai į tas provokacijas nesureagavo ginklu.

Vytautas Šustauskas liudija, kad šį Vytauto Landsbegio nurodymą jam perdavė Vytauto Landsbergio nepakeičiamas padėjėjas Lietuvos Laisvės Lygos narys Andrius Tučkus, už šią provokaciją pažadėjęs 1000 USD atlygį.

Kaip turėjo jaustis Žilvinas Razminas, gavęs šią užduotį iš Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo simboliu tapusio asmens, tegali pasakyti jis pats. Nebent manyti, kad tuometinis Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis žinojo daugiau, nei Žilvinas Razminas. Signatarė Nijolė Oželytė Kryžkalnio Motinos susprogdinimą pavadino labai žemu įvykiu ir nurodė, kad taip elgiasi Rusija. O kaip vertinti šios provokacijos užsakovus, Nijole Oželyte? Ar vis dar siūlysi jiems statyti biustą Vilniaus Lukiškių aikštėje? Negirdėjome, kaip šį vandalizmo aktą vertina Andrius Tučkus ir Vytautas Landsbergis.

V.Šustauskas pasakojo, kad jam buvo siūloma atlikti dar vieną teroristinį aktą – susprogdinti Bražuolės tiltą, kad katastrofą patirtų per jį turėjęs važiuoti traukinys iš Kaliningrado. V.Šuštauskas atsisakė, tačiau leidžia suprasti, kad ir šį teroro aktą užsakinėjo tie patys, kaip ir Motinos sprogdintojai.

Žilvinas Razminas smulkiai papasakojo apie šį teroristinį aktą:

 

1990 m. spalio 5 d.  Kryžkalnio Paminklo susprogdinimas

Šioje operacijoje, kurią užsakė ir finansavo 1000 JAV dolerių V. Landsbergio patarėjas A. Tučkus, dalyvavome šeši žmonės:

  • V. Šustauskas (Kaunas, LLL sk. vad.);
  • V. Rinkevičius (Garliava, A.Butkevičiaus informatorius-įtakos agentėlis, baigęs teroristinio paruošimo kursus Lenkijoje);
  • „Agurkas“(Garliava, V.Rinkevičiaus žmogus);
  • Rekašius (Garliava, KGB agentėlis-provokatorius, V. Rinkevičiaus žmogus);
  • Ž. Razminas (Šiauliai, LLL Šiaulių sk. vad., LŠS P.Plechavičiaus VII-os rinktinės vad., KAD Šiaulių raj. komendantas;
  • J. Griguola (Šiaulių raj. KAD komendanto neetatinis pavaduotojas).

 

Kadangi jūsų, p. A. Butkevičiau, man pristatytas įtakos agentėlis V. Rinkevičius, beveik mėnesį gyvenęs mano namuose, ne tik teikė jums tiesiogiai ar per KAD II-jo sk. viršininką L. Bumbulį  išsamią informaciją apie mano veiklą, bet ir buvo vienas aktyviausių šios ir kitų operacijų inspiratorių, veikusių jūsų vardu. Be to, kaip tik jis mums atnešė A. Tučkaus perduotus dolerius…

Sakykite, p. A. Butkevičiau:

1) ar jūs savo turimą agentūrinę informaciją dėl ketinimo susprogdinti Kryžkalnio monumentą  dalinotės su tuometiniu LR Aukščiausios Tarybos pirmininku V.Landsbergiu? (pagal pareigas tai padaryti jūs privalėjote).

2) ar jūs informavote V.Landsbergį  apie tai, kad A. Tučkus davė V.Rinkevičiui 500 dolerių už nepilnai atliktą užduotį? (tai padaryti jūs pagal savo pareigas privalėjote)“.

 

Kas tas Dominykas Tučkus?

 

domi

Gabrieliaus Landsbergio bendraamžis Dominykas Tučkus (nuotr.), prieš tapdamas AB „Litgas“ vadovu, buvo UAB „Visagino atominė elektrinė“ Ekonomikos skyriaus viršininku. 2016 metų pradžios D.TUčkus eina „Lietuvos energija“ Gamybos ir paslaugų direktoriaus pareigas, yra šios bendrovės valdybos narys. Taip pat „Litgas“ bei dar poros bendrovių valdybos pirmininkas.

Kaip žinia, ilgą laiką D.Tučkus buvo suskystintas dujas „Independence“ projektui teikiančios AB  „Litgas“ vadovas. „Litgas“ ilgą laiką tiekė dujas šiam projektui pusantro karto didesnėmis nei rinkos kainomis.

Prieš savaitę paskelbta, kad „Ignitis grupė“ valdybos nariai ir pagrindinių antrinių įmonių vadovai pagal sudarytas opcionų sutartis 2024 metais gali maksimaliai gauti beveik 9,5 tūkst. grupės akcijų, kurių bendra nominali vertė siekia 212,1 tūkst. eurų.

Akcijos neatlygintinai būtų suteiktos, jei bus pasiekti rodikliai, susieti su 2020-2023 metų strateginiu planu.

„Ignitis grupė“ gruodžio 18 dieną per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė apie devynių grupės įmonių vadovų sudarytas akcijų opcionų sutartis.

Pagal jas „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas galės maksimaliai įsigyti 2265 akcijas, o valdybos nariai Darius Kašauskas, Dominykas Tučkus, Živilė Skibarkienė ir Vidmantas Salietis – po 1178 akcijas.

Antrinės įmonės „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila galės gauti 661, ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris – 653, „Ignitis Renewables“ generalinis direktorius – 605, „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis – 601 akciją. Konkretus suteikiamų akcijų skaičius priklausys nuo „Ignitis grupės“ veiklos rodiklių – akcininko grąžos, koreguotos EBITDA, instaliuotų „žaliųjų megavatų“, anglies dvideginio mažinimo plano ir jame numatytų tikslų pasiekimo.

 

Reikėtų paminėti ir norėtųsi, kad kas nors pasidomėtų kaip D.Maikštėnas pastaraisiais metais kuria schemas, leidžiančias jam ir jo vadovų komandai be visų jau minėtų didelių atlyginimų ir priedų, gauti solidžias papildomas išmokas, kurių praktiškai nesimato ataskaitose (kad rasti informaciją, reikia gerokai įsigilinti ir žinoti kur ieškoti). Grupėje sukurta sistema, kai būdamas generaliniu direktoriumi, D.Maikštėnas remiantis “geriausiomis korporatyvinio valdymo praktikomis” yra sukūręs valdybą kaip papildomą valdymo struktūrą (kurios veikla praktiškai dubliuoja pagrindines kaip generalinio direktoriaus.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));