Kaip tvarkosi Klaipėdos liberalai?

0klapieda

0klapieda

Nina Puteikienė

0klapieda

Radau! Pamenat, prieš porą savaičių buvo televizijos reportažas ir straipsniai apie naują šiukšlių rūšiavimo gamyklą Klaipėdoje, kurios visa vadovybė dingo ir keturiasdešimčiai darbuotojų atlyginimų nieks nemoka. Štai UAB „NEG Energy“, kuri valdo gamyklą, direktoriaus pavaduotojas Adolfas Gritėnas – pirmas iš kairės, visas laimingas liberalų sąskrydyje. Beje, per Savivaldos rinkimus jis buvo … Klaipėdos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas!

Gamykla yra sąmoningai bankrotinama, kad būtų perduota privačiai rūšiavimo įstaigai „Anabazis”. Taip bus nusavintos milijoninės ES lėšos. Ir tam, tikiu, pritars visa KRATC stebėtojų taryba, kurioje – net trys liberalai Vidmantas Plečkaitis (Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys)

Simonas Gentvilas (Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys)

Lilija Petraitienė (Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė)

Judita Simonavičiūtė (Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoja).

Šiukšlių rūšiavimo projekto vertė – 10,8 mln. eurų. Iš ES struktūrinių fondų jam skirta 8,9 mln. eurų. Likusią dalį finansavo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC). Gamyklos Klaipėdoje ir rūšiavimo įrenginių statybos konkurse dalyvavo net 36 įmonės. „Finišo tiesiojoje liko 3 dalyviai, iš kurių laimėtoju pripažinta UAB „NEG Energy“. Pagal pasirašytą sutartį, „NEG Energy“ įsipareigojo pastatyti rūšiavimo gamyklą iki 2015 metų balandžio. Konkurso laimėtoja yra paslaptinga įmonė. Jos interneto svetainėje nė vienu žodžiu neužsiminta apie ką tik laimėtą konkursą, nerasime įmonės vadovo pavardės, taip pat nėra ir įmonės kodo. Pastudijavus Klaipėdos atliekų rūšiavimo gamyklos projektavimo, statybos ir naudojimo konkurso nugalėtojos „NEG Energy“ balansą ir pelno bei nuostolio ataskaitą be darbuotojų skaičiaus, sužinome, kad ji registruota apgriuvusiame Vilniaus senamiesčio name, turi 12 638 litų vertės balansinio turto. 2013 metais „NEG Energy“ gavo 115 Lt pajamų, sumokėjo 17 litų pelno mokestį ir metus baigė gavusi 98 litus grynojo pelno.

 

http://www.delfi.lt/grynas/aplinka/rusiavimo-gamykla-uz-41-mln-lt-statys-tris-darbuotojus-turinti-bendrove.d?id=63489796

Facebook komentarai
});}(jQuery));