Jubiliejinėje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ – milžiniškas gamintojų desantas iš Kinijos

Jubiliejinėje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ – milžiniškas gamintojų desantas iš Kinijos

Rugsėjo 29 d. premjeras Algirdas Butkevičius atidarys jubiliejinę 25-ąją parodą „Baltic Fashion & Textile Vilnius“. Viena didžiausių mados ir tekstilės parodų Rytų Europos regione tradiciškai vyks tris dienas ir, planuojama, suburs per 400 sektoriaus gamintojų iš 22 pasaulio šalių. Pirmą kartą joje savo produkciją pristatys per 80 Kinijos aprangos ir tekstilės kompanijų.

 

„Ši paroda yra puiki galimybė rasti naujus verslo partnerius, užmegzti ryšius su pasauliniais žaliavų tiekėjais, sužinoti naujausias mados verslo kryptis ir tendencijas. Tokių pasaulinio lygio kompanijų kaip „Carlin International“ iš Prancūzijos dalyvavimas pristatant 2018 m. pavasario/vasaros mados tendencijas leidžia Lietuvos įmonėms susipažinti su naujausiomis mados verslo plėtros kryptimis čia pat Vilniuje, nebūtina vykti į didžiąsias parodas Paryžiuje, Milano, Niujorke ar kitur – tai ypač naudinga smulkioms įmonėms“, – sako Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) prezidentas Aurimas Palevičius.

 

„Baltic Fashion & Textile Vilnius“ paroda vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje,  rugsėjo 29 – spalio 1 d. Savo gaminius bei naujausias sektoriaus žaliavų, medžiagų ir technologijų tendencijas pristatys Kinijos, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos, Indijos, Portugalijos, Pakistano, Taivano, Estijos ir kitų šalių kompanijos.

 

Pirmą kartą Baltijos šalyse savo produkciją pristatys Ukrainos gamintojai. Specialiame nacionaliniame paviljone  – per 30 šios šalies kompanijų, ieškančių bendradarbiavimo su Lietuvos įmonėmis. Bus organizuojamos ir Ukrainos dienos – jas atidarys Ukrainos ekonomikos ministro pavaduotoja Natalya Mikolskaya, taip pat vyks Lietuvos ir Ukrainos verslo forumas bei kiti renginiai, skatinantys šių šalių verslininkų bendradarbiavimą.

 

Be tradicinių Europos šalių rinkų kaip potenciali eksporto plėtros rinka lietuvių gamintojams šiemet atsiveria Kinija, kuri jau ilgą laiką domina šalies įmones. Kinijos kompanijos taip pat suinteresuotos investicijomis į Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorių bei bendra gamyba. Paviljone „China Textiles &  Garments Brand Show“ prisistatys daugiau kaip 80 Kinijos kompanijų su išskirtiniais įvairių šalies regionų gamintojų audiniais, drabužiais, tekstilės medžiagomis, siuvimo priedais.

 

„China Textiles and Garment Brand Show“ organizuojančios kompanijos „Chinatex Advertising & Exhibition Co. Ltd“ generalinio direktoriaus Sun Xiaoming vertinimu, Lietuvos pirkėjai paviljone galės susipažinti su naujausia Kinijos gamintojų aprangos ir tekstilės produkcija, užmegzti tiesioginius verslo kontaktus su kinų kompanijomis.

 

Tradiciškai parodoje  organizuojamas ir interaktyvus renginys jaunimui „Vilnius Fashion & Textile Avenue“, skirtas tarp moksleivių populiarinti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę, taip pat jaunųjų dizainerių konkursas – jame varžysis Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų kūrėjai. 

 

LATIA duomenimis, Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonėje dirba per 28 tūkst. darbuotojų, maždaug 75 proc. produkcijos eksportuojama į daugiau kaip 100 šalių visame pasaulyje.

 

Daugiau informacijos:

 

Linas Lasiauskas

 

UAB „Lengvosios pramonės centras“

Facebook komentarai
});}(jQuery));