Valstybės paslaptis – draudžiama net sakyti, kad prokuratūra nušalino įtariamojo Leono Bieliausko advokatą V.Bliujų, nes jis per giliai kapstė?

Bliujus1

Bliujus1

Griūna visa policijos sukurta legenda apie Ievos Strazdauskaitės nužudymą ?

 

Generalinė prokuratūra slepia Leono Bieliausko kankintojus

 

Rezonansinėje Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byloje – itin keistas taip vadinamos generalinės prokuratūros elgesys. Kai įtariamojo žudiko Leono Bieliausko valstybės paskirtas advokatas Valdas Bliujus kreipėsi į prokuratūrą dėl savo kliento kankinimo (jis pateikė tiek Greitosios pagalbos ligoninės Lazdynuose, tiek ir areštinės duomenis apie tai, kad L.Bieliauskas po sulaikymo buvo metodiškai ir daug kartų mušamas, todėl parašė skundą dėl kankinimo), prokuratūra jį iš karto nušalino nuo L.Bieliausko atstovavimo šioje byloje. Kodėl? Ką tokio sužinojo advokatas, kad reikėjo jį greitai nušalinti? LL šaltiniai sako, kad V.Bliujus tiesiog sąžiningai ėjo savo pareigas, ir bandė išsiaiškinti visas šio nusikaltimo aplinkybes. Tai labai nepatiko taip vadinamai generalinei prokuratūrai, kuri labai bijo, kad gali išaiškėti tikrosios šio nusikaltimo aplinkybės.

Pats advokatas V.Bliujus, anksčiau noriai bendravęs su spauda, dabar buvo itin tylus. Jis iš karto pasakė, kad nieko nepasakos apie šią bylą:

Bliujus1

Advokatų taryba sako, kad jūs galite skųsti teismui savo nušalinimą?

– Nieko negaliu jums komentuoti.

Tačiau aš neprašau ikiteisminio tyrimo duomenų, tik klausiu pačio fakto – ar skundėte savo nušalinimą?

– Nieko negaliu jums sakyti. Mane atstovauti L.Bieliauskui parinko valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Šioje byloje aš buvau valstybės paskirtas. Ir apie nušalinimą aš jums nieko nesakiau.

– Jūs sakėte, kad jus nušalino nuo atstovavimo Bieliauskui?

– Aš jums sakiau, kad aš jo nebeginu. O kad mane kažkas nušalino, tai aš jums šito nesakiau. 

Supratau, reiškia ne taip supratau. O tai kas tada nutiko, kodėl jūs nebeatstovaujate L.Bieliauskui?

– Nušalino mane – tas tai taip, tačiau jūs čia jau patys sugalvojote, ta prasme, atspėjote, kad mane nušalino. bet šito aš jums nesakiau.

O tai kas tada jus nušalino, ar ta teisinę pagalbą teikianti tarnyba?

– Ne, jie negali nušalinti.

O tai kas tada, prokuratūra?

– Sakau, negaliu nieko sakyti.

Tačiau tos procedūros numatytos įstatyme?

– Taip, yra.

Tai prokuratūra gali nušalinti advokatą?

– Taip, gali.

O dėl kokių priežasčių?

– Negaliu sakyti.

O kas gali pasakyti? prokuratūra?

– taip.

– Tačiau generalinė prokuratūra net nesako, ar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl L.Bieliausko kankinimo?

– Čia labai įdomiai jie reagavo – jūs paklausėte, ar pradėtas ikiteisminis tyrimas jau kitoje byloje. ne ne šioje byloje, o jie taip įdomiai atrašė.

Žodžiu, viskas slepiama. O tai gavote bent atsakymą dėl ikiteisminio tyrimo dėl sumušimo?

– Dar nieko negavau. nežinau, tyrimas pradėtas ar nepradėtas, nors jau praėjo apie dvi savaites.

Jeigu nieko nekomentuojate, tai gal pasakysite savo nuomonę – kodėl čia viskas slepiama?

– Negaliu nieko jums sakyti, net savo nuomonės…savo nuomonę galiu sakyti, tačiau nieko, kas susiję su ta byla. 

Tačiau ar gali prokuratūra įpareigoti jus nieko nepasakoti apie šią bylą?

– įstatymas numato tą dalyką.

Tai kažkam užlipote ant nuospaudos?

– Nieko negaliu sakyti. 

 

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė šiandie, spalio 9 d. dar kartą pasiuntė „Laisvą laikraštį“ ant trijų raidžių.

Į klausimą, ar jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl L.Bieliausko kankinimo prokuratūros kaip papūga parašė tą patį, ką ir praeitą savaitę :  „ pranešame, kad informacija apie įtariamuosius neteikiama. Susipažinti su ikiteisminių tyrimų duomenimis gali tik proceso dalyviai“.

Priešingai nei Bliujus, aš apskundžiau tokį atsakymą Vilniaus miesto apylinkės teismui ir paprašiau Stundienei skirti baudą. Mat Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad bet kuri valstybės institucija turi teikti informaciją piliečiams.

 

 

 

 

Aurimas Drižius

Vakar, t. y. spalio 5 d. nusiunčiau taip vadinamai Generalinei prokuratūrai tokius paklausimus : 

„sveiki, norėčiau paklausti, ar GP jau pradėjo ikiteismini tyrimą dėl Leono Bieliausko kankinimo policijoje? Kodėl nušalintas jo advokatas Bliujus, kai pateikė skundą GP? Aš čia jūsų darbas? Ką jūs slepiate?“.

Šiandien GP atstovė spaudai Rita Stundienė man atrašė : „ pranešame, kad informacija apie įtariamuosius neteikiama. Susipažinti su ikiteisminių tyrimų duomenimis gali tik proceso dalyviai“.

Stundienė Rita

11:31 (prieš 24 minutes)
cleardot
 
cleardot
cleardot
skirta man
cleardot
 
 
 
 
 

 

Laba diena,

 

pranešame, kad informacija apie įtariamuosius neteikiama. Susipažinti su ikiteisminių tyrimų duomenimis gali tik proceso dalyviai. 

 

 

 
Pagarbiai
. Rita Stundienė
..
... Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros 
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė 

Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius
Tel. (8 5) 2 500 901
Vid. tel. 80 901
Mob. 8 618 13 739
El. paštas Rita.Stundiene@prokuraturos.lt
www.prokuraturos.lt

 

 Bieliauskas1

Toks GP elgesys – kai paklausi, ar apskritai pradėtas tyrimas dėl L.Bieliausko kankinimo, GP atsako, kad jokios informacijos neteikia, tik stiprina abejones, kad visa ši istorija yra legenda, ir kad I.Strazdauskaitės žudikai gali būti visai kiti žmonės, o čigonai Bieliauskai atliko tik antraeilį vaidmenį. Todėl kyla klausimas – kas ištirs tiek policijos, tiek ir prokuratūros darbą, ypač dabar, kai akivaizdu, kad L.Bieliausko prisipažinimas buvo išgautas kankinimu, todėl tik lietuviškas teismas gali pripažinti jį galiojančiu.

Kaip žinia, įtariamojo Ievos Strazdauskaitės nužudymu Leono Bieliausko prisipažinimas policijoje buvo išgautas kankinimais. Tik sulaikę įtariamąjį, policininkai jį sumušė iki sąmonės netekimo. Pamatę, kad sulaikytasis be sąmonės, policija jį nuvežė į Lazdynų greitosios pagalbos ligoninę, kad medikai jį atgaivintų. Tik paryčiui įtariamasis buvo pristatytas į areštinę, ir ten laikytas dvi savaites, reguliariai mušamas ir kankinamas. Galiausiai įtariamasis prisipažino organizavęs I.Strazdauskaitės pagrobimą ir nužudymą, tačiau vienintelė problema – niekaip negalėjo paaiškinti kai kurių šio nusikaltimo aplinkybių. Nors jeigu organizavo nužudymą, tai turėtų jas paaiškinti. Tai sukėlė įtarimų jį ginančiam valstybės paskirtam advokatui Valdui Bliujui.

Pamatęs L.Bieliauską tokioje būklėje advokatas Valdas Bliujus surinko duomenis apie savo kliento sužalojimus iš ligoninės ir areštinės. Jis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Ir staiga – vos parašęs šį pareiškimą, V.Bliujus sužinojo, kad jis jau nebėra L.Bieliausko advokatas. „Mane nušalino“, – kiek sumišęs kalbėjo V.Bliujus LL.

Dar praeitą ketvirtadienį V.Bliujus davė interviu „Laisvam laikraščiui“, kuriame sakė, kad jis abejoja prokuratūros versija, kad L.Bieliauskas yra Ievos Strazdauskaitės žudikas. Advokatas sakė, kad jis kreipėsi į generalinį prokurorą dėl L.Bieliausko kankinimo ir prašė pradėti ikiteisminį tyrimą. „O L.Bieliausko atveju mes turime medicininius dokumentus tiek iš areštinės, tiek iš Greitosios pagalbos ligoninės, kad jis buvo sumuštas, – sakė advokatas, – visi dokumentai surinkti oficialiai“.

Paklaustas, ar L.Bieliausko prisipažinimas, kad jis nužudė I.Strazdauskaitę – išgautas kankinimu, advokatas V.Bliujus atsakė : „Sunku pasakyti, tačiau aš turiu abejonių dėl to prisipažinimo. Man pačiam labai daug klausimų kyla, nors pats Leonas dievagojasi, kad taip, jis nužudė merginą. Tačiau man kyla labai daug klaustukų šioje byloje“.

Kitą dieną po šio interviu, t.y. rugsėjo 29 d. V.Bliujus (nuotr. apačioje) buvo nušalintas nuo L.Bieliausko gynybos. Tuo labai stebėjosi pats advokatas. Spalio 4 d. jis atsakė į LL klausimus:

 

Gal prokuratūra jau pradėjo tyrimą dėl L.Bieliausko kankinimo?

– Nežinau, aš jau jam nebeatstovauju, mane nušalino nuo jo gynybos.

Kodėl jus nušalino nuo Leono Bieliausko gynybos?

– Negaliu sakyti, pasirašiau dokumentą, kad neturiu teisės atskleisti informacijos.

Jėzau, tai kas čia per stebuklai?

– Nu…Lietuvoje gyvename…

Tačiau juk jus valstybė paskyrė šiam darbui, kodėl nušalino?

– Nu kad skiria, tai taip, tačiau dabar yra kitas advokatas paskirtas matyt…

Tai kažkam nepatiko jūsų darbas, ar kas nors dar negerai?

– Kartoju – aš negaliu nieko sakyti.

O nuo kada advokatai pasirašo pasižadėjimus niekam nieko nepasakoti? Juk tai įpareigojimas tik kaltinamiesiems?

– Kadangi aš nebeginu L.Bieliausko, tai buvau priverstas pasirašyti tokį pasižadėjimą, kad neturiu teisės niekam atskleisti bylos detalių.

Tačiau anksčiau nebuvo tokios tvarkos, kad advokatams uždraudžiama kalbėti apie bylą?

– Nu vat…Yra kaip yra.

– O kas dabar atstovauja L.Bieliauską?

– Tikrai nežinau.

– O tai kodėl jus nušalino?

– Negaliu sakyti.

– Tačiau galite bent jau savo nuomonę pasakyti?

– Tai aš jau pasakiau…(juokiasi). Aš tikrai nieko negaliu sakyti. 

– Tačiau kodėl – ar dėl to interviu LL?

– Nieko negaliu sakyti.

– Gal per daug gerai dirbote ir gynėt L.Bieliauską?

– Gali būti

 

Dar keisčiau, kad dėl tokio advokato Bliujaus, kuris tik stengėsi sąžiningai atlikti savo darbą,  nušalinimo tyli visa advokatų gildiją. LL dar vakar kreipėsi į Advokatų tarybą, kurios atstovai labai nustebo – tarybos atstovė spaudai patvirtino, kad tik iš „Laisvo laikraščio“ sužinojo, kad advokatas nušalintas dėl to, kad ėjo savo tiesiogines pareigas. Todėl Advokatų taryba galvoja, kaip elgtis, ir dar šiandien turi pateikti savo komentarą. 

 

Saulė Norvilaitė

12:04 (prieš 1 valandą)
cleardot
 
cleardot
cleardot
skirta man
cleardot
 
 
 
 
 

Sveiki,

 

Lietuvos advokatūra nei iš advokato, nei iš jo kliento jokių nusiskundimų ar žinių nėra gavusi. Advokatas, kaip kvalifikuotas teisines paslaugas teikiantis asmuo, tikrai žino apie galimybę skųsti teismui nutarimą dėl jo nušalinimo pagal Baudžiamojo proceso kodekso 49 ir 61 straipsnius.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));