Milijonus išplovusi eksministrė J.Petrauskienė paskirta į svarbias diplomatines pareigas

Sauliukas12

Sauliukas12

 

Milijonus išplovusi eksministrė J.Petrauskienė paskirta į svarbias diplomatines pareigas

Aurimas Drižius

Buvusi Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, kurios ministerija pirko brangias paslaugas iš savo vyro E.Petrausko, premjero S.Skvernelio rūpesčiu paskirta paskirta švietimo ir mokslo atašė prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO).

 

Sauliukas12

Kaip žinia, J.Petrauskienė organizavo universitetų nekilnojamojo turto prichvatizacijai per Sauliaus Skvernelio sugalvotą vadinamąją švietimo reformą. Šios reformos tikslas – atimti iš universitetų jų turimą brangų nekilnojamąjį turtą, pusdykiai jį perleidžiant S.Skvernelio gaujos nariams.

Matydama tokį beatodairišką valstybės turto grobimą, nesnaudė ir pati ministrė – ji plovė milijonus švietimo ministerijos eurų per tariamas jos vyro suteiktas paslaugas.

Nuo 2016 metų pabaigos ministre dirbančios J. Petrauskienės viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje buvo nurodyta, kad jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas vadovauja įmonei „Ecotour“.

Rekvizitai.lt duomenimis nuo 2015 ši sporto ir turizmo reikmenimis prekiaujanti įmonė laimėjo 12 viešųjų pirkimų, o dalis juos organizavusių institucijų yra pavaldžios Švietimo ir mokslo ministerijai. E. Petrauskas BNS sakė, kad šioms institucijoms teikė buhalterinės apskaitos sistemų aptarnavimo paslaugas. Su dalimi iš šių įstaigų sutartis, jo teigimu, bendrovė turi nuo 2012 metų. .

„Kažkada buvo, bet čia buvo labai seniai ir mes tuo neužsiimame. Mes esame nurodę, kuo dabar užsiimame. Sistemų aptarnavimas sudaro ketvirtadalį–trečdalį veiklos. Dabar mūsų įmonė statybinės technikos veikla užsiima, mūsų veikla – betonvežiai, betono siurbliai, prekyba betonu. Ši veikla, bet Rekvizituose to nesimato“, – sakė E. Petrauskas. Jis sakė, kad bendrovė ir dabar turi galiojančių sutarčių su Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžiomis įstaigomis. E. Petrauskas sako nepagalvojęs, kad apie tai reikėtų įspėti žmoną.

„Aš nežinojau, tikrai, nes nuo 2012 metų, net nepagalvojau, kad pasakotis jai, nes tai prasidėjo nuo nedidelių sumų… Aš žmonai gal pernai užsiminiau, bet nežinau, ar ji deklaravo. Esu tik įmonės bendrasavininkas, akcininkas, ne 100 procentų valdau. Nepagalvojau, tikrai. Bet kad įmonėje dirbu, deklaravo“, – sakė švietimo ministrės sutuoktinis. Į VTEK dėl ministrės elgesio kreipėsi buvęs Kauno technologijos universiteto profesorius Gediminas Merkys. Ministrė J. Petrauskienė savo komentarą žadėjo pateikti vėliau antradienį. Ji šiuo metu dalyvauja renginiuose Norvegijoje. Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė lauksiantis ministrės paaiškinimų bei VTEK sprendimo, o kol kas situacijos vertinti negalintis. „Šį atsakymą turės pateikti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, ministrė dabar yra išvykusi, kai grįš, su ja taip pat pasikalbėsiu, kodėl, ar tai, kas yra skelbiama, atitinka tikrovę“, – sakė S. Skvernelis.

Valdas Vasiliauskas
Profesija: ministrės vyras

Kol mokytojai, darsyk apgauti dar vienos „reformos“ , svarsto galimybę streikuoti, interneto erdvėse klaidžioja įdomūs dokumentai, adresuoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai(VTEK) ir svarbiausių žiniasklaidos priemonių vadovams.
Nors dokumentų išsiuntimo data- rugpjūčio 24 d., kol kas niekur nė mur-mur. Gal etikos sargai ir redaktoriai buvo tokie kilniaširdžiai, jog nenorėjo sugadinti Rugsėjo 1-osios iškilmių. Žinoma, ne mokytojams – Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei. Bet šventės baigėsi, o tų dokumentų iki šiol niekas „nerado“.

Tie dokumentai – jokia sensacija. Kaip įprasta Lietuvoje, ministrė užmiršo deklaruoti savo vyro sėkmingus sandėrius. Jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas vadovauja vos du darbuotojus turinčiai UAB „Ecotour“, tačiau dirbančiai pavydėtinai efektyviai – laimi visus viešųjų pirkimų konkursus. Kur dalyvauja, ten ir laimi. Iš Europos socialinio fondo agentūros ši firmelė gavo 49, 828 eurų, iš Gamtos tyrimų fondo- 26 196 eurų, iš Valstybinio studijų centro- 16 600 eurų. Sumų dydis nusipelno ne tik VTEK’o, bet ir STT dėmėsio. Juolab, kad paslaugų iš ministrės sutuoktinio pirkėjai yra su ministerija susieti pavaldumo arba partnerystės santykiais.

Maga sužinoti,kokias paslaugas “Ecotour”, užsiimantis pramoginių valčių ir dviračių nuoma( tokia jo oficiali veikla) galėtų suteikti Valstybiniam studijų centrui – jo darbuotojai į tarnybą plaukia valtimis ar važiuoja dviračiais? Ar pramogauja po darbo? Pramogomis užsiima ir Europos socialinio fondo agentūra, ir Gamtos tyrimo fondas, jeigu jųdviejų skelbiamus viešųjų pirkimų konkursus laimi pramogų verslo atstovai.
Aikštėn buvo prasikverbę faktai, kaip anksčiau dabartinė kultūros ministrė L.Ruokytė- Jonsson Lietuvos ambasados pinigais rūpinosi savo vyro, davusio jai pavardę su dviem “s”, gerove, bet profesionalūs “viešieji ryšiai “ ir viešinimo sutartys neleido šiam skandalui įsiplieksti. Matyt, panašiai baigsis ir J.Petrauskienės sutuoktinio pergalingų konkursų serija.
Iš tikrųjų gera ir pelninga būti ministrės vyru . Tai geriausia profesija Lietuvoje. Vyrai, nemiegokit!

Redakcijos komentaras : ir kiti gerbiami skaitytojai neabejotinai žino, kad šitos ministrės vyrelis yra labai įtakingos mamytės sūnelis. Jo mamytė yra ponia Milda Petrauskienė, Seimo narė, socdemų ideologė ir socdemų būstinės Barboros gatvėje šeimininkė, buvusi AMB dešiniąja ranka ir turinti milžinišką įtaką valstybės postų dalybose ir visam gėrio paskirstymui iš valstybės lovio. Kadangi ji yra geros širdies anyta, todėl savo mielai martelei pasistengė parūpininti geras pareigas švietimo sistemoje, kurias vainikavo ministrės postas. O jau pasirūpinti savo sūnelio gerove – tai juk kiekvienos mylinčios mamytės pareiga. „Vsio zakonno”, mielieji, nesipiktinkite ir nesiparinkite.

Beje, kai kurios „Ecotur” atliekamas užduotys atrodo itin įdomiai – pzv. atlikti tokios negirdėtos organizacijos kaip Gamtos tyrimo centras, veiklos informacijos valdymo paslaugų konsultacines paslaugas:

 

 

GRIŪK NEGYVAS: ABEJOTINOS REPUTACIJOS EKSMINISTREI J. PETRAUSKIENEI SUTEIKTAS ATSAKINGAS DIPLOMATINIS POSTAS

prof.habil.dr. Gediminas Merkys

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/buvusi-ministre-jurgita-petrauskiene-paskirta-svietimo-ir-mokslo-atase-prie-ebpo.d?id=82099035#cxrecs_s

 

Algirdai, mielas, gerbiamas Algirdai Monkevičiau, ką Tamsta darai? Eksministrė Petrauskienė ATAŠĖ prie EBPO? Į tokias pareigas reikėjo rasti žmogų, turintį PhD laipsnį arba turintį išskirtinį įdirbį ir autoritetą  švietime. Be to, Petrauskienei dar nesibaigė VTEK paskirtas viešų ir privačių interesų pažeidimo konstatavimas. Net metai nepraėjo. VTEK sprendimai, gerbiamas LR Vyriausybės nary dr. A. Monkevičiau, Tamstai yra tualetinis popierėlis?

 

Tegul atgailauja Jurgita ir džiaugiasi, kad bylos negavo. Kodėl ji ministeriaudama nesustabdė korupcijos UPC?  Ji dengė, glaistė, kiek tik galėjo KTU-ISM sandorio skandalą. Dengė iki paskutinės akimirkos ir KTU rektoriaus plagiato abudu skandalus.  Tą, kurį aptiko ir paviešino  prof. A. Avižienis, kaip ir tą, kurį paviešinau su keliais bendražygiais aš pats.

 

  1. Petrauskienei  apskritai reikėtų nuo valstybės tarnybos kurį laiką pailsėti, tegul pasitikrina savo kompetencijas versle arba NVO. Tegul pasitikrina, ar be biudžetinio spenelio savarankiškai pati išgyventų bent metelius kitus? Per trumpą Petrauskienės valdymą išėjo net du LR Konstitucinio teismo nutarimai dėl jos ministerijos išleistų teisės aktų neatitikimo Konstitucijai. Ko vertas etatinio įvedimo skandalas? Ką jinai išmano apie mokslą? Ji leptelėjo viešai, kad Lietuvoje 6 tūkst. mokytojų perteklius, kuomet mokytojų dalykininkų net didmiesčiuose jau trūksta. Manau, kad savo pribloškiančia nekompetencija ir abejotina reputacija J. Petrauskienė tik diskredituos Lietuvą.

 

Į valstybės tarnybą, pradžioje į MOSTA direktores J. Petrauskienė apskritai atėjo tik savo marčios – politikos veteranės Mildos Petrauskienės dėka ir anuomet valdžiausių socialdemokratų dėka.  Jos patekimas į LR Vyriausybę buvo didelė klaida.  J. Petrauskienė jau turėjo tapti Lietuvos Vyriausybių istorijos fakteliu. Nemaloniu fakteliu. Deja, ši persona su savo abejotina kompetencija ir reputacija dabar yra perkeliama į Lietuvos viešojo valdymo ateitį, į tarptautinę areną. Apgailėtinas sprendimas. GĖDA. Apmaudu dėl valstybės…..

Facebook komentarai
});}(jQuery));