Girtas vairuojantis teisėjas M.Striaukas uždraudė teisiamam Z.Vaišvilai teikti prašymus

striaukas

striaukas

 

 

Zigmas Vaišvila. Tęsiasi įrodymų tyrimas byloje prieš Zigmą Vaišvilą. 2021-04-28

 

2021 m. balandžio 29 d. teisėjas Mindaugas Striaukas baudžiamojoje byloje Bekišienė prieš Vaišvilą prokurorės Rasos Bekišienės, surinkusios „stebuklingus“ įrodymus apie Zigmą Vaišvilą, tęs įrodymų tyrimą. Tęsis prokurorės pasirinktų liudytojų apklausos.

Z. Vaišvila kaltinamas aplaidžiu UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymu. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu liudytojai nebuvo dėl to apklausinėjami. Pirmieji apklausti liudytojai UAB „Admivita“ direktorius Egidijus Dūda ir jo paskirta įgaliotinė Inga Dūdienė, iš pradžių atsakinėję į klausimus teisme, vėliau praktiškai prarado atmintį – beveik nieko neatsimena ar nežino. Ypač bankroto procesą atsakingas UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ direktorius E. Dūda. Įdomu ir tai, kad prokurorė praktiškai neturi klausimų savo pasirinktiems liudytojams. Ir E. Dūdai prokurorė neuždavė nė vieno klausimo. Bene svarbiausias prokurorės klausimas buvo užduotas I. Dūdienei, koks buvo jos įspūdis, kai pateko į UAB „FF Lizingas“ buveinę – ar tvarkingai jai pasirodė tvarkoma šios įmonės apskaita? Matyt, prokurorė kliovėsi I. Dūdienės aiškiaregystės gebėjimais…

Štai tokiais „įrodymais“ prokurorė R. Bekišienė grindžia kaltinimus Z. Vaišvilai.

 

Tačiau Zigmas Vaišvila turi užsiėmimą – teismo posėdžių tvarkaraštis surikiuotas kas savaitę iki birželio pradžios. O kad Z. Vaišvila „netrukdytų“ teismo procesui, teisėjas M. Striaukas uždraudė Z. Vaišvilai teikti prašymus teismui, kol vyks prokurorės pasirinktų liudytojų apklausos. Tokio procesinio kaltinamojo teisių apribojimo baudžiamajame procese bent Z. Vaišvilai ir jo advokatams neteko matyti. Teismo posėdžio pradžioje ir pabaigoje teismas privalo užduoti klausimą, ar bylos dalyviai turi prašymų? Tokia teismo proceso privaloma abėcėlė.

 

Norintys atvykti į šį spektaklį, kurio tęsinys vyks š.m. balandžio 29 d., kad pateiktų į teismo atskirą salę, iš kurios stebimas Z. Vaišvilos nuteisimo renginys (vykstantis kitoje teismo salėje net kitame aukšte), būtina dieną prieš tai registruotis Vilniaus miesto apylinkės teisme. Baudžiamosios bylos Nr. 1-291-716/2021. Tokias „žaidimo“ taisykles sugalvojo teismas. Bendrauti dėl to reikia su Vilniaus miesto apylinkės teismo atstove ryšiams su žiniasklaida ir visuomene, tel. 8-64612149. 

.

Facebook komentarai
});}(jQuery));