Garliavos policijos nuovados viršininkas Sergejus Lemziakovas : „Dabar, Jokimai, tu karsies, o mes tave gelbėsime”.

0zemlia

0zemlia

Garliavos policijos nuovados viršininkas  Sergejus Lemziakovas : „Dabar, Jokimai, tu karsies, o mes tave gelbėsime”.  

 

 (Kauno prokuratūra, apylinkės ir apygardos teismai klastojo dokumentus nusikaltėlių naudai)

 

Aurimas Drižius

 0zemlia

Garliavos policijos nuovados viršininkas Sergej Lemziakov laisvalaikiu smaginasi, imituodamas žmonių smaugimą

 

Kaunietis Vincas   Jokimas kreipėsi į prezidentę, prašydamas leisti generaliniam prokurorui patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teisme teisėja įdarbintą Danutę  Giačaitę. V.Jokimas ją kaltina klastojus dokumentus, veikus bendrininkų grupėje, ir kitais nusikaltimais.

 

Visa istorija prasidėjo dar 2010 m., kai V.Jokimas buvo pakviestas į Garliavos policijos komisariatą.

 

V.Jokimas 2010-08-19 10.00 val. atvyko į administracinės bylos svarstymą Garliavos policijos nuovadoje Liepų g. 15, Garliavoje, Kauno rajone. Toliau viskas klostėsi taip (pasakoja pats nukentėjęs V.Jokimas) :

 

„Policijos pareigūnas„ Vadim Fedotov „ svarstyme„ atsisakė priimti pareiškėjo skundą, pareiškėją nukreipė pas Garliavos policijos nuovados sekretorę, prie sekretorės durų pareiškėją pamatęs „viršininkas„ Sergej Lemziakov pareiškėjo pareikalavo ateiti pas jį į kabinetą, nustūmė ant kėdės, į kabinetą sukvietė visus „policijos pareigūnus„ ir jų akivaizdoje 15-20 minučių kumščiu daužė pareiškėjo krūtinę, rankos plaštaka – galvą. Po to Sergej Lemziakov pareiškėjui pareiškė, jog dabar pareiškėjas „karsis„, o „policijos pareigūnai „ pareiškėją „gelbės„. „Postinis „ Skirmantas Kazlauskas su „tyrėju„ Gyčiu Pužausku„ prievarta iš pareiškėjo kelnių išvėrė diržą, S. Kazlauskas padarė kilpą ir pareiškėją diržu smaugė, kol šis diržas trūko, pareiškėjo delne liko jam bandant nuplėšti diržą nuo kaklo trūkusio diržo vidurinė dalis (Vėliau „tarnybiniuose pranešimuose„ vieni „policijos pareigūnai„ ( Sergej Lemziakov) aiškino, jog jie iš pareiškėjo diržą atėmė ir suplėšė, kiti – ( Gytis Pužauskas) – jog diržas trūko „policijos pareigūnams„ stengiantis jį atimti iš pareiškėjo. Po to „policijos pareigūnai„ melagingai iškvietė greitąją pagalbą ir Kauno rajono greitosios pagalbos gydytojui Daliui Skupeikai suklastojus duomenis iškvietimo kortelėje lydint „policijos pareigūnams„ Skirmantui Kazlauskui bei Robertui Kumetai išvežtas į psichikos priežiūros įstaigą kaip „bandęs kartis„, šie „policijos pareigūnai„ medikams aiškino, jog pareiškėjas „bandė kartis„ „nuovados areštinėje„, nors Sergej Lemziakov teigė, kad jis „korėsi„ „kabinete„. 

 

Tą pačią dieną prieš kankinimą Garliavos policijos nuovados „viršininko„ Sergej Lemziakov kabinete kitas rusas Vadim Fedotov suklastojo jo 10.05 val. priimto nutarimo pareiškėjui sufabrikuotoje teisės pažeidimo byloje Nr. F 069368 surašymo datas – įrašė „2010-08-06„ ir iki pakartotinio liudijimo 2010-06-14 Kauno miesto apylinkės prokuratūroje vykdytame ikiteisminiame tyrime baudžiamojoje byloje slėpė faktą, jog suklastotas datas įrašė pats Vadim Fedotov bei suklastotą dokumentą beveik metus naudojo prieš pareiškėją Vincą Jokimą Kauno apygardos administraciniame teisme ir Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme – dengiant LR Policijos departamentui, Kauno miesto apylinkės prokuratūrai, Kauno apskrities VPK trukdydamas pareiškėjui skųsti neteisėtą ir nepagrįstą nutarimą. Kauno miesto apylinkės prokuratūra, Kauno miesto apylinkės teismas, Kauno apygardos teismas V. Fedotov nuo atsakomybės už tyčinį nutarimo F 069368 klastojimą išsuko“.

0garliavos

 

Policija pati paneigė savo melą

 

Nors policijos pareigūnai savo parodymuose painiojasi – vieni sako, kad V.Jokimas karėsi “policijos areštinėje”, kiti – kad “viršininko kabinete”.

 

Tačiau šį policijos pareigūnų melą akivaizdžiai įrodė Kauno rajono policijos komisariato viršininko Aleksejaus Chramino raštas – jame teigiama, kad Garliavos komisariate apskritai nebuvo “įsteigtas struktūrinis padalinys – areštinė”. Čia pat A.Chraminas rašo, kad „jokių duomenų apie tai, kad šioje areštinėje būtų uždarytas V.Jokimas, areštantų registro žurnale nėra.

 

 

V.Jokimas pasakoja, kad dėl „policijos pareigūnų„ kankinimo metu galvos sumušimo pasekmių jis ilgą laiką buvo nedarbingas. Kauno apskrities VPK ir Policijos departamentas atsisakė grąžinti pareiškėjui nusikaltimo įrankį – diržo dalis. 

 

Visa „teisėsaugos” sistema dirba nusikaltėliams

 

V.Jokimas, gavęs medicininę pažymą, kad buvo sužalotas, kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas dėl jį kankinusių policininkų.

Apie šį „tyrimą” papasakojo pats V.Jokimas:

Kaip atsirado tas raštas, kad Garliavos nuovadoje nebuvo areštinės, o ir jūs niekada nebuvote pasodintas į tą neegzistuojančią areštinę, o policininkai liudijo, kad jūs bandėte toje areštinėje pasikarti?

– Pradėjau rašyti pareiškimus dėl teisėjų nusikalstamų veikų, slepiant kitas nusikalstamas veikas. Daug darbo. Policininkai man prirašė, kad aš neva turėjau psichinę negalią, ir būtent todėl jie nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl mano korimo Garliavos policijos nuovadoje. Tada pateikiau oficialią pažymą, kad niekada neturėjau jokios psichinės negalios. Jie tada ėmė atsimušinėti taip, kad neva čia viskas jau ištirta, ir mano skundai pakartotiniai. Todėl šį savaitgalį parašysiu išsamų straipsnį „Kaip jie mane pakorė”. 

Vis tiek nesuprantu, kaip tie policininkai išvengė atsakomybės dėl melagingų parodymų – jie sakė, kad jūs korėtės areštinėje, kurios apskritai nebuvo?

– Paprasčiausiai išsivyniojo – prokuratūros nutarime surašyta, kad neva Vincas Jokimas turėjo psichinę negalią, o policijos pareigūnai turėjo apie tai duomenų. O teismai nusprendė, kad visos aplinkybės detaliai išnagrinėtos. O smaugimo įrankis – diržas – nėra nusikaltimo įrodymas, nes niekas manęs nei korė, nei smaugė. O policininkai pateikė paaiškinimus, kad aš neva koriausi areštinėje. Tie policininkų „tarnybiniai pranešimai” prieštaravo vienas kitam. 

O kaip jūs galėjote kartis areštinėje, kurios nėra?

– Tai nesvarbu. Aš kreipiausi į Kauno respublikinę ligoninę, prašydamas pateikti gydytojų paaiškinimus, ir to apsauginio, kuris girdėjo policininkų paaiškinimus, kad aš koriausi areštinėje. Noriu rinkti įrodymus, kad galėčiau bent civiline tvarka paduoti ieškinį. Kauno ligoninė jau trys mėnesiai neatsako – jie jaučia, kad prisidirbo. Kauno klinikos nustatė gamtos sumušimą, o teismo medicinos ekspertizė atsisakė tai įrašyti į pažymą, nors klinikose man darė tyrimą. Pateikiau nuotrauką, kad krūtinėje mėlynė, tačiau už tai, kad aš pateikiau sužalojimo įrodymus, Kauno apylinkės teismo teisėja Drozdienė mane pasiuntė į Utenos ekspertinį skyrių. Teisėja nusprendė, kad kadangi aš nuotraukose rodau nuogą kūną, matyt, esu nesveikas. Jeigu pateiki įrodymus, kad esi sužalotas, reiškia, esi psichiškai nesveikas.

O teisėja Giačaitė savo nutarime parašė, kad Skirmantas Kazlauskas yra policijos pareigūnas. Nors jis jau seniai pensijoje. Ir ji atsisakė kelti bylą jam privataus kaltinimo tvarka, nurodžius, kad byla gali būti keliama pagal 228 str. požymius. O aš jiems aiškinu, kad jeigu nustatys privataus kaltinimo byloje, kad yra 228 str. požymių, tai gali perduoti prokuratūroje. O jie jau dabar sako, kad nėra šmeižimo požymių.

O kodėl Garliavos policija taip jūsų nemėgsta?

– Jie manęs nemėgo jau seniai už tai, kad aš jų prašiau sutramdyti kelių eismo taisyklių pažeidėjus, kurie statė automobilius prieš mano langus ant pėsčiųjų perėją. Nuolat jiems pranešinėjau apie pažeidėjus. Be to, prašiau įrengti stovėjimo aikštelę neįgaliesiems, nes man buvo lūžusi koja. Todėl jie susinervino dėl mano pilietiškumo, ir tas nuovados viršininkas Lemziakov parašė užklausimą Marių ligoninėje, ar aš esu psichiatrinėje įskaitoje. Šios gydymo įstaigos vadovė Matonienė atrašė, kad taip, jis gydytas 1988 m. nuo tada iki tada, diagnozė paranoidinio tipo šizofrenija. Tai tas Lemziakov pagalvojo, kad reikia tą šizofreniką sutvarkyti. Ir kai jie man surašė eilinį protokolą dėl to, kad aš jiems skundžiuosi. Nuvykau į Garliavos nuovadą su skundu, ir tas viršininkas  mane pamatė, ir sako : „ateik”. Nors jis dar prieš kelis mėnesius mane buvo įspėjęs, kad aš čia daugiau nesirodyčiau. O aš atvykau, nes buvau pakviestas, kai kitas „pareigūnas” Fedotovo surašė administracinį protokolą, įrašęs į ją atgalinę datą. Mane nusiuntė pas sekretorę, o tas Lemziakov, mane pamatęs, už krūtinės įsitraukė į savo kabinetą, pradėjo rėkti, kad „visi ateikite čia”. Į jo kabinetą sugužėjo visi vadinamieji „policijos pareigūnai”. Tada Lemziakov pradėjo man daužyti per galvą ir krūtinę, o aš tik rėkiau „gelbėkite”. „Policininkai” tik juokėsi iš manęs, pamatė, kad neišprovokuos, nes matyt, manė, kad aš kažką darysiu, ar priešinsiuos. O aš tik sėdėjau ant kėdės, kai buvau daužomas. Jiems nusibodo, o tas Lemziakov sako : „Dabar, Jokimai, tu karsies, o mes tave gelbėsime”.   Jie matyt, nusprendė, kad tas spektaklis nuobodus. tada toks pasiuntinėlis, postinis Skirmantas Kazlauskas ištraukė iš kelnių diržą, toks Gytis Pužauskas laikė rankas, Kazlauskas padarė kilpą, uždėjo ją ant kaklo, ir pradėjo smaugti. Mėšlungiškai išsivadavau vieną ranką, griebiau už diržo, ir jį nutraukiau. Mano laimė, diržas buvo iš dirbtinės odos, ir jis nutrūko, ir vieną galą aš įsikišau į kišenę, o jie net nepastebėjo. Tas diržo dalis jie aišku sunaikino, o paskui aiškino, kad jos neva atiduotos medikams, tie išsigynė. Kai iškvietė greitąją pagalbą, policininkai gydytojams pasakė, kad aš bandžiau pasikarti. Jie mane išlydėjo į Marių ligoninę, gydytojų komisija mane apžiūrėjo, ir nusprendė, kad man nieko nenutiko, ir kad aš atsisakiau gydytis stacionare, ir kad neigiu suicidinį bandymą. O į medicinos knygelę įrašė, kad policijos pareigūnai nurodė, kad aš koriausi nuovadoje. Kauno prokurorai parašė, kad policininkai mane gelbėjo, kai aš bandžiau kartis.

O tas išrašas, kad jūs neva gydytas nuo psichinės negalios, iš kur atsirado?

– Negalia yra kai žmogus ko nors negali, ir turi invalidumo grupę. dar 2010 m. kreipiausi į savo polikliniką, kad gaučiau pažymą ir leidimą įsigyti ginklą. Jie nukreipė mane į Marių ligoninę, kurioje mane paklausinėjo. papasakojau, kad dar 1988 m., norėdamas išvengti tarnybos sovietinėje armijoje simuliavau psichinę ligą. Pateikiau net pažymą, kad rusai norėjo mane prievarta išsivežti iš tos ligoninės – pateikiau net vieno sovietų komisaro pateiktą pažymą, kad aš simuliuoju psichinę ligą. Įsivaizduokite, koks paradoksas – okupantų kareiviai rašo, kad aš simuliantas, o rusų kolonistas, policininkas Lemziakov rašo, kad aš esu psichiškai neįgalus. Okupantai mane traukė iš ligoninės, o šitas nori būtinai paguldyti. Tai dar ne viskas – 2011 m. sausio mėn. jie mane užpuolė bevažiuojantį – paklausė darbovietėje, kada man baigėsi pamokos mokykloje. Policininkai mane nuvežė į nuovadą, sužalojo man ranką. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tada tie policininkai nuvažiavo pas mano kaimynus, iš vieno gavo jo pareiškimą, kad aš esu agresyvus, neprognozuojamas, galiu ką nors padaryti jo vaikui. O tas kaimynas jau keli metai negyveno tame name. tada jie susirado jį kažkur kaime, ant languoto popieriaus kažkieno ranka surašė pareiškimą, ir davė jam pasirašyti. O tas kaimynas sako, kad jis to pareiškimo nerašė. Padaviau skundą dėl garbės ir orumo, nežadu nusileisti, jeigu jie manęs nenugalabins. Prašiau generalinio prokuroro Pašilio, kad skirtų tarnybines nuobaudas tiems prokurorams, kurie neatliko savo pareigų – Šatkienei, vernikovienei, Valkavičiui. Pašilis atsisakė, apskundžiau šį sprendimą teismui. 

 

 

V.Jokimas sako, kad Kauno apygardos apylinkės prokuratūros daug metų dengia „nusikalstamas rusų kolonisto Sergej Nikolajevič Lemziakov Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate organizuoto nusikalstamo antikonstitucinio „policijos pareigūnų„ susivienijimo veikas”.

 

Galiausiai Kauno apygardos prokuratūros vyr. prokuroras Valkavičius nesugalvojo nieko gudriau, kaip tik „nustatyti, kad V.Jokimo skundai yra kartotiniai”.

 

Kauno apygardos prokuratūros prokure įvardijama Rasa Verdnikovienė yra laikytina   rusų kolonisto Sergej Nikolajevič Lemziakov Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate organizuoto  nusikalstamo  antikonstitucinio  „policijos  pareigūnų„  susivienijimo veikas dengiančia bendrininke ir kriminaline nusikaltėle, jos veikos atitinka LR BK 22 str. 1 d., 2 d., 24 str. 24 str., 25 str., 26 str. 1 d., 99 str., 121 str., 154 str. 1 d., 169 str., 228 str., 229 str. 237 str.,  249 str. požymius. Tą patvirtina faktai:

a)   Rasa Verdnikovienė 2010-11-26 nutarime nuslėpė Vinco Jokimo nuo   rusų kolonisto Sergej Nikolajevič Lemziakov kumščių smūgių patirtus kūno sužalojimus, kuriuos  Vilniaus apygardos teismas nurodė 2014-04-28 sprendime administracinėje byloje Nr. I-  5490-968 / 2014:

„Pažymėtina, kad, kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjo 2013-11-14 skunde Nr. P-9523 ir 2013-11-15 pareiškime Nr. P-9523 nurodytos aplinkybės nėra išsigalvotos, o jų buvimą patvirtina kiti šioje byloje surinkti įrodymai, pavyzdžiui, tai, kad pareiškėjas 2010-08-19 padarė administracinį teisės pažeidimą, patvirtina administracinio teisės pažeidimo ROIK Nr. 07-10-5392310 bylos medžiaga (b. 1. 60), o tai, kad galimai tuo metu V. Jokimas patyrė sužalojimą, atitinkantį nežymų sveikatos sutrikdymą, konstatuota Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kauno skyriaus specialistės S. Makšimaitės 2010-08-23 atlikto tyrimo išvadoje (b. 1. 66-67).„ 

 

 Rasa Verdnikovienė 2010-11-26 nutarime detaliai nesurinko visų rusų kolonisto Sergej Nikolajevič Lemziakov Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate organizuoto nusikalstamo antikonstitucinio   „policijos   pareigūnų„   susivienijimo   nusikalstamų   veikų įrodymų ir jų teisiškai neįvertino.   Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kauno skyriaus specialistės S. Makšimaitės 2010-08-23 pradėto ir 2011-01-11 baigto tyrimo išvadoje Nr. G-135/ 11(02) be kita ko paskelbta:

„ĮVYKIO APLINKYBĖS: 2010-08-19 apie 10,30 val. Kauno raj. Garliavos PN Viršininko  kabinete,  policijos  pareigūnas  Sergej  Lemziakov  ranka  daužė  per galvą, kumštim smūgiavo į krūtinę. Du pareigūnai laikė rankas, o kitas ištraukė iš kelnių diržą ir diržu smauge kaklą. jis užkišo ranką už diržo ir diržas sutrūko. Be siuntimą  į  KMUK  SPS.  Ambulatoriškai  gydosi  Garliavos  PSPC.  Nepykino.

nevėmė. Skundžiasi galvos, ausų skausmais. Skauda gerklę ryjant maistą.„

` ` I Š V A D A :

V.JOKIMUI konstatuota poodinė kraujosruva krutinėje. Sužalojimas padarytas kietu  buku  daiktu  paveikus  krūtinės  sritį  ir  galėjo  būti  padarytas  tiriamojo nurodytu laiku, t.y. 2010-08-19. Sužalojimas atitinka nežymų sveikatos sutrikdymą.„;

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));