skip to Main Content
Garliavos1

 

Garliavos byla žlugo – pagrindinis kaltinimo liudininkas Sigitas Martinavičius papasakojo, kaip policija klastojo bylą (2)

 

Garliavos1

Čia 2012.05.17 Lietuvos gėda. Rusiškai kalbantys mentai parsivertė pil. Dūdėną ir daužė karabino „Baikal“vamzdžiu jam į lytinius organus. Jis buvo pristatytas į policiją ir kai tik jam tapo labai blogai, nuvežė į ligoninę ir priėmime parašė , kad atvežtas iš namų apsvaigęs nuo narkotikų. Žmogus gydėsi keletą mėnesių dėl limfmazgių sužeidimų, o mentai nutempė jį į Kaišiadorių bylą, kur pederastinė mentija pralošė bylą. Matot teisėjas buvęs afganistanietis neišsigando , o vertino įrodymus. Nežinantiems-kas yra mentas. Tai policininkas praradęs žmogiškumą.

 

 

Šiaulių apygardos teisme praeitą trečiadienį  buvo apklausiamas S.Martinavičius. Jo parodymai ikteisminiame tyrime „cementavo“paskirus kliedesius kaltinamajame akte.Jeigu remtis jo parodymų raide gaunasi,kad jis žinojo visus asmenis kurie yra kaltinamųjų suole, žinojo jų anketinius duomenis su pilnais vardais ir net dvigubais vardais. Žinojo kokias užduotis ir kam konkrečiai duodavo Venckienė su Skučiene,kokia seka ir kaip informacija grįždavo pas `N.V.Žinojo kaipkas tas užduotis vykdydavo.

Tai buvo ašis – liudininkas nes kitų parodymų, kuriais rėmėsi prokurorė kaltinamajame akte, byloje nėra. Prokurorė Poškienė net sutiko nedalyvauti posėdyje ryšium su atostogomis (diena prieš). Dalyvavo Šiaulių apyg . prok. Vitkus iki tol pasižymėjęs vienu klausimu nukentėjusiesiems ; „o kaip jūs tada jautėtės?“.

Apklausą pradėjo pirm. R.Jurgaitis. Pirma buvo bendriniai klausimai apie Klonio gt.įvykius. Į tai liud. pasakė , kad žmonės rinkosi taip išreikšdami savo valią ir teisę žinoti. Tada buvo visa eilė „užvedančių“ klausimų : ar kas organizavo tą stovyklą, ar  kas iš kaltinamųjų ten vykdė kokias specialias funkcijas,ar buvo ir pas ką kasa,ar buvo naudojamos spec.ryšio priemonės(prokuroras) tokios kaip telefonas ,racijos,ar buvo organizuojamas sekimas ir kas ką sekė kodėl ir t.t.

Atsakymai buvo tokie : žmonės rinkosi patys, darbus pasiskirdavo sau patys (virtuvėlė,švara,drausmė) pinigai buvo saskaitoje ir į ją siuntė iš  užsienio, kortelę turėjo žmogus jau numiręs, o kitką jis (S.M.) dengdavo.Telefonai nėra kokia spec. priem.,o tokias pat racijas jo vaikai turi.

Salėje kilo šurmulys.Visiems aišku,kad liudininkas paneigia savo ankst. parodymus. Tada viena teisėja kalausia : tai jūs tvirtinate savo parodymus? O Sigis jai : taip, tvirtinu tai, ką ten sakiau tada,o čia kažkokią interpretaciją skaitote.(nes jam citavo)

Martinavisius

Nuotr. – atrodo, kad Sigitas Martinavičius apgavo ne tik „Drąsos kelią“, bet ir bylą sufabrikavusius prokurorus

 

Tada dauguma advokatų pateikė lengvus klausimus galimai retorinius, nes atsakymai tik kartojosi ir teismo kolegiją pradėjo „supti“.Ta pati teisėja dar bandė klausti griežtu pakeltu balsu apie tai, kad jis davė kitokius parodymus į ką S.M. sureagavo audringai, pareikalavo jo nespausti duoti atsakymus, kokių gal būt teismas nori (Jo nuomone)

Kaltinamasis G.Banaitis kreipėsi į teismą pranešdamas,kad ruošiasi apklausti liudininką pakartotinai pateikiant citatas iš jo parodymų,nes kalt.G.B.nuomone susidarėtokia situacija ,kad visiems aišku tik kolegijos narei-ne.Be to kaltinimas pateiktas grupei ir todėl klausdamas dėl kitų kalt.G.B.nori išsiaiškinti ar ta grupė buvo ar ne nes liudininkas nuo kaltintojo.Teismas sutiko pratylėdamas.

Perklausiant pagal visus jo parodymų teiginius buvo gauti atsakymai,kad nei apie vieną kaltinamajį nieko jis tyrėjai neteigė apklausa vyko 4-5 kartus po 5 val.Gecevičienė rodydavo nuotraukas pvz.Banaičio ir kitų , tyrėja pasakydavo jų duomenis.Tyrėja interpretavo  pokalbį su juo ir viską surašė savo žodžiais,o jis pasirašė tik permetęs prot.akimis.

Dar daugiau – Gecevičienė siūlė jam tapti nukentėjusiuoju šioje byloje ir pateikti kaltinimus Lobovui.Jis atsisakė.Itikinėdama jį Gecevičienė rodė bylos medžiagą ,parodymus ,šūsnis nuotraukų.Apklausos metu kelis kartus įeidavo M.Milinienė ir šnabždėdavosi su tyrėja.(tuo metu apkl.vykdavo Kauno raj .pol.patalp.Čiurliunio gt.3 aukšte.Užliipi,aikštelė ir durys į kab., atidarytas stoglangis ir peleninė.Ten sėdėdavo Milinienė ir viską klausydavo )

 Sigis Banas

Šiaip tai pokalbis po apklausos tarp Ginio Bano  ir Martinavičiaus yra platformoje „Sigitas Martinavičius technopolis“

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));