Futbolo federacijai ėmė vadovauti smarkūs vyrai – vienas jų – Arūnas Pukelis – sutramdė siautėjantį „Henytės” sūnų

Pukelis

Pukelis

Futbolo federacijai ėmė vadovauti smarkūs vyrai – vienas jų – Arūnas Pukelis (nuotr. apačioje antras iš kairės) – sutramdė siautėjantį „Henytės” sūnų

 

Pukelis

Gintaras Jazdauskas

LFF prezidentas Tomas Danilevičius vakar per spaudos konferenciją pareiškė, kad „opinija (apie antru LFF viceprezidentu išrinktą Arūną Pukelį) susidaro iš darbų, o ne iš kažkokių tai paskatų ar kažkokių išgalvotų istorijų”.

Ir pats A.Pukelis priekaištavo žiniasklaidai, jog ši nuolat rašinėja senas ir nusibodusias istorijas ir tokiu būdu juodina Lietuvos futbolo federacijos įvaizdį. Tad paskutinį kartą prieš išauštant Pozityvo erai, pažiūrėkim, kokiose istorijose buvo minimas A.Pukelio vardas. Ir Pravardė.
Bene plačiausiai eskaluojama istorija – 2014 m. lapkričio 16 d. nutikęs A.Pukelio ir Enriko Daktaro incidentas. Lapkričio 15 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusio Džordanos Butkutės koncerto metu Enrikas veiksmais ir žodžiais įžeidė A.Pukelio žmoną. Pastaroji pasiskundė vyrui, o šio reakcija buvo žaibiška: naktiniame klube vakarojęs E.Daktaras buvo pakviestas pokalbiui, patalpintas į automobilio bagažinę ir išvežtas į mišką. Kelionės metu (ir jai pasibaigus) E.Daktaras patyrė tam tikrus kūno sužalojimus – nuskilo keturi dantys, lūžo delnikaulis ir pan. Bylos tyrimas truko daugiau nei metus, 2015 m. pabaigoje Kauno apylinkės teismas išteisino A.Pukelį dėl sužalojimo iš chuliganiškų paskatų, tačiau pripažino kaltu dėl pagrobimo ir skyrė 2259 eurų dydžio baudą. Beje, prokuroras prašė A.Pukelį už tokį nusikaltimą dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams pasodinti už grotų. Kaltinamasis ir prokuroras šį apylinkės teismo nuosprendį apskundė Kauno apygardos teismui. Galutinis sprendimas buvo priimtas 2016 m. gegužę. A.Pukelis siekė visiško išteisinimo, jam pritarė ir E.Daktaras, patikinęs, kad jau susitaikė su savo skriaudiku, tad galiausiai Apygardos teismo teisėjų kolegija atleido A.Pukelį nuo baudžiamosios atsakomybės, bet nurodė jam 376 eurų suma papildyti Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Įdomus dar vienas šios istorijos niuansas. A.Pukeliui laisvės atėmimo bausmės reikalavęs prokuroras Egidijus Palaima teismui pateikė devynis lapus su septynių nuosprendžių, paskelbtų A.Pukeliui nuo 2004 m., išrašais. Dar įdomesnis A.Pukelio atsakymas: „Visi teistumai dėl to, kad aš visada ieškau teisybės. Tiesa, ne visada vadovaudamasis įstatymais, bet visada būnu morališkai teisus“. (https://kauno.diena.lt/…/sviniaus-ir-e-daktaro-dvikova-nezy…
Akivaizdu, kad ir iki E.Daktaro istorijos A.Pukelis turėjo reikalų su teisėsauga. Kokių?
-Tauragiškis A. Pukelis teisėsaugos pareigūnams žinomas kaip dar nuo 1991 metų sukurtos nusikalstamos grupuotės lyderis. 1995 metais A. Pukelis ir dar 13 jo bendrų buvo apkaltinti reketu ir nusikalstamo susivienijimo organizavimu. Anot teisėtvarkininkų, pirminį kapitalą grupuotė sukaupė darydama bendro pobūdžio kriminalinius nusikaltimus – reketuodama verslininkus, vogdama.
-2002 m. paviešintais VSD duomenimis, nuo 1997 metų su Česlovu ir Jordanu Kenstavičiais bei jų valdomomis bendrovėmis „Raseinių žuvininkystė”, „Norvelita” ir „Sūkuriškės” yra susijęs nusikalstamame pasaulyje gerai žinomas Tauragės „Švinių” grupuotės lyderis Arūnas Pukelis, pravarde „Švinius”. Turima duomenų, kad A.Pukelis į UAB „Raseinių žuvininkystė” priklausančius tvenkinius yra investavęs jam priklausančias pinigines lėšas.
-2000 metų pabaigoje Vokietijos policininkai A.Pukelio automobilyje rado per 270 tūkstančių Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (apie pusantro milijono litų). Kadangi neatsirado dokumentų, įrodančių pinigų kilmę, buvo ieškoma žmonių, kurie paliudytų, kad juos paskolino. Skolintoju tapo „daktarų“ grupuotės lyderiu vadinamas Vidmantas Gudzinskas, pravarde Guzas.
-2005 m. birželio pradžioje A.Pukelis buvo sulaikytas pagal 2004 m. gruodžio 16 d. Vokietijoje išduotą Europos arešto orderį dėl pinigų plovimo ir uždarytas į Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato areštinę. Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujie…/268734/kas-tas-sulaikytas-svinius
-2008 m. plačiai nuskambėjo A.Pukelio incidentas su tuomečiu Tauragės vicemeru Raimondu Matemaičiu. Įsižeidęs, kad vicemeras neasfaltuotoje gatvėje aplenkė jo „Mercedes Benz” ir jį apdulkino, A.Pukelis savo automobiliu užblokavo R.Matimaičiui kelią. A.Pukelis išplūdo vicemerą, pagrasino susidoroti ir pareikalavo, kad šis nuplautų jo apdulkėjusią mašiną. Be to, Švinius dar ir apspjovė vicemero automobilio stiklą. Už tai jam buvo pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
-2009 m. gegužę Kauno apylinkės teismas A.Pukelį pripažino kaltu darius poveikį bendrovės „Topo centras” savininkui Aurelijui Rusteikai ir baudžiamuoju įsakymu nubaudė 6500 litų bauda. Nors nusikaltimą tyrę pareigūnai tikėjosi Šviniui inkriminuoti turto prievartavimą (iš A.Rusteikos buvo reikalaujama 700 tūkst. litų už tai, kad šis neva per brangiai pardavė pastatą A.Pukelio bičiulių bendrovei), bet jis buvo nuteistas tik už savavaldžiavimą. (https://lietuvosdiena.lrytas.lt/…/zinoma-kauno-verslininka…/)
-2009 m. gegužės 28 dieną A.Pukelis įkliuvo Tauragės policininkams, kai pažeidė eismo taisykles. A.Pukelis buvo pristatytas į komisariatą, kur turėjo būti surašyti du administracinių teisės pažeidimų protokolai (dėl eismo taisyklių pažeidimo ir pareigūno reikalavimų nevykdymo). Dėl valstybės tarnautojo įžeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
-2009 m. liepos 15 d. BNS paskelbė pranešimą: „Prieštaringai vertinamam Tauragės verslininkui 40-mečiam Arūnui Pukeliui, pravarde Švinius, pavyko nusikratyti kai kurių Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo pančių. Turėdami duomenų, kad A. Pukelis priklauso organizuotai grupuotei ir gali vykdyti sunkius nusikaltimus, Tauragės pareigūnai birželį kreipėsi į teismą. Prašyta jam pusmetį taikyti Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą. Tauragės teismas tada uždraudė A. Pukeliui bendrauti su 28 asmenimis: nusikalstamo pasaulio atstovais, verslininkais ir kai kuriais Tauragės politikais.
-2013 m. 15min.lt rašė, kad degalų tranzito schemą perkandę Lietuvos verslininkai naudojasi aukštų Lietuvos ir Baltarusijos politikų bei pareigūnų užtarimu. Teisėsaugos institucijų akiratyje ne tik Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos kontroliuojama naftos perdirbimo gamykla „Baltneftchim“, bet ir Lietuvos kriminalinio pasaulio autoritetai, tarp kurių – ne kartą teistas Arūnas Pukelis, pravarde Švinius. Itin spalvingos biografijos veikėjas kaimyninėje šalyje valdo statybų verslą, tačiau jo galios ir interesai siekia kur kas toliau. Teigiama, kad būtent per Švinių derinami sprendimai, kam bus leista pradėti verslą Baltarusijoje.( Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/…/per-lietuva-tekancios-juodojo-aukso-…
-2017 m. balandį 15min.lt parašė, kad A.Pukelio verslas Baltarusijoje žlugo.
https://www.15min.lt/…/baltarusijos-slepiniai-kas-sieja-aru…
Daugiau informacijos vienoje vietoje apie A.Pukelio transformaciją iš kriminalinio autoriteto į solidų verslininką:
(https://www.delfi.lt/…/bulvariniai-mafijos-puslapiai-e-dakt…).

Na, bet tai jau senos, gal net ir „išgalvotos” istorijos. Nuo 2015 m. pabaigos A.Pukelis dirba Lietuvos futbolo labui. 2016 m. pradžioje antru bandymu buvo įteisintas Tauragės apskrities futbolo federacijos vadovu, 2017 m. birželį tapo LFF VK nariu, 2017 m. rugsėjo 5 d. – LFF Ekonomikos ir finansų komiteto vadovu ir UAB „Futbolo stadionas” valdybos pirmininku, o 2019 m. balandžio 30 d. – antruoju LFF viceprezidentu. Ar taps ir LFF prezidentu? „Greitus 10 metų tikrai tokių planų neturėjau, galiu labai drąsiai jums atsakyti. Esu garbingas žmogus ir niekad nemeluoju. Tegul eina, kuria futbolą tie žmonės, kurie yra daugiau su futbolu susirišę. Nes futbolas gyvenime man nesumokės tokių pinigų, kokius aš uždirbu”, – spaudos konferencijoje sakė nekilnojamojo turto, transporto, logistikos, mašinų ir žuvies pramonės įmones valdantis verslininkas.
Pozityvu. Tikrai.

Evaldas Gelumbauskas. FC „Žalgiris” komunikacijos direktorius.

Facebook komentarai
});}(jQuery));