Čempionų lyga: nežymūs favoritai, finalo vertas pusfinalis ir nesibaigiančios staigmenos


Čempionų lyga: nežymūs favoritai, finalo vertas pusfinalis ir nesibaigiančios staigmenos

Paaiškėjus keturioms stipriausioms Čempionų lygos komandoms, atėjo laikas išsiaiškinti, kurios dvi galės kovoti dėl geriausios vardo Europoje.

Jau šį vakarą Čempionų lygos pusfinalių kovoms startą duos Amsterdamo „Ajax“ ir Londono „Tottenham“ ekipos, o trečiadienio vakarą į kovą stos „Barcelona“ ir „Liverpool“ ekipų žvaigždynai.

Šį kartą Čempionų lygos burtai futbolo aistruoliams padovanojo dvi nenuspėjamas pusfinalių poras, kuriose – galima įžvelgti tik nežymius favoritus.

„Tottenham“ – „Ajax“ 

Prieš sezoną mažai kas tikėjo, kad „Tottenham“ arba „Ajax“ bus Čempionų lygos finale. Vis dėlto, savo varžovus stebinusios ir palankių burtų prieš pusfinalį sulaukusios ekipos turi istorinius šansus. „Tottenham“ ekipai tai jau yra geriausias pasirodymas Čempionų lygoje. Iki tol geriausias Londono ekipos pasiekimas buvo, kai 2010-11 metų sezone pasiekė ketvirtfinalį.

Štai „Ajax“ gali pasigirti kur kas įspūdingesniais rezultatais. Olandijos ekipa Čempionų lyga yra laimėjusi net keturis kartus, tačiau paskutinį kartą tai padarė 1994-95 metų sezone. Vis dėlto, 21-ame amžiuje „Ajax“ kartą pasiekė ketvirtfinalį (2002-03), o kitus aštuonis kartus, kai pateko į pagrindinį Čempionų lygos turnyrą, net nesugebėjo įveikti grupių etapo.

„Tottenham“ šį sezoną galėjo likti net už aštuntfinalio ribų ir savo pasirodymą po grupių etapo tęsti Europos lygoje. Londono ekipa B grupėje praleido į priekį „Barcelona“, surinko 8 taškus ir užėmė antrąją vietą. Vis dėlto, tiek pat taškų surinko ir Milano „Inter“. Negana to, abiejų ekipų įvarčių santykis buvo -1, o po pergalę pasidalinusios ekipos tarpusavyje sužaidė bendru rezultatu 2:2. Vis dėlto, tik dėl to, kad įvartį įmušė Milane ir nepraleido namuose, „Tottenham“ ekipa užsitarnavo teisę keliauti į Čempionų lygos aštuntfinalį.

Jame be didesnio vargo susitvarkė 4:0 su Dortmundo „Borussia“, kuri tuo metu buvo didžiausioje duobėje sezone. Ketvirtfinalio etape „Tottenham“ ir vėl išgelbėjo įvarčio išvykoje taisyklė. Namuose „Tottenham“ 1:0 palaužė „Manchester City“, tačiau išvykoje 3:4 turėjo pripažinti „miestiečių“ pranašumą. Eliminavusi savo tautiečius „Tottenham“ pirmą kartą istorijoje prasibrovė į Čempionų lygos pusfinalį.

„Ajax“ kelias buvo visiškai kitoks. Olandijos ekipa E grupėje į priekį praleido Miuncheno „Bayern“, tačiau užtikrintai užėmė antrąją vietą ir pateko į aštuntfinalį. Šiame etape „Ajax“ ekipai teko triskart iš eilės senojo žemyno čempionė Madrido „Real“. Pirmąsias rungtynes „Ajax“ pralaimėjo 1:2, tačiau atsakomajame mače nustebino „karališkąjį klubą“, iškovojo triuškinamą pergalę 4:1 ir žengė į aštuntfinalį. Jame „Ajax“ susitiko „Real“ į minėtuosius Čempionų lygos titulus atvedusį Cristiano Ronaldo ir jo atstovaujamą Turino „Juventus“. Pirmasis tarpusavio susitikimas tarp ekipų pasibaigė taikiai 1:1, tačiau atsakomosiose rungtynėse „Ajax“ nustelbė „Juventus“, iškovojo pergalę 2:1 ir sukūrė dar vieną staigmeną Čempionų lygoje.

TOPsport prognozės pirmose rungtynėse: „Tottenham“ pergalė – 40 proc., „Ajax“ pergalė – 33 proc., lygiosios – 27 proc.

TOPsport prognozės visoje serijoje: „Tottenham“ patekimas į finalą – 45 proc., „Ajax“ patekimas į finalą – 55 proc.

„Barcelona“ – „Liverpool“

Jeigu pastarojoje poroje abi ekipos nustebino būdamos pusfinalyje, tai šis etapas be „Barcelona“ ir „Liverpool“ ekipų buvo sunkiai įsivaizduojamas. „Liverpool“ praėjusį sezoną pateko ir į Čempionų lygos finalą. Tuo tarpu „Barca“ po 2014-15 metų triumfo Čempionų lygoje trejus metus iš eilės buvo eliminuota ketvirtfinalio etape.

Būtent „Barcelona“ ir turi daugiau sėkmės stipriausiame senojo žemyno čempionate pastaruoju metu. „Barca“ Čempionų lygą yra laimėjusi penkis kartus, o keturis iš jų – nuo 2005-06 metų sezono.

Tiek pat kartų Čempionų lygoje yra triumfavusi ir „Liverpool’ ekipa, tačiau ji paskutinį kartą tai padarė 2004-05 metų sezone. Likę keturi Čempionų lygos trofėjai buvo iškovoti dar iki 1985-ųjų.

Nors abiejų ekipų kelias pusfinalio link buvo panašus, „Liverpool“ susidūrė su problemomis grupių etape. „Liverpool“ su 9 taškais užėmė antrąją vietą ir praleido į priekį Paryžiaus „Saint-Germain“ su 11 taškų. Vis dėlto, tiek pat taškų, kaip ir „Liverpool“, surinko ir „Napoli“ ekipa. Abi ekipos tarpusavyje pasidalino po pergalę ir abejos rungtynės pasibaigė rezultatu 1:0. Taip pat abiejų ekipų bendras įvarčių santykis buvo +2, todėl „Liverpool“ į kitą etapą pateko tik dėl to, kad grupių etape įmušė daugiau įvarčių (9:7).

O nuo čia ir prasidėjo „Liverpool“ ekipos dominavimas. Anglijos ekipa aštuntfinalio serijoje bendru rezultatu 3:1 susitvarkė su „Bayern“, o ketvirtfinalyje be didesnio vargo 6:1 sutriuškino „Porto“ ir žengė į pusfinalį.

Tuo metu „Barcelona“ problemų neturėjo ir grupių etape. Katalonai yra vienintelė nepralaimėjusi komanda Čempionų lygoje. „Barca“’ B grupėje surinko 14 taškų, užėmė pirmąją vietą ir žengė į kitą etapą. Aštuntfinalyje katalonai 5:1 sutriuškino „Lyon“, ketvirtfinalyje 4:0 nepaliko vilčių „Man Utd“ ir kol kas keliauja užtikrinčiausiai iš visų likusių ekipų.

TOPsport prognozės pirmose rungtynėse: „Barcelona“ pergalė – 55 proc., „Liverpool“ pergalė – 20 proc., lygiosios – 25 proc.

TOPsport prognozės visoje serijoje: „Barcelona“ pateks į finalą – 60 proc., „Liverpool“ pateks į finalą – 40 proc.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SKIRMANTAS STANIULIS, UAB „TOP SPORT”
Facebook komentarai
});}(jQuery));