Europos prokurorė Jolita Kančauskienė įtariama prekyba poveikiu. Jėgą rodė du kartus pilietį atakavusi ginkluota policija

kancaus

kancaus

Europos prokurorė Jolita Kančauskienė įtariama prekyba poveikiu. Jėgą rodė du kartus pilietį atakavusi ginkluota policija

 

Būkime dėkingi Shimon, Shamash, Sabbath, Armon šaikos nariams  už tai, kad vis dar „esame jauni, nes fašizmas atgaivino mūsų širdis“ (cituoju Federico Fellini).  Nedėkingųjų kūnai tebūnie įmesti į negesintas kalkes!

Nuo 2014-ųjų policijai,  prokuratūrai ir Vilniaus regiono apylinkės teismui madas diktavusi prokurorė  Jolita Kančauskienė 2021-02-03 paskirta į European Public Prosecutor postą (Europos deleguotoji prokurorė).  „S griazi v kniazi“ (žydų posakis) prokurorės sąžinė negraužia dėl žmonių institucinio terorizavimo. Dabar Jolita pakylėta iš laimės alpsta, nes spauda ją įvardijo kaip paties Mockaus deleguotą atstovę Europos Sąjungos prokuratūroje!

Neslepia pasididžiavimo savo „chebrantės“  karjeros skrydžiu „a‘la soplia vpoliote“ (žydų idioma)  ir nuožmieji „teisėsaugos pizliai“  –  tiesiai iš raudonųjų nacių jėgos struktūrų atmigravę „tovarišči“ eksprokurorai:  teisėjas Algimantas Valantinas ir visada ištikimas „MG Baltic“ tarnautojas  Ramutis Jancevičius.  Taigi, visus juos „pasveikinkime su dėkingumu, kaip tai daro fašistai“ (cituoju Federico Fellini).

2021-06-15 dieną žmogaus teisių gynėjas Zigmantas Šegžda padavė skundą Europos generalinei prokurorei Laurai Codruta Kovesi (The European Public Prosecutor’s Office, 1 Rue du Fort Thuengen, 1499 Luxembourg). Skundas pavadinimu  „Regarding activities of Ms Jolita Kančauskienė, European Delegated Prosecutor of EPPO in the Republic of Lithuania“  su pridedamais įrodymais  elektroniniu paštu buvo perduotas Europos prokurorui Tomui Krušnai.

Skunde gynėjas nurodė turintis duomenų ir įtariantis, kad Europos prokuratūros deleguotoji prokurorė Jolita Kančauskienė,  tardamasi su Sigita Jurgelevičiene  apie tai, kaip iškelti jam baudžiamąją bylą dėl joms nepriimtinos Z.Šegždos gynybos taktikos, padarė nusikalstamą veiką (šio nusikaltimo sudėtis yra formali) pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 straipsnį – prekyba poveikiu.

Skunde Europos generalinei prokurorei Laurai Codruta Kovesi nurodyta, kad 2021-04-05 valstybės tarnautoja Sigita Jurgelevičienė išsiuntė žmogaus teisių gynėjui  elektroninį laišką su tokiu tekstu:

 „Buvau tavo naujo „verslo” objektas, ką man bandė pasakyti prokurorė (o naivume, kaip nenorėjau jos tada girdėti), tik jai kažko pritrūko iškelti bylai šiuo rakursu.“

Kančauskienė Jurgelevičienė ĮRODYMAS Prek. poveikiu 2021-04-05

Iš šio teksto galima suprasti, kad šiemet prokurorė Jolita Kančauskienė neoficialaus susitikimo metu su Sigita Jurgelevičiene tarėsi apie tai, kaip iškelti Z.Šegždai dar vieną baudžiamąją bylą.  „Faktą, kad nuo 2014 metų prokurorė J.Kančauskienė  bendrauja su S.Jurgelevičiene ir paklusniai vykdo  jos prašymus, įrodo neteisėtas šios prokurorės  2016-12-01 raštiškas nurodymas Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkui Arvydui Siniui  pagal S.Jurgelevičienės reikalavimą iškelti Z.Šegždai baudžiamąją bylą,“ – savo įtarimus grindžia gynėjas.

Intriguoja tai, kad Sigita Jurgelevičienė minėtame laiške lieja krokodilo ašaras, esą dėl kritikos spaudoje ji buvo atleista iš Biudžetinės įstaigos „Viešųjų pirkimų tarnyba“ direktoriaus pavaduotojos bei VŠĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra prie LR Finansų ministerijos“ specialistės pareigų.

Dabar valstybės tarnautoja laiške rypauja, kad ją kone ištiko „socialinės mirties“ krizė,  ji patyrė penkis šimtus tūkstančių eurų nuostolių kelis metus vaikščiodama pas psichoterapeutą ir „kitos sveikatos atstatymui“, „patirtos išlaidos, nuostoliai dėl darbo pakeitimo į mažiau apmokamą“.

Turiu duomenų, kad 2020 metų pradžioje Sigita Jurgelevičienė įsidarbino specialiste LR ūkio ministerijai pavaldžioje įstaigoje „VšĮ CPO.LT“ (Centrinė perkančioji organizacija).  Jos kolegos teigia, kad ši specialistė dirba neišeidama iš namų Sudervėje, Vilniaus rajone ir iš  VšĮ CPO.LT aruodų reguliariai gauna ministro ar savivaldybės mero atlyginimui prilygstantį trijų tūkstančių eurų mėnesinį darbo užmokestį.  Kyla pagrįsti įtarimai, kad kažkas valstybės pinigais atsidėkoja už vertingus „specialistės“ patarimus, galbūt padedančius valstybės tarnautojams „apžaisti“ valstybės viešųjų pirkimų sistemą, pasisavinti milijonines valstybės biudžeto lėšas ir iš to neteisėtai praturtėti.

Žinant tulžingą „s griazi v kniazi“ Jolitos Kančauskienės charakterį,  kaip ir reikėjo tikėtis,  jos atsakomasis kirtis buvo (ne)logiškas.  Akivaizdu, kad Vilniaus regiono apylinkės teismo pirmininkės teisėjos Jolantos Bagdonienės (jos sutuoktinis –  Specialiųjų tyrimų tarnybos šulas) artima bičiulė  Jolita Kančauskienė įtūžo nesvietiškai.

Probacijos tarnybos atsakymas 2021-07-30

Įsiūtis beveik toks pats, kaip ir 2014-2015 metais, kai dėl Z.Šegždos viešos kritikos ir pagrįstų skundų valstybės  institucijoms lavinos, klusniai vykdydama S.Jurgelevičienės „chebros“ nurodymus, vyriausiosios prokurorės J.  Kančauskienės vadovaujamas Vilniaus rajono 6-asis prokuratūros skyrius jam iškėlė dvidešimt dvi parodomąsias  baudžiamąsias bylas,  kurios galop baigėsi visišku fiasko.

2021-06-06 (tai buvo sekmadienis, Tėvo diena) Lazdynuose, Vilniuje,  13.00 val. į Zigmanto Šegždos laiptinės domofoną paskambino nepažįstamas asmuo.  Jis pareiškė, kad tai policija ir esą jie atlieka „patikrinimą“. Pareikalavo, kad žmogaus teisių gynėjas jiems pasirodytų.  Bauginimas nesiliovė.  Tuo pat metu buvo skambinama ir į piliečio mobilų telefoną. Užfiksuotas policija pasivadinusio asmens mobilaus telefono  numeris 8 676 13387. Ginkluotus atakos dalyvius pavyko nufotografuoti, savo pavardžių  jie nenurodė.  Jei kas juos atpažinsite,  prašau pranešti „Laisvo laikraščio“ redakcijai jų pavardes ir kam jie tarnauja.

2021-07-14 dieną 12.00 val. į Zigmanto Šegždos  mobilų telefoną vėl paskambino nepažįstamas asmuo. Jo telefono  numeris – 8 674 29880.  Savo pavardės nenurodęs asmuo pranešė, kad yra policijos patrulis ir esą jie atlieka piliečio „patikrinimą“.  Asmuo pareikalavo, kad gynėjas pro savo buto langą Lazdynuose pamojuotų ranka kieme stovinčiam policijos automobilio ekipažui.

Per penkias minutes jėgos demonstruotojai  įsibrovė į rakinamą daugiabučio namo Vilniuje  laiptinę ir itin stipriais smūgiais (apie dešimt smūgių) kažkokiu buku daiktu tylėdami talžė Z.Šegždos buto duris. Duris atakavusio veikėjo telefono  numeris yra 8 674 29880.

Įvertinęs tai, kad buto duris atakuojantis asmuo elgiasi  neadekvačiai,  pilietis buto durų neatidarė ir jam sušuko,  kad kviečia policiją.  Smūgiai į duris liovėsi,  „silovikai“ spruko. Pilietis dar jiems pavymui telefonu atskambino užfiksuotu numeriu. Atsiliepęs „silovikas“ kažką nerišliai sumurmėjo, esą dabar pilietis turės aiškintis su Probacijos Tarnyba.

Žmogaus teisių gynėjas padavė skundą Lietuvos probacijos tarnybai.  2021-07-30 išsiųstame  atsakyme į skundą šios tarnybos viršininkė Olga Stulgienė pareiškė, kad Probacijos tarnyba jokių pavedimų dėl piliečio patikrinimų  policijai  neteikė. Ir pridūrė, kad Probacijos tarnyba nėra atsakinga už policijos vykdomą veiklą.

2021-07-15 dieną dėl teroro atakų pilietis padavė skundą Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Jis paprašė policijos viršininko  išsiaiškinti, kieno nurodymu buvo siunčiami policijos ekipažai  į piliečio namus, pareikalavo tarnybine padėtimi piktnaudžiavusį pareigūną patraukti drausminėn atsakomybėn, už viešosios tvarkos pažeidimą nubausti asmenis administracinio nusižengimo teisenos tvarka.

Kodėl gi nepatikėjus prielaida, kad minėtų teroro atakų organizatoriai yra šie prokurorės Jolitos Kančauskienės ištikimi bendražygiai: Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis arba Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato viršininkas Erik Jalovik?

Taigi, iš surežisuoto šaršalo gavosi toks pirdalas, kad dabar iš Europos prokurorų  net vištos juokiasi!  Ką jau bekalbėti apie korupcijos lūšnynuose trūnijančią LT prokuratūrą.

Autorius skaitytojui paaiškina, kad žodis „pizlis“ – tai poliarinio lokio ir grizlio hibridas.

Teksto autorius pareiškė  nuomonę ir kritiką dėl valstybės institucijų, policijos, prokuratūros. teismų veiklos, valstybės pareigūnų korupcijos bei Europos prokuroro biuro (The European Public Prosecutor’s Office) neveikimo ir iš tekste pateiktų aplinkybių kylančio pavojaus demokratinei valstybei.

 

Prašau redakciją paskelbti 2021-06-06  atakos Lazdynuose, Vilniuje dalyvių nuotrauką. Iki detalių viskas parengta bauginimui: policijos uniformos, šaunamieji ginklai, „Tazer“ elektrošokai, ašarinių dujų balionėliai, mobilusis (tel. Nr. 8 676 13387) ir radijo ryšys, po kaklais prisegtos filmavimo kameros ir … karantino pažeidimas(!) – pareigūnas be kaukės.

Bronius Pogrindis

Facebook komentarai
});}(jQuery));