“Ekspertai” “skambina pavojaus varpais” dėl Prancūzijos prezidento rinkimų

“Ekspertai” “skambina pavojaus varpais” dėl Prancūzijos prezidento rinkimų

Kristina Sulikienė

Nors akivaizdu, jog „rusai puola“ korta žaidžiama tik Lietuvoje, ir toliau už jos sienos niekam neįdomi šita galima paranoja, iš visų pakampių išlindę „ekspertai“ mano kitaip.

„Vyksta kova tarp proeuropietiškų ir antieuropietiškų jėgų. Lietuvos kontekste E.Macrono išrinkimas būtų labai pozityvus dalykas. Jeigu būtų išrinkta M.Le Pen, tai būtų Lietuvai pati didžiausia problema iš visų europinių rinkimų, nes Prancūzijos rolė visiškai pasikeistų europiniame kontekste“, – BNS sakė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas Saulius Mykoliūnas, teigia Prancūzijos rinkimų ekspertu pristatomas vyras.

Gaila, kad studentai paskaitų metu turi klausytis šių galimai nekompetetingų pasisakymų, ir jie, ideologiškai paveikti tokio dėstymo, neigiančio demokratiją (nes emokratijoje dėlei rinkimų viskas nuolat keičiasi…) turbūt net nesiklauso radijo, kur aiškiai paaiškinta, kad Marine le Pen išrinkimas būtų Prancūzijos atsigavimo garantas, Macrono pralaimėjimas būtų Vokietijos pralaimėjimas, jos dominavimo Europoje pabaiga.

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ekspertai-ispeja-lietuvai-butu-pavojinga-marine-le-pen-pergale-56-793856

Kuo tai pakenktų Lietuvai – ekspertu pristatomas vyriškis nenurodo.

Kaip Lietuvai pakenktų Prancūzijos sustiprėjimas, sienų kontrolė, pabėgėlių srautų mažinimas?

Ar pabėgėliai neša Lietuvai tokią ekonominę naudą, kad jų – priminsiu, nelegalų, pažeidžiančių visas įmanomas taisykles dėl sienų kirtimo – sustabdymas padarytų žalą Europai ir Lietuvai?

Aišku, tarp eilučių turima galvoje Marine le Pen teigiamas ryšys su Rusija ir jos prezidentu – jau šito dalyko Lietuvos „ekspertai“ nė juodžiausiame sapne nesapnavo.

Tačiau pasaulio geopolitikoje formuojasi permainos.

 Pirma Lietuvos „ekspertai“ lojo iki užkimimo, ir rėkė, kad Trumpas nelaimės.

Laimėjo.

Dabar skalyta iki nupušimo, kad Macronas baisiai gerai, o Marine le Pen blogai.

Tačiau apie rinkimus naujienos vėluoja, ir Lietuvos spauda nenurodo nei vieno argumento, kuo apart gerų santykių su Vladimiru Putinu, yra blogai Marine le Pen.

Ir nuo kada geri santykiai su Europos didžiausia šalimi – priminsiu, Rusija yra iš dalies Europoje, o Maskvoje gyvena tiek gyventojų, kiek 4 Lietuvose – yra laikoma „grėsme Lietuvai?“ – ar kaip čia išsireikšta „didžiausia problema“, kas šiandieniniame paranojdiniame lietuviškame kontekste „rusai puola“ reiškia tą patį.

Kas yra grėsmė? Ar VDU politologus ir diplomatus ruošiantys dėstytojai suvokia šio žodžio semantiką?

Neretai pasikalbu su šio fakulteto studentais: jie zombizuojami – ne mokomi mąstyti, o jiems yra grūdamos „tiesos“. Trumpas blogai, Marine le Pen – blogai. Absurdų absurdas laisvoje Lietuvoje kurstyti studentus prieš JAV – kuri iš dalies remia universitetą per užsienio lietuvius. Dabar gi buvo intensyviai kurstoma prieš gal būt būsimą Prancūzijos prezidentę. Ar VDU tampa „partizaniniu, disidentiniu“ universitetu, kuris ruošia studentus kovai prieš visą Europą? Nuo kada izoliacinis mąstymas reiškia laisvą ir pažangią mintį?

Kodėl sukeičiami dėmenys vietoje, ir prancūzų nekenčiami pabėgėliai Lietuvoje vis dar reklamuojami: juk Marine le Pen garsiausia dėl neigiamo požiūrio į pabėgėlius.

„Jie jau užėmė ne tik miestus, bet ir kaimus!- ugningai aiškino per debatus kandidatė. „Visų pirma reikia juos išvaryti iš kaimų, kur jie griauna tradicines bendruomenes. Turi būti MŪSŲ RELIGIJA viršum visko!“ – ir šis pasisakymas sulaukė didelių ovacijų.

Pabandykite įsivaizduoti Lietuvos prezidento rinkimus, ir kandidatą su tokiais šūkiais? Juk jį „ekspertai“ išdės į šuns dienas, apkaltins netolerancija teroristams, nes jie kitokios religijos, ir apkaltins trukdymu integruoti pabėgėlius į kaimus, kur jie griauna tradicines susiformavusias bendruomenes, kaip teisingai Marine le Pen sako…

Ar tokie ekspertai žiūrėjo nors vieną vaizdo įrašą iš nelegalios pabėgėlių stovyklos „Džiunglės“ Kalė mieste –  visiškai neseniai tik išformuotos? Kaip elgdavosi pabėgėliai su savanoriais, atvežančiais maistą (pasufleruosiu – mėtydavo ant žemės ir trypdavo kojomis, rėkdami „mus norima nunuodyti, mes nevalgysime“), ir kaip specialiosios pajėgos po visą Kalė miestą gaudė teroristą, kuris buvo identifikuotas, apsimetęs pabėgėliu?

„Marine le Pen išrinkimas būtų grėsmė Lietuvai“.

Universitete reikėtų mokėti argumentuoti. Argumentacijos tokiame sakinyje nematau.

Uždaresnės sienos, didesnė kontrolė kaip tik  suteiktų Europai didesnį saugumą, ir visų pirma, antiterorizmo prevencijos klausimais.

Jeigu saugumas yra paverčiamas grėsme, tada kažkas atsitikę su reikšmėmis – jos sukeistos vietomis.

Dar toks „eksperto“ komentaras rodo (kad Marine le Pen išrinkimas bus „labai didelė problema“, jog asmuo dirbantis politologijos baruose, visiškai nepripažįsta demokratinių rinkimų – nesuvokia, jog nuo tokios nykštukinės šalies net ir nepriklauso JOKIE Europos rinkimai.

Gal Lietuvoje galima „koreguoti“ rinkimus, nulaužiant kompiuterius, ar primetant papildomų biuletenių. Tačiau senos demokratijos šalyse tokios nesąmones nelabai įmanomos, todėl gal vertėtų dirbant politologijos srityje, susitaikyti, kad Europoje yra ir demokratiškų šalių, kur piliečiai sprendžia tiek savo šalies, tiek taip išeina ir Europos likimą, o mankurtizmo persmelktai šaliai, nesugebančiai ruošti mąstančių ateities politologų, vertėtų turbūt patylėti.

Kaip gali būti „didžiausia problema“, kad keičiasi Prancūzijos rolė“, jeigu nuolatinė kaita yra užprogramuota demokratijoje?

Tik diktatūroje niekas nesikeičia daugelį metų, negi VDU dėstytojas dėsto studentams, kad Europos jėgų pusiausvyra yra stabili ir tokia bus dar 100 metų?

Juk rinkimai vyksta kas 4-5 metus!!

Joks stabilumas ir stagnacija politikoje – NEĮMANOMAS!

Kariniai konfliktai gresia kas dieną, kiekvieną dieną suvaldoma dešimtys krizių, apie kurias mūsų spauda iš viso nepraneša, o mūsų politologai netgi nesužino, nes elementariai, neskaito užsienio spaudos, ir nemoka keleto užsienio kalbų.

Politologijos lygis Lietuvoje baigiasi pertransliavimu kažkokios gatavos informacijos, gautos ryte geriant kavą į personalinį paštą, kur nurodyta, ką pateikti, ką paneigti, ir apie ką negalima kalbėti.

Ir politologai saugumo ir kitų tarnybų pranešimus gauna laisvoje, demokratinėje visuomenėje!

Bet juk tai blogiau negu sovietų laikais – anais laikais žmonės bent žinojo, kad yra diktatūra, ir jai priešinosi.

Dabar nusilenkta diktatorizmui be jokios kovos, o vergiškas paklusnumas klanų kontrolei pateikiama kaip kažkas teigiamo, ir tokiu būdu mąstyti (tiksliau – zombizuotis) mokomi ką tik mokyklas pabaigę jaunuoliai.

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));