„Johnson & Johnson” kreipėsi į Aurelijų Verygą prašydami ištirti sprendimus kompanijos atžvilgiu

„Johnson & Johnson” kreipėsi į Aurelijų Verygą prašydami ištirti sprendimus kompanijos atžvilgiu

Reaguodami į „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupėje pastaruoju metu pasirodžiusią realybės neatitinkančią ir kompanijos reputaciją menkinančią informaciją, „Johnson & Johnson” šiandien kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą prašydami atlikti tyrimą. Prašoma ištirti ne mažiau nei pastarųjų 3 metų sprendimus dėl kompanijos kompensuojamų vaistų ir jų kainų nustatymo.

 

Viešojoje erdvėje prieš dvi savaites pasirodė Seimo nario Antano Matulo palaikomi svarstymai, kad „Johnson & Johnson” neva turėjo išskirtines sąlygas dėl valstybės kompensuojamų bendrovės vaistų dėl to, kad įmonės darbuotojas yra tolimais giminystės ryšiais susijęs su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministre Kristina Garuoliene, anksčiau dirbusia Valstybinėje ligonių kasoje.

 

„Paprastai tariant, buvome apšmeižti. Jau daugiau nei 20 metų veikiame Lietuvoje vadovaudamiesi mums svarbiausiais principais – pacientų interesais, nepriekaištinga reputacija ir skaidrumu. Neturime ko slėpti, tad tikiu, kad šis tyrimas parodys, jog nėra jokių sąsajų tarp kompanijos darbuotojų draugystės bei giminystės ryšių ir bendrovei palankių sprendimų,“ – teigė Arnas Vozbutas, „Johnson & Johnson” vadovas Baltijos šalyse.

 

Pasak vadovo, nemaža dalis iš 40-ies biure Vilniuje dirbančių darbuotojų užima vadovaujančias pozicijas bei kuruoja tas pačias sritis ir Latvijoje bei Estijoje.

 

„Mūsų darbuotojai pasiekia tokių pačių, o kartais ir geresnių rezultatų kaimyninėse šalyse ten neturėdami giminaičių ar draugų. Profesionalumas, skaidrumas ir mokslinės inovacijos, kurios gelbsti pacientų gyvybes, yra mūsų raktas į sėkmę, o ne ryšiai, kaip bando įtikinti kai kurie asmenys. Beje, už vaistų kompensavimą Baltijos šalyse yra atsakingas mūsų kolega Estijoje,“ – sakė A. Vozbutas.

 

Pastaraisiais metais „Johnson & Johnson“ farmacinio padalinio rezultatai gerėjo ne tik Baltijos šalyse, bet visose Europos, Amerikos bei Azijos rinkose. Pagrindiniai kompanijos sėkmės faktoriai augimui buvo kompanijos sukurti ir pacientams tapę prieinami nauji inovatyvūs vaistai AIDS, prostatos ir kraujo vėžiams, hepatitui C, šizofrenijai gydyti bei kompetentingi darbuotojai.

 

„Esu tikras, kad klaidingai interpretuojant ar tiesiog meluojant siekiama diskredituoti sprendimų priėmėjus, kurie ėmėsi Lietuvoje pertvarkyti kompensuojamų vaistų kainodaros sistemą. Apgailestauju, kad mano kolegos dėl kažkieno interesų kovos pateko į situaciją, kur yra ar dar bus kaltinami nebūtais dalykais,“ – teigė A. Vozbutas. „Farmacijos rinkoje specialistų nėra daug, todėl daugelis kolegų, konkurentų ir valstybinėse institucijose dirbančių specialistų yra buvę klasiokai, kursiokai ar tiesiog draugai. Panaši situacija yra ir su teisininkais, žurnalistais ar energetikais. Tikiuosi, kad draugų ar giminių turėjimas savaime netaps įrodymu, jog yra daroma kažkas neteisėto.“

 

Siekdami maksimalaus skaidrumo bei būdami tikri, kad nei vienas kompanijos darbuotojas nepasinaudojo savo esamais ar menamais ryšiais, „Johnson & Johnson” pateikia sąrašą darbuotojų, kurie turi draugystės ar giminystės ryšių su valstybės tarnautojais dirbančiais su farmacija susijusiais klausimais.

 

– Reguliacinių reikalų vadovas Baltijos šalims Antanas Tumėnas, kompanijoje dirbantis nuo 2002 metų, yra tolimas giminaitis turintis vieną bendrą senelį su SAM viceministre K. Garuoliene, tačiau ryšių su ja nepalaiko;

– Padalinio vadovė Baltijos šalims Virginija Josienė, farmacijos rinkoje dirbanti 19 metų, o prie „Johnson & Johnson” prisijungusi 2014 metais, jau 20 metų draugauja su Jolanta Gulbinovič, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja;

– V. Josienės brolio dukra Gabija Grigaitė-Daugirdė dirba Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja teisės klausimais;

– Medicinos reikalų vadybininkė Baltijos šalims, kompanijoje dirbanti nuo 2011 metų, Reda Fričienė yra mokslo draugės su SAM viceministre Gintare Šakalyte;

– Baltijos šalių vadovo A. Vozbuto, kuris kompanijoje dirba nuo 2010 m., sesuo prieš 5 metus ištekėjo už K. Garuolienės pusbrolio;

– Medicinos padalinio vadovas Baltijos šalims dr. Mindaugas Plieskis, kompanijoje dirbantis nuo 2014 metų, iki tol 18 metų dirbo įvairiose vadovaujančiose pozicijose viešajame sektoriuje Lietuvoje ir užsienyje, įskaitant SAM valstybės sekretoriaus postą 2006-2008 metais.

 

„Johnson & Johnson” yra pasaulyje pirmaujanti sveikatos priežiūros srityje veikianti korporacija. Lietuvoje bendrovė veikia nuo 1995 metų laikydamasi ne tik įstatymų, Vaistų rinkodaros etikos kodekso, bet ir, būdama JAV kompanija, vadovaujasi itin griežtais JAV profesinio ir verslo, pagrįsto sąžininga ir skaidria veikla (ang. The Foreign Corrupt Practices Act (FCPA)), etinio elgesio standartais. Bet kokie neteisėti veiksmai siekiant naudos kompanijai ne tik prasilenktų su įstatymais, bet ir būtų labai griežtai vertinami pačios kompanijos tarptautiniu mastu.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LINA DALMANTAITĖ, EURO RSCG PR

Facebook komentarai
});}(jQuery));