Egidijus Baltušis. Greičiau iš NATO ir Europos Sąjungos (video)

Egidijus Baltušis. Greičiau iš NATO ir Europos Sąjungos (video)

 

Lyginant Obamos ir Putino pasisakymus Jungtinių Tautų saugumo taryboje, simpatijas vienareikšmiškai  laimi Putinas. Obama praktiškai nieko nepasiūlė. O Putinas pasauliui pasiūlė konkrečius kelius, kaip sunaikinti teroristinę ISIL valstybę, pažymėjo Jungtinių Tautų svarbą.

 http://sauksmas.lt/egidijus-baltusis-greiciau-is-nato-ir-europos-sajungos-video.html#more-9045

“Agresyvus įsikišimas vietoje reformų sugriovė visuomeninius institutus, įprastą gyvenimo būdą. Viskas buvo tiesiog sunaikinta. Vietoje demokratijos ir progreso triumfo – prievarta, skurdas, socialinė katastrofa. Apie žmogaus teises, įskaitant ir teisę į gyvenimą – nėra ką ir kalbėti. Norisi paklausti tų, kurie šią katastrofą sukėlė: ar jūs bent suprantate, ką pridirbote?” Taip Putinas Jungtinėse Tautose komentavo ISIL atsiradimo prielaidas, kurios atsirado po to, kai JAV okupavo ir sugriovė Iraką, ir NATO įsikišimą į Libijos reikalus.

Spaudoje pasipylė komentarai, neva Putinas “grįžta į politiką”. Jis niekada iš jos dingęs nebuvo. Prisiminkim, kieno dėka įvyko Minsko susitarimai dėl Ukrainos krizės, daugybę ekonominių ir politinių konferencijų, įvykusių Rusijoje ir pasaulyje. Daugelis komentatorių bando pavaizduoti Putiną kaip “mačo”, kietą vyruką, kuris grįžta į politiką, kurdamas tokį įvaizdį. Šia prasme jis greičiau – “bella figura”, teigiamas herojas, pasaulio gelbėtojas, bet ne griovėjas. Ypač lyginant su kitais pasaulio politikus, kurie neturi nei charakterio, nei charizmos ir kurie labiausiai panašūs į nieko nesprendžiančius politinius pingvinus.

004 ISISUž migrantų srauto aiškiai matyti ISIL šešėlis. Teroristinė valstybė užgrobė beveik visą Irako naftą ir didelę dalį Sirijos naftos verslovių, kontroliuoja uostus su terminalais, per kuriuos gali pardavinėti naftą. Ir taip vadinamas “demokratinis pasaulis” nesugeba pažaboti nelegalių naftos sandorių? Šie sandoriai finansuoja ISIL veiklą. Pagal įvairius duomenis, tokios kontrabandinės naftos prekybos apimtys sudaro nuo1,2 iki šimto milijono dolerių per dieną. Juk atsiskaitymai už naftą tikrai nevyksta, lakstant nuo pardavėjo pas pirkėją su pinigų maišais. Be to, nuimant tokias sumas grynaisiais iš bankų, jų nepastebėti neįmanoma. Tokias finansines operacijas sužlugdyti – juokų darbas. Žinoma, su sąlyga, jeigu jas žlugdyti ketinama. Prisiminkim Irano naftos embargą, kada kilo konfliktas dėl Irano branduolinės programos. Tuomet daugybė šalių, įskaitant ir Lietuvą, netgi pakenkdamos sau (kaip Graikija, ar Italija) paskelbė Iranui embargą, dėl ko ši šalis patyrė apie 60 milijardų dolerių nuostolių. Turint politinę valią, tokius ekonominius sandorius pažaboti nesunku. Todėl ISIL nelegalios prekybos nafta niekas ir neketina žlugdyti, vadinasi, pasauliui sudaroma iliuzija, neva terorizmas smerkiamas, bet iš tiesų – sudaromos sąlygos jam klestėti.

Kyla klausimas: kurgi ISIL tuos pinigus iš naftos prekybos deda? Žinoma, ginkluojasi amerikietiškais ginklais. Be to, migrantai plūsta iš šalių, kur buvo „arabų pavasariai“ ir kus IGIL visur turi didesnę ar mažesnę įtaką. Migrantai visada deklaruoja, kad jie neturtingi, bet nurodo milžiniškas sumas, kurios buvo išleistos jų persikraustymui į Europą. Yra visos prielaidos manyti, kad juos finansuoja ISIL. Juolab, kad Islamo Valstybė viešai skelbėsi, kad tūkstančius savo kovotojų ji atsiuntė į ES, prisidengus karo pabėgėlių statusu. Ką mes iš to turėsime?

Kapitalistinis – demokratinis monstras ne tik leido gimti ISIL. Jis į rankas savo kūdikiui galimai netgi įteikė cheminį ginklą. Prieš porą metų įvyko skandalai dėl Sirijoje panaudoto cheminio ginklo. Bandyta kaltinti Asadą, kad jis prieš savo gyventojus panaudojo cheminį ginklą, nors įrodymų tam nebuvo. Bet italų atstovė Jungtinėse Tautose Carla Del Ponte pareiškė turinti įrodymų, jog cheminį ginklą Sirijoje panaudojo teroristinė Islamo valstybė. Vadinasi, cheminį ginklą namų sąlygomis teroristai pasigaminti gali. Esant tokioms jų galimybėms, nei viena Europos valstybė savo piliečių apsaugoti nuo terorizmo negalės.

Savo kalboje Jungtinėse Tautose Putinas pasiūlė kovojant su ISIL burtis aplink Rusiją, Kiniją. Čia – iš vienos pusės. O iš kitos pusės pasirodė, kokie menkystos yra Europos Sąjungos ir Lietuvos politikai. Sprendžiant pagal jų komentarus, jie…kaip čia švelniau pasakius…- visiški idiotai. Jie nieko nemąsto. Jie netgi sugeba apkaltinti Rusiją, neva Putino politika kalta dėl migrantų srautų, nes Putinas iniciavęs karus Sirijoje. O juk Putinas NATO viršūnių susitikime Airijoje ir po to Velse, įspėjo apie NATO kišimosi į Artimuosius Rytus pasekmes. Jis sakė: „turėsite begales pabėgėlių“. Turim. Niekas to prisiminti nenori.

Prieš savo mirtį apie tai kalbėjo ir Mamuaras Kadafis: „ Klausykit, jūs, žmonės iš NATO. Jūs bombarduojate sieną, kuri sulaikydavo Afrikos migrantus į Europą. Sieną, sulaikančią Alkaidos teroristus. Jūs idiotai. Jūs gausite tūkstančius imigratų, o už pagalbą Alkaidai – dekite pragare“. Niekam tie žodžiai įdomūs nebuvo, svarbiausia – nuversti režimą. Be abejo, procesai valdomi. Išstumiant iš teritorijų gyventojus, susidaro sąlygos eksploatuoti tų valstybių resursus. Libijoje visą naftą perėmė tarptautinės naftos kompanijos. Jose dirba samdomi darbuotojai iš Indijos. Jas saugo tokios karinės apsaugos kompanijos, kaip Academy. Gerai pagalvojus, Vakarų gyventojai tarptautinėms korporacijoms taip pat nereikalingi. Lyginant su indais ar kiniečiais – jie tingūs, suvartoja daug resursų, daug kas gyvena iš pašalpų, atlyginimais perdėtai dideli, darbo našumas mažas. Lyginant su kiniečiais, mes esame parazitai.

Pateisinant kažkokius sveikam protui prieštaraujančius sprendimus, dažnai politikai sako, jog mes priklausome ES ir NATO klubams. Tokio pasiteisinimo prireikia, kai griauname kitų šalių ekonomikas, žudome „svetimiems klubams“ priklausančius žmones, verčiame vyriausybes. Verčiau vadinkime daiktus tikraisiais vardais, mes – žudikai. Kadangi visuomenė tokiai politikai tyliai pritaria panašu, jog Putino pasiūlytos programos mes nepriimsime niekada. O tuomet neišvengiamai ateis ta diena, kai mūsų galva atsidurs kilpoje. Rusijos atžvigiu nuolat pilasi kaltinimai. Tačiau netgi Ukrainos atžvilgiu Europos Sąjunga elgėsi grobikiškai. Nes pirmas teritorinis Ukrainos praradimas įvyko tuomet, kada ji prarado Gyvačių salą, apie ką niekas nepasakoja.

 

001 gyvaciu sala

O su Gyvačių sala buvo tokia istorija. Tokios naftos kompanijos, kaip British Petroleum ir Shell Gyvačių salos jūros ekvatorijoje rado dujų ir naftos telkinių ir bandė dėl jų tartis su Ukrainos vyriausybe. Susitarimai anglosaksų kažkuo netenkino, bet užtat susitarė su Rumunija. O ta teritorija TSRS iš Rumunijos perėjo dėl Antrojo Pasaulinio karo rezultatų (kaip žinia, Rumunija šiame kare kariavo hitlerinės Vokietijos pusėje – red.), buvo pasirašytos visos pasienio teritorijų sutartys, kad Rumunija pretenzijų į tą kraštą neturės. Sugriuvus TSRS ta teritorija automatiškai perėjo Ukrainai, o Europos teisingumo teismas nutarė šią teritoriją iš Ukrainos atimti. Nei vienas nei Europos, nei Lietuvos politikas tuomet Ukrainos interesų negynė. Kaip galime kaltinti Rusiją, kad ji okupavo Krymą , jeigu patys okupavome Balkanus, Afganistaną, Iraką?

Mūsų buvimas ES ir NATO neperspektyvus. Ekonomiškai jau nesustiprėsime niekados, nes visos Europos Sąjungos valstybės prasiskolinę. Ekonominis gyvenimas tik blogės. Stojimas į ES vyko neteisėtai, pažeidžiant ir Lietuvos Konstituciją, ir Lietuvos įstatymus. Po neteisėto įstojimo, priimta krūva įstatymų, pažeidžiant Lietuvos suverenitetą. Politikai, padarę šią nusikalstamą prieš valstybę veiką, dabar šios veikos rezultatus baisia skolų našta užverčia visuomenei. Buvimas NATO mums taip pat kainuoja per brangiai. Juk NATO lėktuvai Lietuvoje, saugant mus nuo „pikto ruso“ skraido ne už dyką. Mes juos brangiai nuomojam. Vietoje to mes savo lėktuvų, arba kitokios ginkluotės, galėtume įsigyti. O saugumo prasme Lietuva NATO blokui reikalinga tik tam, kad kiršintume Rusiją. Iš to tik nuolat patiriame ekonominius nuostolius ir bloginam valstybės saugumą. Dažnai girdėti nuomonės, kad jeigu nebūtume NATO, tai būtinai turėsim pulti į Rusijos glėbį. Tačiau visi užmiršta Baltarusijos pavyzdį. Taip, Baltarusija su Rusija turi bendrų ekonominių projektų. Tačiau Baltarusija – laisva, suvereni valstybė, su savo pinigais ir kitais suverenios valstybės požymiais, kuriuos visus Lietuva jau prarado, būdama Europos Sąjungoje.

Didžiausia grėsmė lietuvai dabar ne Rusija, o buvimas ES ir NATO. Nes būdama jose, Lietuva bus sunaikinta. Apie tai tiesiai kalba ir Europos politikai (Rumpey kalba apie nacionalinių valstybių neperspektyvumą). Mes juk ne tam išstojome iš TSRS, kad patektume į kažkokią arabiškai – europietišką košę?

  • NATO esmę vaizdžiai iliustruoja Hilari Clinton reakcija, kada ji sužinojo, jog žiauriai nužudytas Mamuaras Kadafis. Nuoširdžiai besijuokdama ir plodama rankomis, ji pasakė: „mes atėjome, jį pamatėme, ir jis mirė“. Tie politikai – nežmonės, grobuonys. Jie sprendžia savo reikalus, ir pakeliui į tuos sprendimus, jiems negaila nieko, juo labiau mažytės, toli esančios Lietuvos. Ir kuo greičiau iš tų ES ir NATO darinių išstosime, juo geriau. Priešingu atveju – mes ne tik kvailiai, bet ir grobuonys bei žudikai.

 

Tekstą iš videoreportažo nurašė ir redagavo

Kazimieras Juraitis

Šauksmas

Facebook komentarai
});}(jQuery));