Rolandas Paksas: Valdančioji koalicija šiandien turėtų prisiimti politinę atsakomybę, siūlydama Prezidentei generalinio prokuroro kandidatūrą

Rolandas Paksas: Valdančioji koalicija šiandien turėtų prisiimti politinę atsakomybę, siūlydama Prezidentei generalinio prokuroro kandidatūrą

Partijos Tvarka ir teisingumas Prezidiumas penktadienį nutarė siūlyti valdančiosios koalicijos politinei tarybai artimiausiame posėdyje svarstyti generalinio prokuroro skyrimo klausimą, rekomenduojant Respublikos Prezidentei teikti parlamentui teisininko, dabartinio Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko kandidatūrą į šalies generalinius prokurorus.

 „Siekiant sustabdyti augančią įtampą šalies prokuratūros sistemoje, kuomet Seimas nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms kandidatūroms į šalies Generalinės prokuratūros vadovus, valdančioji koalicija turėtų prisiimti politinę atsakomybę, siūlydama Respublikos Prezidentei konstruktyvų sprendimą svarstyti teisininko Juliaus Sabatausko kandidatūrą į generalinius prokurorus. Priešingu atveju, generalinio prokuroro skyrimas gali būti dar ilgai atidėliojamas, o tai jau darytų esminę žalą ne tik šiai institucijai, bet ir visai teisingumo sistemai,“- pareiškė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas.

Pasak Rolando Pakso, susidariusi situacija, kuomet jau kuris laikas nėra politinio sutarimo tarp Prezidentės ir Seimo suponuoja konstitucinį konfliktą, kuris yra žalingas demokratijai. Generalinio prokuroro klausimas turi būti skubiai sugrąžintas į parlamento darbotvarkę.

„Neabejotina, jog patyrusio teisininko Juliaus Sabatausko kandidatūrai į Generalinius prokurorus Seimas tikrai pritartų ir slaptu balsavimu,“- pabrėžė partijos Tvarka ir teisingumas vadovas Prezidentas Rolandas Paksas.   

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Facebook komentarai
});}(jQuery));