Editos Gvozdevės bylos cirkai: mediacija – nepasiūlyta, ieškinys – be priedų

LaimaKriauinait

LaimaKriauinait

Editos Gvozdevės bylos cirkai: mediacija – nepasiūlyta, ieškinys – be priedų

Kristina Sulikienė

Toliau gilinantis į Editos Gvozdevės buvusio sutuoktinio Laimio Lukšo galimai išsidirbinėjimą, aiškėja neįtikėtini dalykai.

LaimaKriauinait

Teisėja Laima Kriaučiūnaitė

Nors nuo šių metų šeimos byloms teisminė mediacija yra privaloma – byloje nėra nei menkiausios užuominos apie tai.

Nors su ieškiniu remiantis LR CPK 135 str. 2 d. pateikiami visi priedai, kuriais grindžiamas ieškinio reikalavimas, ieškovas rašo:

„Ieškovo būstas yra penkių kambarių, ieškovas Jungtinėje Karalystėje turi verslą ir socialinės garantijas, gauna pastovias pajamas. Duomenis apie tai ieškovas pateiks teismui nedelsiant po to, kai grįš į Jungtinę Karalystę ir juos surinks“.

Tai absoliučiai neatitinka galiojančio Civilinio proceso kodekso. Civilinio proceso ilgiausias terminas gali būti 40 dienų, jeigu šalys gyvena užsienyje. Nuo ieškovo ieškinio pateikimo praėjo jau 2 mėnesiai, tačiau nėra pateikti jokie įrodymai.

Nepaisant šio pažeidimo, teisėja Laima Kriaučiūnaitė visus šituos nepagrįstus įsivaizdavimus perkėlė į nutartį, kurioje Editą Gvozdevę pavertė Edita Lukšiene, kuri neva tariamai su Laimiu Lukšu iki šios dienos gyvena santuokoje – nes minima Kauno miesto savivaldybės administracijos 2017 01 17 išvada, kurioje nurodoma, kad buvo ištirta Editos ir Laimio Lukšų šeimos situacija, šeima neįtraukta į rizikos šeimas.

Apie sutuoktini Andrejų Gvozdevą – nei žodžio.

Nors šeimos bylose būtina apžiūrėti vaiko gyvenimo sąlygas, bei žinoti, kad vaikas naujoje vietoje lankys mokyklą – apie tai nei žodžio.

Nors byla turi tarptautinį elementą, ir tokiu atveju, būtinas tarptautinis bendradarbiavimas, Daiva Stalerevičienė aiškindavo, jog Laimio Lukšo nusižengimai prieš šeimą Jungtinėje Karalystėje Lietuvoje niekam neįdomus, esą, tai nėra charakterizuojanti medžiaga – nors tai yra Europos Sąjungos šalis, ir negerbiamos „apsaugininkės“ galėtų kaip nors apie tai žinoti, jeigu jau visiškai nesigaudo, kur nors į teisės kursus užsirašyti, ar bent „pasigūglinti“, kad UK kol kas priklauso ES, tokiu būdu visi dokumentai galioja, nes yra bendra teisė.

20 17 02 27 buvo išsiųstas teisinės pagalbos prašymas į Centrinę Lietuvos vaiko teisių gynimo įstaigą, prašant kreiptis į Jungtinę Karalystę dėl vaiko pagrobimo, remiantis Hagos konvencija 1980 m. dėl civilinių vaiko grobimo aspektų: nustatyti, kur yra dingusi Eligija Lukšaitė, organizuoti jos paėmimą iš šeimos, ir grąžinimą į Lietuvą, nes pagal įsiteisėjusį Kauno miesto apylinkės teismo 2016 01 11 sprendimą Nr. 2-2747- 429/2016 vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su motina Edita Gvozdeve.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));