Visvaldui Matjošaičiui: kada baigsite pardavinėti veikiančią Panemunės biblioteką?

Visvaldui Matjošaičiui: kada baigsite pardavinėti veikiančią Panemunės biblioteką?

Kristina Sulikienė

Nors atėjo valstietiški žalieji, kurių vadas Ramūnas Karbauskis – visom keturiom gulasi už kultūrą, kaip buvo pardavinėjama Panemunės biblioteka (SAM miniustro Aurelijaus Verygos laimėtoje apygardoje), taip tebepardavinėjama.

Kad ir kaip atsibodę Lietuvai konservatoriai, tačiau faktas yra toks: konservatorius meras Andrius Kupčinskas, išsilavinimo – magistras, prieš 5 metus įkėlė iš sutriušusio priešais bažnyčią buvusio pastato (Vaidoto g. 26), kuriame buvo drėgna, ir šalta, į šalia Panemunės šilo esantį pastatą Panemunės biblioteką, kuri yra labai gausiai lankoma, vyksta renginiai – štai šiandien vyko Užgavėnių šventimas, degė Morė, buvo kepami blynai, susirinko apylinkių gyventojai. Šis pastatas Vaidilos gatvėje Nr. 27 buvo labai stipriai renovuotas, o antrojo aukšto patalpas vietos bendruomenė sutvarkė be jokių lėšų – savo pačių rankomis: patys remontavo, restauravo, čia vykdavo jobos užsiėmimai, veikė Žolininkų akademija. Viso šito naujajam merui nereikia – svarbiau “prakalti” net ne pastatą – o sklypą.

Į bendruomenės parašytą projektą daugiafunkciam centrui – buvo nusišluostytos kojos: nereikia. O juk be sklypo savininko sutikimo tu negali niekur teikti jokių paraiškų, kurios iki 2020 metų greitai ir baigsis…

Apkaltinti Panemunės biblioteką, jog ji nenaši, ir visiškai nelankoma, todėl ji yra parduodama aukcione – yra pats didžiausias kliedesys ir labai jau tiesioginė afera.

99 metų žemės nuomos sutartyje parašyta, jog ši sutartis galioja, išskyrus, jeigu valstybei atsiranda reikmė privatizacijai.

Ar kažkas panašaus. Niekas sutarties nėra matęs, – viskas tik iš gandų.

Klausimas Kauno tvarkytojui ir tiesiog šventajam Visvaldui Matjošaičiui: kokia gi reikmė atsirado parduoti VEIKIANČIĄ BIBLIOTEKĄ?

Na nurodykite man nors vieną priežastį- kokia čia gi ta reikmė, kad būtinai parduoti? Tai gal kitą objektą pardavinėkite VEIKIANČIĄ ŠANČIŲ POLIKLINIKĄ?

Juk pastatas toks didelis, jaukus, kokį kino teatrą ar verslo centrą įrengsite?

O gal aukcione parduokime, tarkime – Rokų ambulatoriją: juk irgi nieko sau toks pastatas, ką?

Nors Andrius Kupčinskas pralošė dėl antireklamos, kur V. Matjošaitį vadino milicininku, bet niekas nėra blogiau, kaip keputę perkreipęs anų laikų aktyvistas.

Jeigu anais laikais jie rėkė apie visuomenę, jos reikmes, tai dabar perkreipę milicininko kepures, rėkia, kad verslas – tai čia yra pats didžiausias interesas.

Stop.

Vilniuje prokurorai panaikino neteisėtą Žalgirio stadiono žemės sklypo niokojimą – nors interesai buvo milijardiniai. Sustabdė sutarties vykdymą, nes naujieji savininkai pradėjo griauti ir niokosi stadioną, bei ten esančius pastatus. Prokuratūra neišsigando milijardierių “Hanner”.

 

Vaidilos gatvėje Kaune čia tik milijoninis “projektas”.

Vietoj veikiančios ir labai gausiai lankomos bibliotekos ir bendruomenės salės iškils, pagal Kauno tvarkytojo Visvaldo Matjošaičio viziją, butai – ir tai labiausiai atitiks Panemunės ir Šančių gyventojų poreikį – kad jie nebeteks dar vienos visuomeninės erdvės, kurių, vykstant tolimesniam žemių grobimui, pastoviai mažėja. Šiuo metu į šį sklypą vis dar gali ateiti pasportuoti, pasivaikščioti vietos gyventojai. Atidavus psichvatizacijai, kurioje jau net pirkėjas yra žinomas, o numatoma bibliotekos išmetimo data – 2017 04 01, nes verslas yra svarbiau negu skaityti knygas – gyventojai neteks ne tik jaukios bibliotekos, bet ir galimybės pasivaikščioti jaukiame sklype, atsivesti vaikus pasisupti sūpynėmis, taip pat nebevyks koncertai – nes verslininkai teritoriją aptvers, ir sceną – nugriaus.

Ramūnai Karbauski: užtenka paskui Gretukės ir tuo labiau Juozuko sijonus lakstyti.

Imkitės darbų. Apsaugokite Panemunės ir Šančių gyventojų, kurių rinkimuose VRK priskaičiavo arti 40 000, interesą: teisę skaityti knygas savo bibliotekoje – būtent ten, kur ji dabar yra.

Atvykite apžiūrėti. Pamatysit, kad net 2 metų vaikai – jau skaito knygas.

Gal ir Aurelijus Veryga išsiblaiys nuo savo blaivybės, ir kažką suvoks: jog pirmiausia yra knyga, po to – visa kita.

Visvaldui Matjošaičiui jau niekas nepadės suvokti, kas yra viešasis intersas. Turi įsikišti Seimo nariai.

Gal ir prokuratūra.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));