Dvi pilietybės ir COVID-19 (S.Skvernelis sako: “išvykti iš Lietuvos galite lengvai, o parvykti – ne”

 

 

 

Dvi pilietybės ir COVID-19

 

Kas gali būti bendro tarp COVID-19 ir dviejų pilietybių? Keistesnio klausimo nelabai surasi? Štai LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako: “išvykti iš Lietuvos galite lengvai, o parvykti – ne” [1].

 

LR Konstitucijos 32 str. apie žmogaus judėjimo laisvę taip kalba:

“Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos.

Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą.

Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą.

Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje.”

 

Atkreipia dėmesį tas pasikartojantis teisių asimetriškumas, kurį deklaruoja MP S.Skvernelis. Kodėl sveikam piliečiui ar net nesveikam žmogui gali būti pasunkintas parvykimas? Tai kur jis turi gydytis, kur turi būti laikomas karantine jeigu tokio reikia apsaugoti kitų žmonių sveikatai?  Atrodo, kad žmogus, pilietis turi būti paliekamas likimo valiai, tuo labiau, kad toks sprendimas prieštarauja žmonių sveikatos apsaugojimui. Pagalbos labiau reikia susirgusiam asmeniui, tuo labiau, kad šiuo atveju nuo jo reikia apsaugoti dar nesusirgusius žmones.

 

Taip ir dviejų pilietybių atžvilgiu LR Seimas, LR KT ir ministras Saulius Skvernelis tame tarpe taip pat sau suteikė antikonstitucinę teisę apsunkinti LR piliečių atvykimą į Lietuvą ir jų buvimą joje neribotą laiką, jeigu jie teisėtai kitoje valstybėje yra įgiję ir kitos valstybės pilietybę. 

 

Išvada: Demonstruojamas teisių asimetriškumas reiškia, kad Lietuvos valdžia labiau linkusi atsikratyti LR piliečiais, nei jais rūpintis. Kitaip tariant antikonstitucinė Lietuvos valdžia prieš LR piliečius vykdo antikonstitucinę veiklą. Į dar vienus Seimo rinkimus einama pagal antikonstitucinį 1992-07-09 Seimo rinkimų įstatymą, kuriame įtvirtinta nelygi ir netiesioginė rinkimų teisė.

 

Literatūra:

2020-04-29 Simonos Voveriūnaitės BNS straipsnis “Skvernelis: išvykti iš Lietuvos galite lengvai, o parvykti – ne” (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/skvernelis-isvykti-is-lietuvos-galite-lengvai-o-parvykti-ne.d?id=84165917).

 

 

  1. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

2020-04-30

Facebook komentarai
});}(jQuery));