skip to Main Content

                                                                                 

  Juozas IVANAUSKAS

 

Disidentas Valdas Anelauskas: „Todėl man ir patinka D. Trampas, kad esame bendraminčiai, ypač dėl migracijos ir tarptautinio terorizmo!..“

 

Kaip žinia, respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trampas sukėlė nerimą NATO narėms, iškėlęs klausimą dėl seniai gyvuojančių besąlygiškų JAV įsipareigojimų ginti bet kurią transatlantinio aljanso narę, jei ši būtų užpulta Rusijos. Duodamas interviu dienraščiui „The New York Times“ prieš Respublikonų partijos suvažiavimą D.Trampas pareiškė, jog Rusijai užpuolus kurią nors NATO narę, jis spręstų, ar reikėtų suteikti pagalbą tik tuo atveju, jeigu paaiškėtų, jog ta šalis „vykdė įsipareigojimus mums“.

Pirmą kartą Amerikos istorijoje kandidatas į JAV prezidento postą buvo apkaltintas ryšiais su Rusija, kuri esą jam padeda. Net ir gūdžiais Šaltojo karo metais tokiais kaltinimais nebuvo švaistomasi!.. Tai rodo, jog šiemetinėje JAV prezidento rinkimų kampanijoje stiprios emocijos užvaldė ne tik rinkėjus, bet ir Amerikos politinį „elitą“. Dabar susiskaldžiusias JAV Respublikonų ir Demokratų partijas bandoma sutelkti lemiamai rinkimų kovai, nors tai nėra lengva. Po kilusio skandalo, kai buvo paviešinta nemažai Demokratų partijos nacionalinio komiteto elektroninių laiškų, tai padaryti bus dar sunkiau…

„V.Putinas galėtų užpulti ir okupuoti Baltijos šalis, o vėliau pagrasinti numesti atominę bombą ant pasirinktos NATO šalies“, – buvęs NATO pajėgų Europoje vado pavaduotojas Ričardas Širefas (Richard Shirreff) paišo baisų scenarijų kas nutiktų su Aljansu, jei JAV prezidentu taptų Donaldas Trampas. Buvęs aukštas pareigūnas pabrėžia, kad D.Trampo požiūris į NATO esą gali padidinti galimybę Rusijai imtis veiksmų. „NATO visiškai priklauso nuo JAV lyderystės ir Amerikos ryžto ateiti į pagalbą savo sąjungininkėms be jokių išlygų“, – pabrėžė jis kalbėdamas su „Defence One“ žurnalistu. – „Baltuosiuose Rūmuose turėti tokį lyderį, kuris nepasirengęs to daryti, smarkiai silpnintų Aljansą ir gali privesti prie to, kad JAV atsitrauktų nuo Europos gynybos… Aš paišiau patį blogiausią scenarijų. Tačiau pažvelkime, kaip Rusija veikia, kai kalbama apie karą. Ji netaiko lengvų priemonių. Rusija koncentruoja pajėgas ir negailestingai jas panaudoja“, – pridūrė R.Širefas.

Demokratų partijos kandidatei į JAV prezidentus Hilari Klinton kelia nerimą D.Trampo „absoliuti ištikimybė“ Kremliui. Įvykusiame suvažiavime ji griežtai kritikavo savo varžovą D. Trampą dėl „absoliučios ištikimybės“ Rusijos politikos siekiams, pabrėždama, esą tai kelia pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

Į panašius kaltinimus respublikonų remiamas D.Trampas drąsiai atrėžė, kad apskritai nepalaiko jokio ryšio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, niekada nėra su juo susitikęs arba kalbėjęsis telefonu, bet „jeigu mūsų šalis sutartų su Rusija, tai būtų puiku“. Duodamas interviu televizijai ABC D.Trampas sakė neketinantis atsiriboti nuo V.Putino, kuris respublikonų kandidatą charakterizavo kaip „labai ryškų žmogų, ir, be jokių abejonių, talentingą“.

Ginčas dėl Rusijos – tėra dalis platesnių nesutarimų dėl JAV veiksmų pasaulyje. D.Trampas argumentuoja, kad susilpnėjusi Amerika privalo sumažinti savo vaidmenį ir reikalauti didesnio savo sąjungininkių indėlio. Tuo tarpu H.Klinton tvirtina, kad dešimtmečius gyvuojantys JAV įsipareigojimai savo partnerėms užsienyje privalo būti palaikomi.

H.Klinton, liepos 31 d., duodama interviu televizijos „Fox News“ sekmadieninei laidai, pakomentavo kaltinimus, kad Rusija yra susijusi su Demokratų partijos elektroninių laiškų nutekinimu, sukėlusių jai nepatogumų ką tik pasibaigusio partijos nacionalinio suvažiavimo išvakarėse…

Amerikos prezidento rinkimų aktualijas aptariame išskirtiniame „Laisvo laikraščio“ interviu su JAV gyvenančiu disidentu Valdu ANELAUSKU.

——————————————————————————————-

 

— Nepaisant užkulisinių intrigų, kompromituojančių detalių, propagandos bei etikečių klijavimo, Donaldas Trampas ir Hilari Klinton – oficialūs Respublikonų ir Demokratų partijų kandidatai rudenį susigrums žūtbūtinėje kovoje dėl JAV prezidento posto. Šia prasme jokių staigmenų lyg ir neturėtų būti?

— Nereikėtų pamiršti, visada būna dar keli kandidatai nuo mažesniųjų partijų. Šįkart tai Garis Džonsonas, atstovaujantis Libertarų partijai, už kurį, paskutinių apklausų duomenimis, balsuotų beveik dešimt procentų amerikiečių. Taipogi, manau, turėtų būti kandidatai nuo Žaliųjų bei Konstitucijos partijų. 

Vienintelė Amerikoje nacionalistinės pakraipos politinė partija, su kuria ir aš esu susijęs, „Amerikos laisvės partija“ (angl. „American Freedom Party“). Aišku, čia ne Europa, ir mūsų įtaka visuomenėje kol kas mikroskopinė. Mes buvome iškėlę savo partijos kandidatą į JAV prezidento postą – žymų disidentą Bobą Vitekerį (Bob Whitaker), tačiau prieš kelis mėnesius, supratęs, kad jo šansai nuliniai, ėmė ir pasitraukė iš partijos, nusprendęs tęsti rinkiminę kovą kaip nepriklausomas kandidatas. Todėl dabar mes vieningai palaikome ir balsuosime už Donaldą Trampą. Tik tokio kalibro politikas Amerikoje galėtų realių permainų pasiekti.

— Kaip ten bebūtų, JAV prezidento rinkiminė kampanija krypsta link finišo tiesiosios? 

— Abejoju, ar šiemet bus tiesus kelias į JAV prezidento rinkimų finišą. Manau, priešingai, teks visiems bristi per purvo pelkes. Neabejoju, ant Trampo tas purvas bus specialiai pilamas, kai tuo tarpu Hilari Klinton, sakyčiau, yra tiesiog purvo gyvis. Neseniai perskaičiau tikra sensacija Amerikoje tapusią knygą „Klintonų karas prieš moteris“ (angl. „The Clintons’ War on Women“). Baisu net pagalvoti, kad prie galingiausios pasaulio valstybės vairo gali atsidurti tokia, pasak D.Trampo, PUVENA. Sunku ir įsivaizduoti labiau supuvusios moralės žmogų nei Hilari Klinton, tai ne žmogus, o monstras!..

— Demokratų partijos nacionalinį suvažiavimą, kurio metu Hilari Klinton patvirtinta kandidate į prezidentus, aptemdė skandalas dėl nutekintų laiškų, atskleidusių, jog partijos lyderiai siekė pakirsti pagrindinio H.Klinton varžovo pirminiuose rinkimuose Bernio Sanderso kampaniją. Regis, panašūs kompromatai – įprastos taktinės „gudrybės“, siekiant diskredituoti politinį oponentą?

— Įvairias paslaptis viešinanti interneto svetainė „WikiLeaks“ prieš pat Demokratų partijos suvažiavimą paskelbė beveik 20 tūkstančių laiškų, parašytų nuo 2015 metų sausio iki 2016 metų gegužės. Kompiuterių įsilaužėliai („hakeriai“), patekę į kelių Demokratų partijos Nacionalinio komiteto lyderių elektroninį paštą, paviešintais laiškais diskreditavo partijos įtakingiausius politikus, o Demokratų partija pateko į keblią padėtį.

 Elektroniniai laiškai, kuriuos pirmiausia paviešino nežinomas hakeris, o paskui ir „WikiLeaks“, atskleidžia, kad Demokratų partijos lyderiai, oficialiai turėję būti absoliučiai nešališkais rinkiminėje kampanijoje, stengėsi visaip sutrukdyti B.Sandersui pirminių rinkimų kovoje su Hilari Klinton, tai yra nuo pat pradžių jie buvo prielankūs Hilari, o ne jos pagrindiniam varžovui Sandersui. Bandydami sutrikdyti Sanderso rinkiminę kampaniją, jie nuolat svarstė kaip būtų galima susilpninti jo pozicijas. Norėta nuteikti rinkėjus prieš jį jau vien dėl to, kad Sandersas – žydas.

 Donaldas Trampas iškart asmeniškai sureagavo į „WikiLeaks“ paskelbtą demokratų korespondenciją ir savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Nutekinti Demokratų partijos elektroniniai laiškai aiškiai kalba apie ketinimus sunaikinti Bernį Sandersą. Pasityčiota iš jo tautybės ir dar daugiau. Tai labai bjauru“.

Dabar demokratai grumiasi su šio skandalo poveikiu, kuris gali virsti dar didesne krize tokiu metu, kai partijai būtina susiburti aplink savo kandidatę. Skandalas dėl nutekintų elektroninių laiškų akivaizdžiai sutrikdė H. Klinton pastangas pademonstruoti neva vieningą frontą prieš D. Trampą. Demokratai desperatiškai bando demonstruoti vieningumą, nors iš tikrųjų gresia šios partijos skilimas. „Demokratai išgyvena visišką krachą!..“, – „Twitter“ šaiposi iš jų D.Trampas. 

 Hilari Klinton aplinka dėl incidento su nutekintais elektroniniais laiškais suskubo apkaltinti Rusiją – esą tokiu būdu Maskva stengiasi paveikti JAV prezidento rinkimų baigtį, padidinant respublikonų kandidato Donaldo Trampo šansus tapti Baltųjų rūmų šeimininku. H.Klinton kampanijos pagrindinis vadybininkas Robis Mukas sakė, jog kažkokie „ekspertai“, atseit, jau įrodė, kad Rusijos „valstybės veikėjai“ įsilaužė į Demokratų partijos lyderių elektroninį paštą ir dabar skelbia tuos elektroninius laiškus. „Kelia nerimą tai, jog kai kurie ekspertai dabar sako mums, kad tai padarė rusai, norėdami padėti Donaldui Trampui“, – postringavo R.Mukas, duodamas interviu ABC televizijai.

— Prastoki „demokratės“ H. Klinton reikalai, jeigu nieko naujo nesugalvoja ir žaidžia apšiurusia, nutrinta „rusiška korta“?.. Lygiai taip ir Lietuvoje – prieš kurį laiką „Maxima“ apkaltino Rusiją esą ši kurstanti lietuvius kelti triukšmą dėl augančių maisto produktų kainų, niekas nepatikėjo… 

— Manau, reikėtų žiūrėti į pačią esmę, o ne kas ir kodėl tuos laiškus nutekino. Svarbiausia, kad Demokratų partijoje vyko nešvarūs žaidimai H.Klinton naudai, ką jie ir patys pripažįsta. Pagaliau juk ne Rusija parašė laiškus, juodinančius Klinton priešininką Sandersą. Štai jums „demokratiškiausių“, „laisvų“ ir „skaidrių“ rinkimų Amerikoje tikrovė!..

 Tačiau, kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Dabar Trampas labai norėtų susirinkti bent dalį balsų nepatenkintų rinkėjų, kurie mano, kad Sandersas neturėjo lygių galimybių siekti nominacijos. Filadelfijoje protestuoti buvo susirinkę tūkstančiai Sanderso šalininkų. Su jo pralaimėjimu iki šiol nenori susitaikyti didelė dalis rėmėjų. Paviešinti elektroniniai laiškai dar giliau įkalė nesantaikos pleištą tarp Klinton ir Sanderso stovyklų. Viena protestuotoja taip ir pasakė: „Hilari nominaciją tiesiog pavogė iš Sanderso!..“.

 Tačiau, nepaisant kilusio politinio skandalo, Bernis Sandersas ragina savo šalininkus balsuoti už jo varžovę H.Klinton. „Turime įveikti Donaldą Trampą. Turime pasirūpinti, kad būtų išrinkta Hilari Klinton“, – kalbėjo B. Sandersas susirinkusiems, praėjus kelioms valandoms nuo demokratų suvažiavimo atidarymo. „D.Trampas yra baugintojas ir demagogas“, – sakė jis. Net ragindamas palaikyti H.Klinton, B. Sandersas buvo palydėtas nepatenkintųjų šūksniais ir skandavimu: „Mes norime Bernio!..“.

 Manau, po rinkimų jis taps niekuo – apskritu nuliu, politiniu lavonu. Suprasčiau, jeigu Hilari būtų pasiūliusi Berniui tapti viceprezidentu, o dabar štai kaip išdūrė!.. Trampas gerai pasakė: „Sandersas parsidavė velniui“… ir gavo špygą!..

Nežinia, į kurią pusę atsisuks Sanderso rėmėjai. Aišku, dauguma jų turbūt pasirinks H.Klinton arba balsuos už Žaliųjų partijos kandidatą. Vis tiktai nemaža dalis rinkėjų, ko gero, tiesiog iš pykčio, radikalaus protesto vardan, gali paremti D.Trampą. Šiame rinkimų etape tai iš tikrųjų yra labai svarbu.

— Naujausios apklausos parodė, kad Donaldo Trampo pozicijos ypač sustiprėjo po to, kai jis oficialiai buvo patvirtintas respublikonų kandidatu į prezidentus, tačiau vėliau jo populiarumas kiek sumažėjo – kodėl?

— Lyginant su paskutine apklausa, atlikta dar prieš respublikonų suvažiavimą, D. Trampas savo pozicijas H. Klinton atžvilgiu pagerino net šešiais procentiniais punktais!.. Televizijos CNN apklausa parodė, kad Trampas yra gerokai aplenkęs Hilari Klinton. Už jį savo balsą rinkimuose ketina atiduoti 44 procentai amerikiečių, o už Klinton – 39. Libertarų kandidatą Garį Džonsoną remia 9 procentai amerikiečių. Ši apklausa buvo atlikta iškart po Respublikonų partijos suvažiavimo.

Trampas pirmauja prieš Klinton ir jųdviejų dvikovoje. Už respublikoną balsuotų 48 procentai rinkėjų, o už demokratę – 45 procentai. Jis ypač populiarus tarp paprastų baltųjų amerikiečių keliose „svyruojančiose“ valstijose („swing states“), pavyzdžiui, Ohajuje. Tarp baltaodžių D. Trampą remia net 62 procentai respondentų, o H. Klinton – tik 23 procentai. Ją stipriai visur remia „spalvotieji“ ir kitokie, vadinamosios „mažumos“. Kaip žinia, apklausų rezultatai priklauso nuo to, pas ką ir kur klausiama.

— Tačiau rugpjūčio 9 d. paskelbtais „Reuters/Ipsos“ apklausos duomenimis, 42 proc. respondentų pareiškė remiantys buvusią valstybės sekretorę H.Klinton, o 35 proc. – milijardierių D.Trampą. Praėjusį ketvirtadienį demokratės pranašumas prieš respublikoną šioje apklausoje tesiekė 3 procentinius punktus. Apklausa internetu buvo atlikta rugpjūčio 4-8 dienomis. Joje dalyvavo 1 152 rinkėjai. Apklausos paklaida siekia 3 proc. Regis, D.Trampo ir H.Klinton populiarumo reitingai svyruoja lyg ant svarstyklių?..

— Galiu tik pakartoti: apklausų rezultatai priklauso pagrindinai nuo to, kur ir pas ką klausiama. Jeigu apklausa vykdoma, tarkim, Niujorke, tada, suprantama, H.Klinton pranašumas prieš D.Trampą gali būti ne septyni procentiniai punktai, o gal dvidešimt ar net daugiau. Bet jeigu klausia žmonių provincijoje, tai bus žymus D.Trampo pranašumas prieš H.Klinton. Pavyzdžiui, mūsų mieste Judžine daugelis tebesakytų, kad jie už Sandersą, ligi šiol čia nėra nė vieno H.Klinton palaikančio plakato!.. Apklausiant žydus Niujorke, bus vienoks rezultatas, o ūkininkus Oregone – visiškai kitoks. Aišku, negrai turbūt beveik visi balsuos už H.Klinton, meksikonai irgi, o apie kokias nors lesbietes nėr ką ir kalbėti – 100% palaiko saviškę!..

 Dabar amerikiečių apklausomis pagrindinai ir bus manipuliuojama, siekiant paveikti neapsisprendusius. Bet jeigu Hilari pavyks plačiai mobilizuoti didmiesčiuose visokias „mažumas“, tada D.Trampui būtų sunku laimėti, labai sunku, kadangi baltoji „tylioji dauguma“ Amerikoje, deja, yra pernelyg apatiška, viskuo nusivylusi, politika beveik nesidomi. Kai tuo tarpu negrus miestuose galima ir papirkti, „paskatinti“, kad jie eitų masiškai balsuoti už H.Klinton.

— Bet, prisiminkime, Lietuvos politologai vos prieš keletą mėnesių vieningu choru giedojo, kad Trampas niekada nebus kandidatu nuo respublikonų. Visokie lopatologai kojalos ir valatkos atvirai juokėsi iš Trampo, tvirtindami, kad jis neturi jokių šansų būti nominuotas?..

— Ir ne tik Lietuvoje!.. Daugelio šalių politikos „orakulai“ tyčiojosi iš Trampo ir pūtė miglą į akis, kad JAV politinis „elitas“ vis tiek neprileis to „klouno“ Trampo varžytis su Hilari, nors Amerikos „runkeliai“ pirminiuose rinkimuose už jį ir prabalsuotų. Tačiau jų prognozės nepasitvirtino, o tie „orakulai“, kaip kelnes prikrovę, dabar tyli.

Ko vertos tokių „ekspertų“ prognozės bei „orakulų įžvalgos“?! Tai jūs esate juokdariai klounai, didesni už Trampą! Kaip ir tos jūsų prognozės, kad po kelių mėnesių Rusiją ištiks ekonominis krachas. Nepasitvirtino! Neišdvėsė „kacapai“, atsisakę lietuviškų maisto produktų…

Ko gero, Donaldui Trampui tapus JAV prezidentu, gali tekti Lietuvoje karo kurstytojams pagaliau „atsakyti už bazarą“. Suprantama, kodėl vadinamasis „elitas“ neslepia savo susierzinimo bei nerimo dėl galimos D.Trampo pergalės rinkimuose. 

Štai, pavyzdžiui, kad ir ši Valatkos citata „Delfyje“: „Donaldas Trumpas kaip pradėjo rinkimų kampaniją – taip ir toliau varo. Nesirinkdamas žodžių, kirsdamas taip, kad skiedros laksto po visą pasaulį. Bet dabar, kai jis jau oficialiai patvirtintas kandidatu į JAV prezidentus, šis tas keičiasi. O keičiasi tai, kad daugėja jo šalininkų. Ir ne tik Amerikoje. Trumpo šalininkų atsiranda net ir Lietuvoje, kuriai tokio Trumpo atėjimas, kokiu jis rodosi iki rinkimų, iškeltų rimtų nacionalinio saugumo iššūkių, Trumpas susilaukia palaikymo. Beje, ne tik tarp marginalų, bet ir tarp konservatyvizmą išpažįstančių žmonių“.

— Kol kas galima tik pasvajoti, jog ateis laikas, kai Lietuvos prezidentei D.Grybauskaitei teks rašyti atsiprašymo laišką V.Putinui, kaip tai jau padarė Turkijos prezidentas Erdoganas?..

— Lietuvos žiniasklaidos iliuzionistai, vergai iš prigimties, „politologais“ save vadinantys, nuolat gąsdina tautiečius: „Vargu ar kas nors iš tikrųjų žino, ko dar galima iš šio įžūlaus milijardieriaus Trampo tikėtis“. Pavyzdžiui, vienas jų, dabar Amerikoje, viename pagrindinių „neokonams“ pavaldžių „smegenų trestų“, Hudzono institute besidarbuojantis tūlas „analistas“ Marius Laurinavičius „išaiškino“ mums, kieno kandidatas Donaldas Trampas yra: „Rusija jau dabar vertina Trampą kaip savo kandidatą į Amerikos prezidentus“. Štai taip, ką čia daugiau bepridėsi prie šio „analisto“ kliedesių!..

— Delfinis „politologas“ M. Laurinavičius panašiai „išaiškino“, jog Europoje žmones vos ne kasdien žudančio terorizmo šaltinis yra… Rusija?! Pasak jo, „Rusija, tai yra dabartinis Putino režimas, yra šito terorizmo šaltinis, o ne galimas partneris kovojant su juo“, ir visi, kurie „su šituo teroristiniu ir kriminaliniu režimu“ bandys kurti partnerystę, turės problemų…

— Apie Donaldo Trampo nepatikimumą, komiškumą ir apie galimai „prorusišką“ politiką ištisai nuo pat pirmųjų kandidatų į JAV prezidentus pasirodymo sutartinai kalbėjo sisteminė Lietuvos žiniasklaida. Šios „analitikos“ sraute įsiminė portale „Delfi“ publikuotas straipsnis iškalbingu pavadinimu: „Blogiausias scenarijus dėl D. Trumpo išsipildė“. Kas tai per marazmas? Kodėl „blogiausias“ scenarijus ir kam jis yra blogiausias? Kas taip nusprendė? Nuo kada Amerikos piliečių valia – „blogiausias scenarijus“? Donaldą Trampą renka JAV piliečiai, tai nejau ir rinkimai yra blogai?!.. Tendencingame straipsnio pavadinime atsispindi tikra tiesa apie „nešališką“ Lietuvos žiniasklaidą – tai išties primityvus agitpropas. Žmonėms į galvą nuolat kalama, kas yra gerai, o kas blogai, kas yra tiesa, o kas melas. Demokratiškoje šalyje žinios turėtų būti neutralios, objektyvios, bet ne smegenų plovimas!..

— LANDSGRYBIAMS „blogiausias scenarijus“ yra tai, kad D.Trampui „puolantys rusai“ nesivaidena ir jis nekursto militaristinės isterijos?.. O jei Trampas tapęs JAV prezidentu pasakytų aiškiai: rusai Lietuvos nepuls – kaip tada landsgrybiams gyventi be priešų?..

— Tuo atveju, jeigu D.Trampas bus išrinktas JAV prezidentu, galbūt Lietuvos valdžia turėtų inicijuoti Briuselyje sankcijas prieš JAV…

— O juk tada  pakibtų klausimas ir dėl „New World Order“ ateities?!

— Kol kas galime tik pasvajoti: argi ne šaunu būtų, jei JAV prezidento rinkimus laimėtų Donaldas Trampas?! Galbūt tada įsivyrautų taika pasaulyje?.. Iš Lietuvos NATO išvestų savo armiją, o JAV susitartų su Rusija. Pasibaigtų kariniai konfliktai, būtų sutarta dėl branduolinės ginkluotės mažinimo. Lietuvoje pagaliau liautųsi karo kurstymai, neapykanta Rusijai ir „puolantiems rusams“. Gal tada būtų uždrausta iškrypėlių propaganda ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. Teroristų vadinamą „Islamo valstybę“ JAV ir Rusija drauge per kelis mėnesius nugalėtų ar net greičiau!..

 Kaip legendinio „bitlo“ Džono Lenono dainoje „Įsivaizduok“ (angl. „Imagine“), kuri jau seniai tapo savotišku kovos už taiką himnu: „You may say, I’m a dreamer, but I’m not the only one“ („Galbūt tu pasakysi, kad aš esu svajotojas, bet aš toks ne vienintelis“). Daugybė žmonių visame pasaulyje apie tai svajoja, kad paprastų žmonių nekenčiamai globalistų „tvarkai“ – „New World Order“ pagaliau ateitų galas!..

— Jeigu JAV prezidentu taptų Donaldas Trampas, tai jam, kaip prognozuojama, labiausiai rūpėtų Amerikos vidaus reikalai, ekonomikos augimas, o ne užsienio politika?..

— Galimas konkrečias permainas kol kas labai sunku prognozuoti. Skambius ir kontraversiškus D.Trampo pareiškimus galima nurašyti rinkiminei taktikai. Daug kas taip ir daro, esą visa tai, ką jis dabar kalba, tėra priešrinkiminis populizmas. Ir jeigu D.Trampas taptų JAV prezidentu, sistema galbūt labai greitai „suvirškintų“ jį. Tada jis elgtųsi panašiai, kaip ir visi patekusieji valdžion bei „susitupėję“. 

— Nesinorėtų tuo tikėti. Daug kam atrodo, kad D.Trampas yra nuoširdus, jis tikisi pasiekti esminių permainų ir stengsis realizuoti tai, ką dabar žada?..

— D.Trampo populiarumas Amerikoje yra toks didelis pagrindinai dėl jo antiimigracinės platformos. Nekontroliuojama, nevaldoma imigracija JAV, lygiai kaip ir Europoje, yra bene pati didžiausia problema. Vadinasi, tapęs prezidentu, jis negalėtų nuvilti savo rinkėjų. Būdamas prezidentu D.Trampas, kaip dabar žada, ne tik patikimai atitvertų Valstijas nuo kaimyninės Meksikos, taip pat į Ameriką nebūtų įleista ir vadinamųjų „pabėgėlių“. Vietoj to jis siūlo, kad, pavyzdžiui, Sirijoje būtų įkurta saugi zona civiliams, pilnai finansuojama JAV, o kitos valstybės padėtų ją įrengti ir apginti nuo teroristų.

— Ko gero, D.Trampas yra panašus į amerikietiškų vesternų kaubojų – tiesmukas, aršus ir  tuo pat metu keliantis pasitikėjimą?.. 

— Būtent! Trampas kur kas dažniau pasako tiesą į akis, nei visi kiti politikai kartu sudėjus. Kas, pavyzdžiui, mane asmeniškai bene labiausia „užkabino“ ir iškart po to aš tapau Trampo gerbėju, tai jo išsakyta mintis: „Sunaikinti islamistų terorizmą lengvai galima būtų šaudant teroristus kulkomis, išmirkytomis kiaulės kraujyje“. Sutikite, išties „kaubojiškas“ D.Trampo siūlymas!.. 

Aš ir pats beveik 20 metų visiems tai sakau. Ypač kai perskaičiau apie JAV generolą Džoną Peršingą, kuris kadaise Filipinuose pagavo 50 teroristų musulmonų, pririšo juos prie stulpų, jų akivaizdoje paskerdė dvi kiaules ir kiaulių kraujyje bei taukuose kareiviai išmirkė kulkas. Kai teroristai sužinojo, pamatė, kad bus nušauti „nešvariomis“ kulkomis, o todėl tikrai nepapuls į musulmonų rojų, kur jų, atseit, lauktų būrys nekaltų mergelių… Sumanusis generolas Dž. Peršingas įsakė nušauti 49 teroristus, o vieną palikti gyvą. Tas viską matė savo akimis, kaip jo sėbrai buvo sušaudyti kulkomis, išmirkytomis kiaulių kraujyje, kaip juos negyvus paskui suvertė į duobę, o ant viršaus dar užmetė paskerstų kiaulių mėsą bei žarnas. Ir tada kareiviai teroristą atrišo ir paleido, kad visiems papasakotų, ką matęs!.. Po to teroristai Filipinuose nurimo ilgam laikui! Tai istorinis faktas. 

 Sakyčiau, Europai tereikia politinės valios, kad armijai ir policijai būtų leista panaudoti ginkluotą jėgą prieš nelegalius „pabėgėlius“ – džihadistus. Tada „pabėgėlių krizė“ kaip mat būtų išspręsta. Pakaktų sušaudyti keletą ISIS džihadistų „generolo Peršingo kulkomis“, o visi likusieji pasileistų lyg zuikiai bėgti atgal, į iš kur atklydo. Tokiu būdu, manau, per kelias dienas Europa nuo radikalių islamistų – „pabėgėlių“ apsivalytų. Jeigu tik armijai ir policijai duotų tokį įsakymą, viskas sparčiai pajudėtų. Jei manęs kas paklaustų, kaip siūlyčiau išspręsti vadinamąją „pabėgėlių krizę“, mano atsakymas būtų trumpas ir aiškus – kulkosvaidžiais!.. 

 Todėl man ir patinka Donaldas Trampas, kad esame bendraminčiai, ypač dėl migracijos ir tarptautinio terorizmo!.. Pavyzdžiui, tapęs prezidentu Trampas žada „visiškai subombarduoti“ vadinamąją „Islamo valstybę“. Visai teisingai, tą jau seniai reikėjo padaryti!.. 

Beje, Trampas buvo vienintelis iš visų JAV prezidento kandidatais siekusių tapti politikų, kuris teigiamai įvertino Sirijos vyriausybę palaikančią Rusijos kariuomenę. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, prisiminkime, kadaise irgi sakė, kad teroristus reikia „skandinti išvietėje“ (rus. „мочить в сортире“)!..

 Gi dabar visi puikiai matome, kokie vyksta teroristiniai išpuoliai Nicoje, Miunchene, Briuselyje, Londone ir t. t. Prancūzijoje šitie „pabėgėliai“ anądien senyvo amžiaus kunigui net galvą nurėžė!.. 

— Deja, teroristai siautėja visur – Europoje, Azijoje, Amerikoje!.. Kol kas belieka guostis viltimi, jog ši opi problema pagaliau pajudės iš mirties taško, o gal netgi bus išspręsta, kai JAV prezidentu taps milijardierius Donaldas Trampas, kuris yra ryžtingai nusiteikęs laimėti bei pasitiki savimi?.. 

— Dauguma amerikiečių džiaugiasi matydami, kaip ryžtingai Donaldas Trampas žengia pergalės link. O juk niekas nebūtų patikėjęs, kad pirminiuose rinkimuose jis pasieks tokią įspūdingą pergalę, kokią pasiekė: nugalės visus 16 (!) varžovų Respublikonų partijoje ir bus pagaliau nominuotas šios partijos kandidatu. Per visą rinkiminę kampaniją D.Trampas ne kartą įrodė sugebantis pasiekti tai, kas kitiems atrodo tiesiog neįmanoma. Žodžiu, vilties tikrai yra!..

                                                                                           (Laukite tęsinio)

——————————————————————————————–

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));