Didžiausios 2022 m. Eurolygos sezono intrigos

e50190aa mirotic tenerife 625x375 1

Didžiausios 2022m. Eurolygos sezono intrigos

Lietuvoje kasmet nestinga susidomėjimo krepšiniu. Vienas iš didžiausių dėmesio centrų yra nenuspėjamas ir intriguojantis Eurolygos sezonas. Nors pandemija ir jaukia organizacijų planus, bet sezono traukinys toliau važiuoja ir galime matyti, kad išryškėjo tam tikros: tendencijos, intrigos, unikalūs reiškiniai. Šiame straipsnyje apžvelgsime tai, ką kazino internetu ir sporto ekspertai mato, kaip didžiausias šio, į antrą pusę jau įžengusio 2022m. Eurolygos sezono intrigas. 

Ar sezonas apskritai nebus nutrauktas?

Negalima ignoruoti to, kad dabartinė situacija Europoje ir bene visame likusiame pasaulyje yra chaotiška. Dėl to, kad reikalavimai ir išimtys visur skirtingi, net ir patys didžiausi sporto didmeistriai turi būti itin atsargūs. Tik pažiūrėkite, kas nutiko N.Džokovičiui, kuris neišpildė Australijos valdžios keliamų reikalavimų.

 

Eurolygoje tokių taisyklių laužytojų nėra, tačiau labai daug nepatenkintų balsų. Nors klubų vadovų susitikime sėdėjęs “Žalgirio” klubo vadovas P.Motiejūnas teigė, kad sezono nutraukti lyga nesiruošia, bet kai visą mėnesį daugiau planuotų rungtynių nukeliama nei įvyksta, negalima atmesti ir tokio varianto. 

 

Negana to, net, jeigu sezonas ir nebūtų nutrauktas, pernelyg suspaustas tvarkaraštis gali numušti bendrą krepšinio lygį, kadangi komandos leis pagrindiniams žaidėjams pailsėti arba pamatysime virtinę traumų dėl pernelyg intensyvių krūvių.

Ar “Anadolu Efes” pagaliau įsivažiuos?

Praėjusį sezoną “Anadolu Efes” taip pat pradėjo neįspūdingai. Tačiau šio sezono forma yra dar labiau kvestionuotina. Abejonių dėl čempionų pajėgumo kelia ir tos formos nepastovumas. Vienose rungtynėse jų puolimas gali atrodyti it tas čempioniškas monstras, kurį matėme 2020-2021 metų sezone, tačiau kitose – komanda it ne sava.

 

Bendra tendencija yra tokia, kad “Anadolu Efes” nesugeba laimėti prieš savo lygio arba tas stipriausias lygos komandas. Du skaudūs pralaimėjimai “Barcelona”, nelaimėtos rungtynės prieš CSKA, Unics, Zenit ir Armani Exchange yra stiprūs signalai į tai, kad turkų komanda ir praėjusio sezono čempionai savo sėkmės gali ir nepakartoti. 

Kas pateks į atkrintamąsias varžybas ir finalo ketvertą?

Turbūt niekam nekyla abejonių dėl dviejų komandų – lietuviškais akcentais gausios “Barcelona” ir karališkojo “Real Madrid”.

Šios dvi ekipos klumpa rečiausiai ir mažiausiai, todėl sunku įžvelgti scenarijų, kur jos dvi nepatektų į finalinį ketvertą. Realiausia grėsmė kažkuriai iš šių komandų – atkrintamosiose susitikti su “Anadolu Efes” ar iš traumų liūno besivaduojančia “CSKA”, kurios savo geriausią žaidimą pademonstruotų būtent tada.

 

Tačiau kas bus kitos šešios į atkrintamąsias ir dvi į finalo ketvertą pateksiančios komandos? 

 

Ekspertų prognozės tokios. Į atkrintamąsias, šalia dviejų ispanų klubų turėtų keliauti: CSKA, Milano “Armani Exchange”, “Olympiacos, “Zenit”, “Anadolu Efes” ir Kazanės “UNICS”. Tad, jeigu žiūrėtumėte į Eurolygos lentelę sausio viduryje, pirmos aštuonios komandos nepasikeis. 

 

Tarp tamsiųjų arkliukų galime įvardinti: ASVEL, Monaco, Fenerbahce ir Bayern. Visos šios komandos jau įrodė arba dabar įrodinėja, kad šį sezoną varžytis gali su bet kuo.

Kiek pergalių pavyks iškovoti Kauno “Žalgiriui”?

Kiekvienam “Žalgirio” sirgaliui šis sezonas yra nuviliantis. Prieš sezoną buvo daug ženklų, kad komanda turi potencialo bent jau nebūti pačiame lentelės dugne, tačiau staigus trenerio pakeitimas, nauji žaidėjai, filosofijos ir planų vertimas aukštyn kojom gerų rezultatų kol kas neatnešė. Puolimas “be kūrimo”, 

 

“Žalgiris” nuo pat pirmų turų atrodo, kaip pat silpniausia Eurolygos komanda. Iš visų likusių rungtynių, panašu, kad realius šansus laimėti kauniečiai turės 3-4. Tačiau net ir tokiam pasiekimui, kad sezoną pavyktų baigti su 6-7 pergalėmis, reikės žaisti arti 100% galimybių ribos. 

Kas bus didžiausias sezono nusivylimas?

Didžiausiu nusivylimu negalime vadinti Kauno “Žalgirio”, kadangi tikriausiai tik Lietuvoje buvo tikima, kad ši komanda (kaip ji atrodė net ir “ant popieriaus” prieš sezoną), eis toli.

 

Didžiausiu nusivylimu pretenduoja tapti:

 

  • Anadolu Efes – jeigu nepasieks finalo ketverto
  • Atėnų Panathinaikos – kol kas esantys priešpaskutiniai
  • Fenerbahce Istanbul – jeigu nepateks tarp 8 geriausių komandų
  • Vitorijos Baskonia ir Tel Avivo Maccabi – dvi komandos, kurios jau eilę metų nebėra tarp elito, nors jam tarsi ir priklauso

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));