„Dėl smulkaus sukčiavimo valstiečių lyderiams siūloma trauktis iš vadovų postų“

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Dėl smulkaus sukčiavimo valstiečių lyderiams siūloma trauktis iš vadovų postų“

2017 m. gegužės 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis įregistravo Seimo nutarimą „Dėl smulkaus sukčiavimo atvejų netoleravimo Lietuvos Respublikos Seimo darbe“, atkreipdamas dėmesį į šios kadencijos Seime pasikartojančius smulkaus sukčiavimo atvejus, pavyzdžiui, komitetų posėdžių protokolų klastojimą ar naudojimąsi svetimomis Seimo narių kortelėmis.

 

Pasak parlamentaro, nors tokie smulkūs nusižengimai nėra pakankamas pagrindas apkaltos procesui inicijuoti, tačiau jie netoleruotini nepaisant to, ar Seimo narys priklauso valdančiajai koalicijai, ar opozicinėms frakcijoms.

 

„Reikia pabrėžti, kad tas smulkus sukčiavimas jau darosi įprasta „valstiečių“ veikimo forma. Jie vis dažniau pagaunami naiviai meluojant, tarsi niekas to nepastebės. Tokių melų sąrašas vis plečiasi: naudojimasis kitų Seimo narių kortelėmis, komiteto posėdžio protokolo klastojimas, nepatikrinta informacija dėl alkoholio suvartojimo ir t. t. Gyvenimiška situacija būtų tokia: jei pasiimi iškritusią piniginę iš praeivio ir negražini, negali sakyti, kad esi vagis, bet smulkus sukčius – tikrai“, – situaciją komentuoja G. Landsbergis.

 

Nutarime TS-LKD frakcijos seniūnas siūlo paraginti su užfiksuotais smulkaus sukčiavimo atvejais susijusius Seimo narius, užimančius vadovaujančias pozicijas – Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę, Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą – pasitraukti iš užimamų pareigų, taip prisidedant prie Seimo prestižo ir pasitikėjimo visuomenės akyse didinimo.

 

Bet kokius ateityje nustatytus sukčiavimo atvejus siūloma Seimo darbe vertinti itin principingai bei griežtai pasmerkti juos darančius Seimo narius, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų ar priklausomybės vienai ar kitai Seimo frakcijai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));