„Seimo narės A. Bilotaitė ir I. Šimonytė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės veiklos“

Seimo narių A. Bilotaitės ir I. Šimonytės pranešimas: „Seimo narės A. Bilotaitė ir I. Šimonytė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės veiklos“

Balandžio pradžioje žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldaus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro galimai neskaidrią veiklą ir jos vadovės Laimutės Anužienės galimą piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi viešojoje erdvėje sukėlė didžiulį pasipiktinimą. Remdamosi publikacijose pateikta informacija, 2017 m. balandžio 26 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Agnė Bilotaitė ir Ingrida Šimonytė kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, prašydamos inicijuoti ikiteisminį tyrimą. Seimo narių kreipimąsi perdavus Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), ikiteisminį tyrimą pradėti buvo atsisakyta.

 

Centro direktorė L. Anužienė savo veiksmais visuomenėje sukėlė didžiulį rezonansą (asmeninėms reikmėms naudojamas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro turtas, įsigytas prabangus automobilis, artimų giminaičių įdarbinimas centrui pavaldžiose įstaigose, diplomų dalinimas studentams, kurie nė karto neapsilankė paskaitose ir kt.). Šie ir kiti jos veiksmai buvo fiksuoti Švietimo ir mokslo ministerijos Vidaus audito išvadoje. Būtų sunku paneigti, kad viešosios teisės aktais ginami interesai buvo akivaizdžiai pažeisti ir taip pat pažeisti neapibrėžto skaičiaus nukentėjusiųjų interesai. Neteisėtais veiksmais galėjo būti pažeisti ne tik juridinių ir fizinių asmenų, bet ir valstybės interesai.

 

„Mūsų manymu, vien tik drausminėmis ir administracinėmis priemonėmis padarytų pažeidimų pasekmių nepašalinsi. Todėl reikia ikiteisminio tyrimo nustatyti ir surinkti įrodymus dėl padarytos galimai neteisėtos veikos. Atsisakymas iškelti ikiteisminį tyrimą eliminuoja galimybę įsitikinti, kad L. Anužienės veiksmais buvo ne tik vykdytas piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, bet atlikti ir kiti nusikalstami veiksmai“, – rašoma Seimo narių kreipimesi Kauno apygardos prokuratūrai.

 

Seimo narės prašo atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės turto ir lėšų naudojimo profesinio mokymo centre bei viešojo intereso gynimo.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SAULĖ EGLĖ TREMBO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));