Kasdamas profsąjungoms duobę, T. Tomilinas įgrius pats

Kasdamas profsąjungoms duobę, T. Tomilinas įgrius pats

Užmestas primityvus masalas profsąjungoms. Demagogas „valstietis“ T. Tomilinas savo noru lipa ant to paties grėblio kaip ir A. Butkevičius. Paskutinius lietuvius iš Lietuvos išvysiantis Darbo kodeksas suduos nokautą ir jį proteguojantiems politikams.

 

Antradienį išplatintame „valstiečių“ pranešime spaudai T. Tomilinas ir V. Bakas mėgina parodyti, kaip jie myli profsąjungas. Mūsų šalyje valdžios „meilė“ profsąjungoms atitinka korupcijos lygį – kai politikai vos ne atvirai pasisako atstovaujantys verslo interesams. Naujai išrinktoji valdžia pasižymi nesuvokiama trumparegyste – imamasi veiksmų tik stiprinant pavienių firmų konglomeratą, o visa rinka lieka nuošalyje. Lietuvos ekonomikos ateitis tokiame kontekste pakimba ant trapaus beprasmių pažadų siūlo.

 

Valdantieji siūlo pirma priimti Darbo kodeksą, o tik paskui jį taisyti. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vienintelė nepasirašė Trišalio susitarimo. „Sandraugos” pirmininkas Kęstutis Juknis klausia: kam išsivolioti purve, o paskui tariamai kovoti už švarą? Purve Lietuvos dirbančiuosius išvolioti būtina, jei galvoji tik apie darbdavių interesus: kaip daugiau išspausti iš darbuotojų, o paskui lengviau juos atleisti.

 

Valdančiųjų grįžimas prie darbo tarybų yra akivaizdus žingsnis atgal. Nori nenori prisimena šūkis „Visa valdžia taryboms!“. Juk nuo jo šešėlio dabartiniame Darbo kodekse taip bėgo valdžia. Jei abejojančių dėl emigracijos dar yra – priėmus Darbo kodeksą pasiduos ir jie. Didžiausiuose naujienų portaluose jau kurį laiką nuolat matome reklamas, siūlančias įsivežti bet kokį kiekį ukrainiečių darbininkų. Teigiama, kad jų atlyginimas apmokestinamas 9 proc. mažiau, o dirba svetimšaliai 1,5 karto efektyviau. Štai kodėl reikalingas šis Darbo kodeksas dargiams, šiandien jau džiūgaujantiems spaudoje.

 

„Profsąjungoms duodamas primityvus masalas, teigiant, kad mūsų padėtis gerės, nors iš tiesų nutylima apie jos bloginimą. Valdantieji tariamai tiesia mums ranką, tuo pačiu metu kišdami koją.“ – Taip situaciją apibūdina Trišalės tarybos posėdyje vakar dalyvavęs K. Juknis. – „Ponas Tomilinas siūlo galimybę profsąjungoms iš narių gauti iki 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Skambėtų puikiai, jei ne faktas, kad dabar nariai gali skirti iki 2 proc. profesinėms sąjungoms, neprašydami tomilinų ir kitų chameleonų malonės“.

 

LPS „Sandrauga“ pirmininkas primena bumerangu socialdemokratams atsisukusį Darbo kodeksą: „Raginame valdančiuosius atsipeikėti ir prisiminti, kad jie atstovauja ir buvo išrinkti ne saujelės privataus kapitalo atstovų, o visos Lietuvos dirbančiųjų. Visas soc. modelis šiuo metu suvedamas tik į kuo didesnį likusiųjų lietuvoje išnaudojimą. Valdžios siekis yra kuo labiau juos išspausti ir nugręžti – svarbu patenkinti piniguočių interesus. Atviru melu pridenginėjimas kenkimas dirbantiesiems tiesiogiai ir per profsąjungas. Prisiminkite, jog žeisdami jas – žeidžiate paprastus dirbančiuosius. Ir tai bus įvertinta. Butkevičius, Daukšys ir kiti netikėjo, kad gaus iš rinkėjų atsaką, tačiau jį gavo. Karbauskis su Tomilinu irgi, matyt, dar netiki.“

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA”

Facebook komentarai
});}(jQuery));