Sučiuptos teisėjų gaujos vadeiva A.Valantinas meluoja ir užuominomis grasina

Troika1

Troika1

Aurimas Drižius

Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas, kuris yra asmeniškai pridengęs begalę labai sunkių nusikaltimų, įskaitant ir nužudymus, šiandien spaudos konferencijoje sakė, kad sulaikyti teisėjai yra nekalti to, tol juos kaltais įvardins tas pats A.Valantinas : „tol, kol neįrodyta kitaip, tai teisme dirba tik sąžiningi ir teisingi teisėjai”. 

 

Troika1

Kadangi A.Valantinas daug metų dirbo kartu su sulaikytais Apeliacinio ir apygardos teismo teisėjais, sunkiai tikėtina, kad A.Valantinas nieko nežinojo apie perkamas ir parduodamas bylas. Tuo labiau sunku patikėti, kad tas pats A.Valantinas nuteis savo buvusius kolegas, su kuriais jis yra susirišęs viena virvele. „Kol teismas nepripažins jų kaltais, to jie nekalti”, – grasino visuomenei A.Valantinas, leisdamas suprasti, kad visi, kurie įtariamus teisėjus vadins kyšininkais, sulauks teismo rūstybės už „nepagarbą teismui”.

„Aš norėčiau , kad jūs suprastumėte, ką daro teisėjas, ir ką turėtų daryti kiti, – sakė A.Valantinas, – teisėjas niekada nesivadovauja nuojautomis, ir todėl galima šiandien sakyti, kad  specialiosios tarnybos yra pajėgios ir stiprios, ir atlieka savo darbo.  O teisėjas nuojatomis niekada megali gyventi.“.

A.Valantinas sakė, kad net neketinama peržiūrėti bylų, kurias nagrinėjo  korupcija įtariami teisėjai – tai bus daroma, jeigu „kažkas“ pasakys, kad teisėjas toje byloje padarė nusikalstamą veiklą, tai be jokios abejonės, procesas toje byloje galės būti atnaujintas“. 

A.Valantinas, klausiamas ar sulaikyti teisėjai nagrinėjo rezonansines bylas, atsakė, kad „nagrinėjo tas bylas, kurios jiems buvo paskirtos“.  Bylos bus peržiūrimos tik tada, jeigu bus įrodyta, kad „konkrečioje byloje buvo dėl kažko susitarta, ir tai bus pagrindas atnaujinti tos bylos nagrinėjimą“. 

Čia pat A.Valantinas apsimelavo, sakydamas, kad „teisėjas negali pasirinkti bylos, o teisėjų atrankos skyrimo procedūros yra be galo griežtos“.  

Tačiau teismų praktika liudija ką kita – pvz., buvo toks Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtūnas, kuris atvirai reikalavo iš Latvijos piliečio 30 tūkst. litų kyšio, kitaip grasino latvį „sudeginti“ (t.y. pasodinti). Tam, kad gautų minėto žmogaus baudžiamąją bylą, R.Skirtūnas perdavė tuometiniam Vilniaus apygardos teismo pirmininkui V.Dovidaičiui kyšį – japoniškos sakės rinkinį ir 7 tūkst. litų „paskolą“. Nors STT sučiupo R.Skirtūną su 30 tūkst. litų kyšių, tačiau jo viršininkas V.Dovidaitis liko savo pareigose dar 10 mėnesių po to, kai buvo sučiuptas Skrtūnas.  „Mes nesupratome, kodėl STT prašė panaikinti tik Skirtuno teisinę neliečiamybę, o Dovidaičio – ne“, tada LL sakė vienas Seimo komisijos narys. Per pirmąją apklausą STT V. Dovidaitis kategoriškai neigė, kad su R. Skirtunu kalbėjosi apie L. Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą, taip pat tikino, jog niekada nėra iš jo gavęs dovanų ar pan. Tačiau praėjus keliems mėnesiams į naują apklausą STT iškviestas V. Dovidaitis buvo supažindintas su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir užfiksuotais garso bei vaizdo įrašais. Iš jų paaiškėjo, kad V. Dovaitis su R. Skirtunu vis dėlto yra aptarinėjęs L. Jurgelevičiaus bylos paskyrimą. Per šią apklausą Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas buvo atviresnis – pripažino, kad iš R. Skirtuno gavo dovaną, tačiau teisinosi, jog to nesureikšmino, nes tai esą tebuvo apsikeitimas dovanomis prieš Kalėdas. 

 Tačau A.Valantinas sako, kad „bylų paskirstymas yra mechanizuotas, ir teismo pirmininkas neskirsto bylų”. 

A.Valantinas sakė, kad „šiandien turime visus mechanizmus, kad į tesiėjų luomą patektų sąžiningi ir nepriekaištingos reputacijos teisėjai“.

Kaip žinia, pats A.Valantinas buvo pašalintas iš generalinio prokuroro po to, kai Seimas nustatė, kad prokuratūra nusikalstamai aplaidžiai turė Garliavos pedofilijos bylą. 

 

Vilniaus apygardos teismo pirmininkė L.Braždienė taip pat sakė, kad katoegoriškai prieštarauja teisėjų vardo žeminimui. „Kaip ir visa teismų bendruomenė, Vilniaus apygardos teismo teisėjai yra be galo sujaudinti šio įvykio ir netoleruoja jokių korupcijos apraiškų, susijusių su teisėjų vardo žeminimu. Mūsų teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, jam yra suteiktos atostogos, pirmadienį bus rengiamas klausimas dėl jo nagrinėtų bylų perskirstymo. Jokių išskirtinių bylų teisėjas nėra nagrinėjęs“, – teigė L.Braždienė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));