D.Grybauskaitės kerštas – atleistas teisėjas Valerij Paškevič, kuris išteisino policijos vadovus pedofilijos byloje

0paskevi

0paskevi

D.Grybauskaitės kerštas – atleistas teisėjas Valerij Paškevič, kuris išteisino policijos vadovus pedofilijos byloje

Šiandien pranešta, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerij Paškevič atleidimo iš pareigų, jam pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė šio teisėjo įgaliojimus iki bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo.

Su prašymu inicijuoti teisėjo V. Paškevič, kuris būdamas neblaivus vairavo automobilį, atleidimo iš pareigų procedūrą kreipėsi Teisėjų taryba. Šalies vadovės vertinimu, toks teisėjo elgesys neatitinka Teisėjų etikos kodekse teisėjams nustatytų padorumo ir pavyzdingumo principų, žemina teisėjo vardą, kenkia teismų autoritetui ir menkina žmonių pasitikėjimą teisingumo sistema.

Pagal Konstituciją dėl teisėjo atleidimo Prezidentei pataria Teisėjų taryba.

 0paskevi

Apie tai, kad teisėjas V.Paškevič vairavo neblaivus, policijos suvestinėse jokios informacijos nebuvo. Tačiau nacionalinės teismų administracijos atstovė LL pranešė, kad apie tai, kad teisėjas V.Paškevič neva vakar vairavo neblaivus Teisėjų tarybai pranešė jo tiesioginė viršininkė, Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Lorea Brazdienė. Ji pranešė, kad sekmadienį teisėjui V.Paškevič buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už vairavimą neblaiviam. 

 Penktadienį įvyks Teisėjų tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas klausimas dėl teisėjo Paškevič likimo. Kaip žinia, teisėjas V.Paškevič išteisino kriminalinės policijos vadovą Visvaldą Račkauską ir jo kolegas, kurie buvo kaltinami tuo, kad neva nesustabdė Drąsiaus Kedžio suplanuotų žūdynių.

Teisėjas V.Paškevič nusprendė, kad vienintelis šios bylos liudininkas Mindaugas Žalimas yra melagis, kuriuo negalima pasitikėti, todėl atmetė visus kaltinimus policijos vadovams.

Po šio sprendimo V.Paškevič karjera baigėsi – pavasarį Teisėjų taryba svarstė jo elgesį dėl prastai nagrinėtų bylų, skyrė papeikimą, nors iki tol teisėjas V.Paškevič neturėjo jokių nuobaudų, ir buvo paskirtas Vilniaus apylinkės teismo pirmininko pavaduotoju, buvo kandidatas į Vilniaus apygardos teismą.

Jeigu V.Paškevič ir vairavo neblaivus, paprastai teisėjams tai nieko nereiškia – pvz., Vilniaus apygardos teismui vadovauja toks Stasys Lemežys, kuris ne tik vairavo girtas, sukėlė avariją, be to, atsisakė tikrintis alkotesteriu, nes, pasak prokuratūros, „kadangi tik siekė išvengti girtumo patikrinimo, akivaizdu, kad tokios tyčios neturėjo“. Tačiau teisėjo lemežio karjerai tokia smulkmena jokios įtakos neturėjo. 

Kaip žinia, Garliavos šturmas, siekiant atimti Drąsiaus Kedžio dukrą, įvyko kitą dieną kai Dalia Grybauskaitė išvyko į Čikagą. Šiame mieste prezidentė pajuto itin didžiulį pažeminimą, kai ją pasitiko minios protestuojančių lietuvių, šaukiančių „Prezidente, darykite ką nors”.

 {youtube}D19hp-Q0GMM{/youtube}

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));