KAM toliau krečia nesąmones – perkamos palapinės, oro šildytuvas ir kondicionierius turi būti nudažyti tik RAL 6003 OLIVE GREEN spalva

0olive

0olive

KAM toliau krečia nesąmones – perkamos palapinės, oro šildytuvas ir kondicionierius turi būti nudažyti tik RAL 6003 OLIVE GREEN spalva

Aurimas Drižius

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė yra paskelbusi konkursą įsigyti dešimties vietų pripučiamas palapines su jom priklausančia įranga. Šio konkurso sąlygos absurdiškos ir specialiai sugalvotos ir surašytos taip, kad apriboti konkurso dalyvių skaičių.

 

Pvz., įrašyta sąlyga, kad perkamos „Palapinė, palapinės prieangiai, oro šildytuvas ir kondicionierius turi būti nudažyti RAL 6003 OLIVE GREEN spalva“.

 0olive

Po to, kai vienas iš konkurso dalyvių pareiškė pretenziją, kad net šildytuvas turi būti nudažytas RAL 6003 OLIVE GREEN spalva, šio konkurso Viešojo konkurso komisijos pirmininkė vyr. seržantė Rita Jurgaitienė nurodė, kad „dalyvis norėtų pasitikslinti dėl reikalaujamos spalvos palapinei ir papildomai įrangai. T. y. kaip reikalaujama TS „Palapinė, palapinės prieangiai, oro šildytuvas ir kondicionierius turi būti nudažyti RAL 6003 OL1VE GREEN spalva”, tuo tarpu norime pažymėti, kad reikalaujamas oro šildytuvas yra nurodomas kaip konkretus modelis, kuris identifikuojamas pagal NSN 4520-22-613-3506. Šio šildytuvo standartinė spalva taip pat yra žalia, bet kito atspalvio, t. y. RAL 6014. Norint pasiūlyti šildytuvą su reikalaujama spalva, prisideda papildomi kaštai. Todėl prašome patvirtinti, kuri spalva būtų priimtina, ar standartinė RAL 6014, ar reikalaujama RAL 6003, ar abejos. Kitu atveju, pateikus įrenginius su RAL 6014, bus traktuojama kaip neatitikimas. <…>”

 

Į ką vyr. seržantė R.Jurgaitienė atrašė, kad :“Vadovaujantis 10 vietų pripučiamos palapinės ir jai priklausančios įrangos pirkimo atviro konkurso sąlygų 1.9 punkto 2 papunkčiu ir atviro konkurso sąlygų 2 priedo „10 vietų pripučiamos palapinės ir jai priklausančios įrangos techninė specifikacija” reikalavimu, šildytuvo spalva privalo būti RAL 6003 OLIVE GREEN“.

 

0kamo

Beje, vienas iš konkurso dalyvių jau pastebėjo, kad konkurso techninėje specifikacijoje yra specialiai privelta klaidų. 

 

„Norėtume atkreipti dėmesį, kad yra įsivėlusi klaida dėl reikalavimo: „5.1.2. Kondicionieriaus vėsinimo galingumas ne didesnis kaip 4,7 kW”, – rašoma šiame skunde, – matyt, kad jūs turėjote omenyje panaudojamas elektros galingumas, kadangi, kuo didesniu galingumu vėsins patalpą, tuo efektyvesnis bus kondicionierius bei 4,7 kW vėsinimo galingumas neužtikrins punkto reikalavimų: „5.1.12. Kondicionierius turi užtikrinti 18-20 C temperatūros palaikymą palapinės viduje, esant aplinkos temperatūrai +49 C”. Todėl siūlytume koreguoti į: „Kondicionieriaus elektros galingumas (maks. šaldant) ne didesnis kaip 4,7 kW“.

 

KAM Viešojo pirkimo komisija vienbalsiai nutarė kreiptis elektroninėmis priemonėmis į dalyvį ir prašyti argumentuotai, t. y. su nuorodomis į oficialius šaltinius, pagrįsti savo teiginį, kad 4,7 kW vėsinimo galingumo kondicionierius neužtikrintų 18-20 C temperatūros palaikymą palapinės viduje esant aplinkos temperatūrai +49 C. 

 

„<…> Be to, punkte 5.1.10 yra nurodyta, kad su kondicionieriumi reikalingos žarnos ir ortakiai šalto/šilto oro tiekimui į palapinę: „5.1.10. Kondicionieriaus komplekte turi būti visos reikalingos žarnos ir ortakiai šalto/šilto oro tiekimui į palapinę ir jungtys, užtikrinančios patikimą žarnų ir ortakių sujungimą tarpusavyje ir prie kondicionieriaus. Kiekviena žarna ir ortakis turi turėti transportavimo krepšį.”, todėl reikėtų prie kondicionierių įrašyti reikalaujamą pašildymo opciją, arba išbraukti iš reikalavimų žodį šiito.”

Atsakydami pranešame, kad kondicionieriui nėra privaloma turėti pašildymo galimybę. Bet, jei kondicionierius turėtų tokią galimybę, tada šiltam orui tiekti turėtų būti pritaikytos ir žarnos bei ortakiai. Jei kondicionierius neturėtų tokios galimybės, tada turėtų būti žarnos ir ortakiai, pritaikyti tik šalto oro tiekimui. Reikalavimas „šalto/šilto” neturėtų būti traktuojamas kaip reikalavimas turėti abiejų tipų žarnas ir ortakius, o tik šalto ir/arba šilto (jei reikia).

 

 

„Aš paklausiau Viešųjų pirkimų direktoriaus pavaduotojos, kaip viešieji pirkimai vyksta kituose ministerijose, ir  ar situacija tokia prasta tik Krašto apsaugos ministerijoje, – LL pasakojo Seimo Audito komiteto pirmininkas V.Kamblevičius, – ji man atsakė, kad kituose ministerijose yra dar blogiau. Buvau pašiurpęs nuo tokio atsakymo. Tada paklausiau, kad jeigu tiek pavagiama perkant paprastus šaukštus, kiek galima pavogti, perkant šarvuočius „Boxer“ už 380 mln. eurų – gal galima pavogti ir 100 mln. eurų. Tačiau man buvo pasakyta, kad tai paslaptis. Tada įregistravau Seime pataisą, kad nuo tokių viešųjų pirkimų būtų nuimta žyma „slapta“ – tegul visi žino. Aišku, dabar visi šauks, kad esu rusų agentas. Tačiau apie tuos stambius KAM pirkimus jie neteikia jokios informacijos“. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));