D. Grybauskaitei 2012-2013 metais patariau, kaip „valgyt“ Darbo partiją, kai ji telefonu vadovavo šios bylos procesui
D. Grybauskaitei 2012-2013 metais patariau, kaip „valgyt“ Darbo partiją, kai ji telefonu vadovavo šios bylos procesui
Kristina Sulikienė
Dalia Grybauskaitė konsultuodavosi ir pas mane, tik ne per tulpių emailą, o per Giedrę Gorienę. Prezidentė skambindavo Giedrei Gorienei, o šioji – man.
Taip sukūriau „teismų reformą“: „privalomas nemokamas advokatas“. Šią reformą kūriau baikerių kavinėje „Fortas“, pasižiūrėjus į veidrodines lubas, nes Giedrė Gorienė telefonu labai prašė ką nors kaip nors išmąstyti, tik neleisti V. Uspaskichui išsisukti. Pasižiūrėjus į lubas, dar priešais į veidrodį, pagalvojau, o kodėl neišradus tai, ko nėra įstatymuose – juk tai yra taip smagu, ir demokratiška. Tada, prisipažinsiu, kas dieną kai man kartojo, kad V. Uspaskichas baisus Rusijos agentas, aš juk kaip tikra Lietuvos patriotė, tuo nuoširdžiai tikėjau. Gelbėjau Lietuvą, škia.
Dalia Grybauskaitė skundėsi, jog Viktoras Uspaskichas sugalvojo taktiką, ir kiekviename posėdyje keis advokatus, ir tokiu būdu jis gali pravilkinti iki senaties bylą.
Kai Viktoras Uspakichas eilinį kartą atsisakė advokato, ir pasakė, jog ieškosis kito, teisėjai, su iš Daukanto dvaro nuleista mano sugalvota reforma, pareiškė, jog skiria valstybinius advokatus visiems bylos dalyviams.
Bylos dalyviai apskundė aukštesniam teismui.
Aukštesnis teismas pasirėmęs mano išgalvota reforma, parašė, jog tikrai, įstatyme nieko neparašyta, tačiau remiantis protingumo ir teisingumo principu, būtina stabdyti bylų vilkinimą, todėl remiantis teisiniais ir logikos principais, tokia reforma įvedama.
Kadangi gatvėje sutiktas advokatas Gediminas Skaistys pasakė, kad jo draugas advokatas Juzukonis sakė, jog norėtų „nušauti“ šios reformos autorių, todėl taip jau 6 metai tyliu, nes Juzukonis vyrukas tvirtas.
Kitą kartą vėl Magnolijai reikėjo pagalbos: Darbo partija staiga ėmė reorganizuotis, ir tokiu būdu norėjo išvengti baudžiamosios atsakomybės kaip partija. Kristina ką daryti, būki gera, padėk Magnolijai, kuri per telefoninės teisės skyrių suskambins teisėjams ir prokurorui ir viską susakys.
Pamenu, ėjau gatve Užupyje, ir staiga telefonu man verkia: „Help!“
Prisėdau kažkurioj kavinėj prie kompiuterio, ir subeldžiau „reformą“ – teismas priima nutartį uždrausti partijai reorganizuotis (laikinosios apsaugos priemonės.)
Magnolija skambina prokurorui, prokuroras daro skubų kopipeistą nuo mano „reformos“, teismas tenkina. Keistas jausmas buvo vadovauti Darbo partijos bylos procesui pirmoje instancijoje…Juk tai – nenormalu. Pripažinkite. Juk teismui vadovauja teisėjai, o ne Prezidentė, skambindama sugedusiu telefonu per kažką kažkam…Keista yra tai, jog ji mano sukurtomis reformomis besąlygiškai tikėjo, ir manim pasitikėjo. Dabar nė pažinti nenori – man už nugaros stato automatčikus, jeigu pasirodau netoli jos. Meilė baigėsi, tulpės nuvyto.
Taigi, naują „reformą“ Viktoras Uspaskichas apskundžia, aukštesnis teismas, gavęs Magnolijos skambutį, kur ji išsigandusi sako „man bus apkalta, mane apkaltins, kad nėra Lietuvos demokratijos“, tokį skundą tenkina, ir leidžia Darbo partijai likviduotis ir išvengti baudžiamosios atsakomybės.
Apie šias dvi konsultacijas Daliai Grybauskaitei galiu liudyti kad ir Konstituciniame teisme. Ji niekada jokiais būdais man neatsidėkojo. Teismų reforma su nemokamais advokatais ne pagal įstatymą, o pagal teisinius principus ir logiką gyvuoja jau sėkmingai 6 turbūt metai iki šiandien. Paprasti piliečiai uiž šią reformą dėkingi, džiaugiasi, nepaprasti – labai pyksta.
„Atsidėkodama“ Dalia Grybauskaitė, bijodama, kad paliudysiu apie tai, jog ji konsultacijas imdavo telefonu, ir teismams bei generalinei prokuratūrai irgi vadovaudavo pati, ir tokiu būdu de facto įvedė Lietuvoje diktatūrą – ji dabar kišasi į visas mano bylas.
Pernai atleido dekretu teisėją, vos tik ji priėmė mano pareiškimą dėl paveldėjimo.
Metų gale kreipiausi su pareiškimu dėl žemės, iš karto „atsitiktine tvarka“ gavau Dalios Grybauskaitės patarėją (2014 m. patarinėjo), kuris teisme elgėsi kaip bare (kai būna, kad žmogus pergeria, ir ima siautėti, ir klausia „o tu mane gerbi?“), mane įžeidinėjo, todėl 2 posėdžiai tiesiog neįvyko, nes aš pareiškiau nušalinimus. „Patarėjas“ priiminėjo žodines nutartis, o medžiagą sakė skaitys vėliau, į visus klausimus atsakymų klausdavo pas atsakovus.
Štai kokia yra Dalia Grybauskaitė, tenka tik patvirtinti, jog ji tikrai gali su kažkuo susirašinėti ir imti konsultacijas.
Tiesa, į patarėjus ji buvo pasiėmusi netgi 2 mano vaikystės draugus: matyt manė, jog jeigu jie iš mano aplinkos, tokie pat protingi. Viena vaikystės draugė patarėja tebedirba, ėjo į teismus išsukinėti Gulbinaitę.
Tiesa, čia aš D. Grybauskaitei išaiškinau apie jos kaip prezidento galias, bet nežinojau, kad ji Konstitucijos parašymą „Prezidentas yra valstybės vadovas“ ims suvokti, jog tai reiškia, kad ji gali vadovauti bet kuriai sferai. Aš jai aiškinau, jog ji gali sureguliuoti valdžias, kai jos išsiderina, išsikviesti ant kilimo visus. Kad ji ims kas dieną šia teise naudotis, aš juk negalėjau žinoti. Juk ji suaugusi moteris, už save atsako, lyg taip atrodė. Nuo jos diktatoriško būdo, kai ji kišasi ir į teismus, jau ir nukentėjau. Čia kaip su tuo Drakonu, atėjo ji – atseit viską pakeis, o pati tapo baisesne už baisesnius…
Dar ėjau į genocido centrą pas Birutę Burauskaitę ir skalbiau Dalios Grybauskaitės biografiją. Rūtai Janutienei jos „labai teisingoje knygoje“ „Raudonoji Dalia“ neapsivertė liežuvis (tiksliau – plunksna) įvardyti mano autorystę. Rūta Janutienė toje knygoje melavo. Dalia Grybauskaitė ne pas Giedrę Gorienę konsultavosi – o per G. Gorienę tai darė. O konsultuotis pas dvigubą magistrę ir doktorantę, juk nėra gėda. Tik turėtų būti gėda, kodėl ji pamiršta savo geradarius, o vėliau ima jiems kenkti, persivertusi neva į „teisingą pusę“, ir tapusi „labai didele Lietuvos patriote“, su savo „karine pagalba Ukrainai“…