skip to Main Content
zenon

D.Grybauskaitė atsisakė susitikti su Z.Laurecku, kurio sūnaus žudikus 15 metų dengė Panevėžio prokuratūra

 

Panevėžio gyventojas Zenonas Laureckas, kurio sūnų 1997 m. gegužės 23 d. viduryje Panevėžio peiliu nudūrė vienas įtariamasis, labai įtakingo teisėsaugininko sūnėnas, norėjo susitikti su prezidente ir jai papasakoti, kaip Panevėžio prokuratūra dengė šį nusikaltimą ir žudiką tol, kol suėjo šio nusikaltimo senatis. 

 zenon

Z.Laureckas kreipėsi laišku į prezidentę Dalią Grybauskaitę, siūlydamas jai susitikti, kad jis galėtų papasakoti apie absoliučią Panevėžio prokuratūros parsidavimą žudikams. Štai Z.Laurecko laiškas:

 

 

DEL TIESIOGINIO SUSITIKIMO 

 

 

Panevėžys

 

1997-05-23 18.45 val. Panevėžio miesto centre buvo nužudytas mūsų 18-tis sūnus Deividas Laureckas. Įvykį galėjo stebėti virš 40 asmenų.

 

Dėl valstybės pareigūnų ( prokurorų ) nenoro atsakingai dirbti savo tiesioginio darbo, nužudymas liko neatskleistas. Dokumentus klastojo virš 20 prokurorų. Po 8 metų mums buvo leista susipažinti su byla, tačiau pačios – originalios bylos, buvo tik pusė. Kita pusė buvo atšviesta dokumentacija. Siekiant paslėpti nužudymo kaltininkus, pagrindinis liudininkas D. Grybauskas Panevėžio areštinėje kartu su kitu jaunuoliu  buvo pakarti.

 

Su Sūnaus nužudymu susiję kiti nužudymai ir kiti įvykiai:

1. Panevėžio apygardos prokuroras Gintaras Sereika (jo parašai yra byloje ) buvo nušautas.

2. Panevėžio policijos komisaras Kudijanovas ( nusišovė savo namuose, mūsų sūnaus byloje virš 60 jo parašų).

3. Panevėžio policininkas V. Lukošaitis, saugojęs mus po sūnaus nužudymo, nusišovė. Liudininkas D. Grybauskas, girdint V. Lukošaičiui, tiesiogiai grasino mane, Deivido tėvą, nužudyti.

4. Policininkas V. Bičiūnas ( kaimynas ), 1995 metais rudenį šalia mūsų namų, be pagrindo ( neva apsiriko ), išmušęs klarnetistui, mūsų sūriui Deividui priekinius dantis, „žuvo“ Vokietijoje neaiškiomis aplinkybėmis.

5. Panevėžio Konservatorijos direktorius Donatas Baltrūnas kartu su kolega nuskendo Ukmergės raj. Juodos ežere. Donatas Baltrūnas buvo perkalbėjęs mane, tėvą, sūnų laidoti pirmadienį, kai buvo tartasi – antradienį. Dėl to laidotuvėse dalyvavo mažiau žmonių, nes jie buvo suklaidinti.

6. Panevėžio miesto apygardos prokuroras Pupkos pavaduotojas prokuroras Šimkus nusišovė savo kabinete. Prokurorė Kazlauskaitė (Pupkos pavaduotoja) ir kriminalistas V. Piskunovas nušauti.

7. Panevėžio prokuroras Ražanskas, tiesiogiai atsakingas byloje, man. tėvui, grasino, kad pasodins Į kalėjimą. Mirė neaiškiom aplinkybėm.

8. 1985 metais prokuroras, tiriantis šeimos išžudymą Panevėžyje Kolūkiečių g. ( pavardė žinoma ), neaiškiom aplinkybėm staiga mirė. Tą bylą atnaujino prokuroras G. Sereika.

9. Išžudyta verslininko Džiuvės šeima. Tėvai Džiuvė mane, Deivido Laurecko tėvą, buvo tiesiogiai informavęs apie pas jį dirbantį policijos agentą A. Paškevičių.

10. Pagrobta iš Vilniaus mergina buvo slepiama Pasvalio raj. agento A. Paškevičiaus sodyboje. Reikalauta už ją išpirkos 50.000 JAV doleriui

11. 1996 m. gruodžio mėn. 20 d. iš mūsų sūnaus buvo atimtas dujinis revolveris, įsigytas savigynai. Atėmę asmenys: agentas A. Paškevičius ir D. Lungis. Pareikalavo 100 JAV dolerių išpirkos.

12. 1997 m. sausio 2 d. nužudyto taksisto Mažylio mašinoje Ford Escort, mūsų sūnus buvo atvežtas prie mūsų namų ( Sėlių-Algirdo g. sankryža). Taksistas buvo nužudytas 1996-12-31. Taksisto lavonas 2 savaites buvo paslėptas Kėdainių morge. Praėjus 3 metams taksisto kūnas buvo ekshumuotas ir rastas peršauta kaukole.

13. Panevėžio apygardos prokuroras G. Sichbvcovas ne tik klastojo dokumentus, bet ir filmavo nekaltus vaikinus, bet A. Paškevičiaus ir D. I.ungio nefilmavo. Kodėl? 

14. Agentai, susiję su nužudymu, provokacijos: A. Paškevičius; VRM – S. Kudrešovas; Vytautas Mikuckis (pravarde-„Čiortas“) – jau

žuvęs, sukėlus dvi avarijas; Ričardas Šlekys ( jo sesuo Jolanta Petronienė – Panevėžio konservatorijos bendrabučio komendantė).

 Prokurorų pateikta respublikinė dezinformacija 1998 m. vasario mėn. – neva sūnų nužudę prisipažino broliai Ignas ir Laurynas  Vaitoškos.

15. 1997 m. gruodžio 20 d. „Panevėžio balse“ pateikta dezinformacija, kad sūnų nužudė du asmenys, pardavinėjantys mašinas.

16. 1998 m. vasario mėn. miesto dienraštyje „Sekundė“ žurnalisto Rimanto Vagrio

( šiuo metu dirbančio prokuroro) dezinformacija pateikta, neva aš, tėvas, priverčiau D. Grybauską areštinėje pasikarti. (Tuo metu žurnalistas R. Vagrys su manimi, tėvu, net nebuvo susitikęs).

V. Greičius, aukščiausio teismo pirmininkas duoda dezinformaciją žurnalistui L. Tapinui, kuris aprašo knygoje , kad mūsų sūnus nusižudė pats.

Saulius Bartkus, žurnalistas, laidoje „Abipus sienos“ įvardijo žudiku Darių Lungį. Informaciją jam aš, tėvas, perdaviau žurnalistui prieš dvi savaites iki pasirodant laidai. Mums abiems buvo iškelta byla, kad šmeižiame Darių Lungį. Pareikalauta atlyginti moralinę žalą 10.000 litų. Advokatas Artūras Paulauskas, žinodamas tikrąsias aplinkybes, kompetetingai apgynė ir Saulių Bartkų, ir mane, tėvą, nuo melagingo kaltinimo, todėl žudikui moralinė žala nebuvo sumokėta.

Prokurorai, tiriantys bylą neužfiksavo (teisingai) nužudymo aplinkybių.

Nužudymo vietoje buvę kaimynai buvo surinkti tikslu duoti melagingus parodymus.

Kęstas Balčiūnas mano, tėvo, žiniomis į nužudymo vietą atvežė  iš Kauno 2 nepažįstamus vaikinus, kaip ir 1996-09-13 penktadienį per sūnaus gimtadienį, tikslu suklaidinti tuo metu planuotą nužudymą. Yra filmuota medžiaga. Nors buvo pasiūlyta medžiagos peržiūra, tyrėjams jos kategoriškai nebereikėjo. Atsakingi prokurorai per 18 metų pasiūlė virš 10 nužudymo versijų. Tai atsispindi byloje. Deja, nei viena iš jų nepasitvirtino. Mano, tėvo versija, pateikta patį pirmą vakarą išliko ta pati – Darius Lungis nužudė mūsų sūnų, šalia esant Tadui Skukauskui. Aš, tėvas, girdint kriminalistams, skambinau 1997-05-24 šeštadienį 1,2 ir 3 val. nakties Dariaus Lungio tėvui. Pasiteiravus kur yra Darius, tėvas nežinojo kur esąs. Darius Lungis grįžo namo po 3 parų. Skambinau iš policijos darbo telefono girdint liudininkėms Loretai Tušlienei ir Jolantai Vonsavičienei. Kaimynai nužudymo vietoje turėjo mobiliuosius telefonus. Vienas iš jų. Kęsto Balčiūno: 8 299 26512. Deja, policija susiskambinimo tarp kaimynų telefonus nuslėpė.

Prašome Jūsų skirti laiko susitikti su mumis. Susitikimo metu galėsime pateikti daugiau informacijos, kodėl nusikaltimas iki šiol neatskleistas.

Tikimės Jūsų supratimo, nes kitur kalbėti tiesą yra pavojinga. Susitikime pageidautume dalyvauti:

 

Zenonas Laureckas – tėvas;

Birutė Laureckienė – motina;

Raimondas Gargasas-advokatas

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/826-v-landsbergio-gaujai-atleidziama-viskas-net-nuzudymai

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));