Centro partiją – Tautininkus, į rinkimus ves N.Puteikis, sąraše – profesoriai, visuomenininkai, žurnalistai

smugis

smugis

Didžiausią antisisteminę politinę jėgą, Centro partiją – Tautininkus, į rinkimus ves N.Puteikis, sąraše – profesoriai, visuomenininkai, žurnalistai

Šiandien vykusioje spaudos konferencija Centro partijos pirmininkas N.Puteikis paskelbė, kad savaitgalį vykusiame partijos suvažiavime buvo nuspręsta jungtis su Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga ir sukurti bendrą jungtinę politinę jėgą, kuri vadinsis Centro partija – Tautininkai.

„Susiformavo stipriausia antisisteminė politinė jėga vienijanti daugiau kaip 7000 narių, penkta pagal dydį partija Lietuvoje. Istoriniame suvažiavime mus pasveikino ir mūsų sąjungininkai „Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai“ pirmininkas Arvydas Juozaitis, „Lietuvos sąrašo“ vadovas Darius Kuolys, Seimo narys Vytautas Bakas, partijos „Drąsos kelias“ lyderė Neringa Venckienė, partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius. Mes stipriai ir sėkmingai dalyvausime Seimo rinkimuose. Pagaliau rinkėjai turės tikrą ir stiprią alternatyvą Lietuvą užvaldžiusioms sisteminėms partijoms, kurios visos planuoja kaip išlikti valdžioje pasinaudojant juodosios buhalterijos byloje teista Darbo partija ir jos lyderiu V.Uspaskichu. Ir konservatoriai, ir valdantieji, ir Socialdemokratai – visi sako, kad Uspaskichas jiems tinka. O mes sakome – negali ir neturi taip būti valstybėje, kad už juodąją buhalterija teistą partija teismo sprendimu iš Vyriausybės gautų 2 milijonus eurų rinkimams, o tokios partijos lyderis būtų geidžiamas visų sisteminių partijų partneris valdžiai paimti. Tai ko verti tokie teismai, ko verta tokia valdžia ir visa politinė sistema, kurie flirtuoja ir dėl valdžios derasi su tokiais veikėjais.“ – kalbėjo N.Puteikis

„Mes stiprūs kartu. Ši Centro partijos ir Tautininkų sąjunga yra geriausias įrodymas kad tautinės, patriotinės, antisisteminės, antikorupcinės jėgos gali, nori ir yra pajėgios susivienyti bendram veikimui, atsiranda viena stipriausių politinių partijų Lietuvoje ir labai rimta alternatyva rinkėjams prieš sistemines partijas Seimo rinkimuose“ – sakė Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas S.Gorodeckis.

Visuomenei pristatydamas suvažiavimo patvirtintą rinkiminį sąrašą N.Puteikis pasidžiaugė, kad vien pirmajame dešimtuke yra net trys profesoriai, o sąraše daug mokslo daktarų, žurnalistų, skirtingų sričių profesionalų, intelektualų, visuomenininkų, kultūrininkų, o juos visus vienija pagrindinis tikslas – visuomenės interesų gynimas.

Rinkiminio sąrašo lyderiu tapo ir Centro partiją – tautininkus į rinkimus ves N.Puteikis. Toliau dešimtuke rikiuojasi žinomas žurnalistas K.Krivickas, ekonomistas prof. P.Gylys, tautininkų vadovai S.Gorodeckis ir G.Songaila, signataras, ekonomistas A.Rudys, prof. G.Merkys, muziejininkė, žurnalistė, Klaipėdos savivaldybės narė N.Puteikienė, Centro partijos garbės pirmininkas, R.Ozolo bendražygis prof. A.Stankus ir pirmąjį kandidatų dešimtuką užbaigia sąjūdžio laikraščio redaktorius, žurnalistas L.Medelis.

Visuomenei pristatydamas rinkimų programą ir pagrindines vertybes G.Songaila sakė, kad Centro partiją ir tautininkus vienija Sąjūdžio lyderio R.Ozolo iškelti idealai, idėjos ir vertybės.

„R.Ozolas buvo centro partijos įkūrėjas, o taip pat ir mūsų – tautininkų bendražygis. Mūsų bendra rinkimų programa suformuota remiantis tomis idėjomis ir vertybėmis, kurios mums atrodo pačios svarbiausios. Visa ko pagrindas – Lietuva, lietuvių tautos namai, nacionalinė, tautinė valstybė. Kultūra, švietimas, tikras teisingumas, kova su korupcija, konstitucinės pamatinės vertybės, kurios telkia piliečius ir yra Lietuvos, kaip tautinės, nacionalinės valstybės pagrindas“ – kalbėjo G.Songaila.

Komentuodamas rinkimų programą prof. P.Gylys akcentavo pilietiškumą. „Pilietiški, aktyvūs, visuomeninimas politiniams procesams neabejingi žmonės yra stiprios pilietinės visuomenės pagrindas. Lietuva – tai mūsų visų pilis, kuria visi kartu turime ginti nuo išorės ir vidaus priešų, visi mes esame kaip tie pilėnai nuo kurių ir priklauso kaip toliau gyvensime mes ir kaip ateityje gyvens mūsų vaikai ir anūkai. Sisteminės partijos ir jų statytiniai valstybėje sukūrė sau palankią neteisingo teisingumo sistemą. Korumpuoti parsiduodantys ir parduodantys politikai, šešėliniai lobistai, paperkami teisėjai – visa dabartinė sistema suformuota taip, kad aptarnautų turtingųjų ir įtakingųjų interesus, eiliniai žmonės jiems mažai rūpi. Lietuvoje teisingumo sistema neveikia tinkamai“ – sakė prof. P.Gylys.

Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kokių svarbiausių darbų Centro partija – tautininkai imsis Seime po rinkimų Politinės tarybos pirmininkas K.Krivickas pabrėžė, kad tai bus antikorupciniai įstatymai ir sprendimai, kurie padės griežčiau ir efektyviau kovoti su valstybės lėšų grobstytojais.

„Pradėkime nuo to, kad Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas, mano vertinimu, turėtų ne rinkimuose dalyvauti, o teisiamųjų suole sėdėti kaip įtariamasis didžiausioje politinės korupcijos byloje, kurią jau išnagrinėjo Anglijos teismas ir nustatė, kad jų energetikos korporacija „Alstom“ sumokėjo daugiau kaip 5 milijonus eurų kyšių Lietuvos politikams ir energetikos įmonių vadovams. Kyšių davėjai Anglijoje nuteisti kalėjimo bausmėmis. Latvija sugebėjo nuteisti kyšio gavėjus, politikus ir energetikus. Teismai rėmėsi itin svarbaus saugomo liudytojo iš Lietuvos parodymais, o jis be kita ko minėjo ir V.Uspaskichą kaip galimą milijoninio kyšio gavėją. O visos didžiosios sisteminės partijos tyli, nes nori su Uspaskicho pagalba paimti valdžią. Gali būti, kad tokie žmonės po rinkimų taps ministrais, Seimo vadovais, užims kitus aukščiausius postus. Tai skandalinga ir neteisinga. Tai pavojinga Lietuvai ir visiems žmonėms. Tauta nebepasitiki teisingumu ir teismais. Turime imtis ryžtingų veiksmų. Pirmiausia teismuose nagrinėjant bylas turi būti visuomenės atstovai – tarėjai, kad teisėjai jaustų didesnę atsakomybę ir visuomenės priežiūrą, sumažėtų papirkimo galimybės. Antra – turi būti suteikti ypatingi įgaliojimai ne tik generaliniam, bet ir visuomeniniam prokurorui, kuris gindamas visuomenės interesus turėtų teisę inicijuoti tyrimus ir pradėti baudžiamąsias bylas. Kova su politine korupcija – vienas svarbiausių mūsų darbų. – sakė K.Krivickas

Antisisteminė Centro partija – Tautininkai iki VRK nustatyto termino, rugpjūčio 7 d, rinkimams ketina registruoti 141 kandidato daugiamandatėje sąrašą, o taip pat iškelti savo kandidatus arba paremti sąjungininkų atstovus visose vienmandatėje apygardose.

Facebook komentarai
});}(jQuery));