Margarita Starkevičiūtė : Lenkijos parlamentarai yra susirūpinę Lietuvos valstybės ateitimi

margarita

margarita

Savo komentare M.Laurinkus lygina Lietuvą su Lenkija ir pažymi išaugusį Lenkijos gyventojų politinį aktyvumą.
Gal ir taip, bet Lietuvos gyventojai jau keletą metų ribojami nuo realios informacijos apie tai kas vyksta valstybėje. Lenkijoje buvo paskelbta daug politikų uždarų pokalbių, tad kas norėjo, tas galėjo susipažinti su vietine politine virtuve. Prisidėjo ir ES institucijos kritikuodamos Lenkijos sprendimus, tad natūralu, kad gyventojai aktyviai reiškia savo nuomonę rinkimų metu.
Lietuvoje informacija slepiama. Man būnant Europos parlamento nare buvo įprasta, o ir dabar tai vyksta, kad politinių frakcijų lyderiai nuolat ruošia spaudos konferencijas, kur pristato savo frakcijos pozicija vienu ar kitu klausimu. Savo konferencijas nuolat rengia ir parlamento pirmininkas, išreikšdamas parlamento biuro nuomonę. Tokiu būdu užtikrinamas visuomenės informatyvumo lygis apie įvairių politinių grupių pasaulėžiūrą, ji gali priimti sprendimus.
Gal man kas primintų kada paskutinį kartą tokios konferencijos buvo surengtos Lietuvos Seime? Sakoma nėra didelio susidomėjimo? Jei skelbtų visą turimą informaciją susidomėjimas būtų.
Pavyzdžiui būtų paskelbta, kad Lenkijos parlamentarai yra susirūpinę Lietuvos valstybės ateitimi, dėl to, kad Lietuva nenutraukia BRELL sutarties, kuri jos enegetiką sieja su Rusija ir Baltarusija ir net atsiuntė laišką šiuo klausimu Lietuvos Seimui!
Kodėl tai buvo slepiama nuo visuomenės ir kodėl neatideliotinai nepasirašomas susitarimas su ta pačia Lenkija ir ES dėl jungimosi į ES tinklus.
LRT tokią konferenciją parodytų, klausimų manau atsirastų.
Ministrų spaudos (išskyrus Sveikatos) konferencijos jau visai pamirštas dalykas, o tikriausiai irgi atsirastų norinčių paklausti apie atsiradusias problemas kultūroje, sporte, teisingumo ar vartotojų teisių, ekonomikos, užsienio reikalų srityse dėl Covid 19.
P.Laurinkus gal norėtų kaip buvęs VSD vadovas ir žinomas diplomatas paaiškinti dabartiniams VSD vadovams, kad kovą su propoganda nereikia painioti su žodžio laisvės ribojimais.

Facebook komentarai
});}(jQuery));