BALTARUSIŲ POZICIJA : ,,TICHANOVSKAJĄ Į LIETUVOS PREZIDENTUS!“ 

000023_1E940D7C8AE68177432585D5004D4532_669038

000023_1E940D7C8AE68177432585D5004D4532_669038

 

 

BALTARUSIŲ POZICIJA : ,,TICHANOVSKAJĄ Į LIETUVOS PREZIDENTUS! 

Dabarties Lietuvoje regime daug sąstingio ženklų. Dabartinis sąstingis hribridinis, už jį atsakingi užsienio globalistų klanai ir vietinis ,,elitas“.  Ekonomikos sferoje daug nestabilumo, didėja bedarbystė,   kultūros bei švietimo srityse chaosas dėl tariamo ,,korona viruso“ grėsmių. Tačiau atsakingi Lietuvos vadovai  staiga susirūpino Baltarusijos reikalais, o savo šalies  reikalus pamiršo. Tas kišimasis į kaimynų reikalus įgijo kraštutines formas, staiga į Baltarusiją panoro vykti ir ten mokyti žmones demokratijos tokie ,,šviesuliai“ kaip Petras Auštrevičius ir Laurynas Kasčiūnas. Tik deja, jie taip ir nedavyko iki Minsko, buvo sustabdyti ant sienos.

 

Pačioje Baltarusijoje tęsiasi sumaištis. Sorošinių organizacijų veikėjai vis dar kursto protestus, šaukia kad laikas Baltarusijai keisti krypptį, stoti į NATO ir ES. Vyksta ir kitokios akcijos-palaikančios Lukašenkos valdžią. Tokios akcijos vyko Minske, Breste, Gardine bei kituose šalies miestuose. Rugpjūčio 31 d. prie Lietuvos ambasados Baltarusijoje įvyko pilietinė protesto akcija.

 

Teko susisiekti su kai kuriais akcijos dalyviais, įdomu sužinoti jų poziciją. Štai Svetlana Kolesnik teigė : ,,Mes turime aiškią poziciją-mes prieš Lietuvos valdžios kišimasį į Baltarusijos vidaus reikalus. Akcijoje dalyvavo ir vyresnio amžiaus žmonės, ir jaunimas. Norime ramybės, norime gyventi taikiai, Ukrainos scenarijus su ginkluotais konfliktais ir ekonomine krize būtų katastrofa Baltarusijai“.

 

Protesto akcijos dalyvių nuostatas atspindėjo ir plakatai : ,,Reikalaujame nesikišti į Baltarusijos vidaus reikalus“, ,,Neatiduosim mylimos mūsų šalies“, ,,Tichanovskają į Lietuvos prezidentus!“.

 

Daug Lietuvos piliečių turi aiškią poziciją, joig nereikia kištis  nesikišti į kaimyninės Baltarusijos vidaus reikalus. Taip mano ir konkrečių visuomeninių –politinių organizacijų atstovai, ir įvairūs piliečiai iš Lietuvos regionų. Kada Lietuvos politikai kišosi į Ukrainos reikalus, tik pridarė bėdų, ir pasižymėjo kaip provokatoriai. Gal jau laikas daryti išvadas?

 

 

GIEDRIUS GRABAUSKAS 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));