Reaguodamos į Vyriausybės veiksmus, profesinės sąjungos rengia nacionalinį streiką

Reaguodamos į Vyriausybės veiksmus, profesinės sąjungos rengia nacionalinį streiką

Stringančios profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybos dėl 2021 metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties verčia darbuotojų teises ginančias profesine sąjungas galvoti apie nacionalinio masto streiką.

Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės užsispyrimas ir įsipareigojimo nevykdymas Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje didinti biudžetinių įstaigų darbuotojams – mokytojams, policininkams, gaisrininkams ir kt. – pareiginės algos bazinį dydį yra piktnaudžiavimas užimama padėtimi ir esamos situacijos nesuvokimas.

„Kol kas Vyriausybę atstovaujanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nepadarė jokių realių žingsnių, kad pagerintų biudžetinių įstaigų darbuotojų padėtį. Susidaro įspūdis, kad valdžia naudojasi  derybomis su profesinėmis sąjungomis vien tam, kad gautų papildomų populiarumo taškų, todėl tik imituoja rūpestį žmonėmis, o iš tikrųjų tyčiojasi iš dirbančiųjų. Nesiruošiame su tuo taikstytis, kokie premjerai bebūtų ir kuo besigirtų. Planuojame kviesti prie streiko prisijungti visas laisvas profesines sąjungas Lietuvoje. Esame priversti išeiti į gatves“, – sakė Lietuvos profesinės sąjungos „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Mūsų tikslas – atstatyti bent jau buvusį pareiginės algos bazinį dydį valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, neleisti silpninti profesinių sąjungų, sudaryti žmonėms galimybę pragyventi iš darbo užmokesčio.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA”
Facebook komentarai
});}(jQuery));