Atsirado dar vienas žmogus, kuris buvo kankinamas slaptame CŽV Valdo Adamkaus vardo kalėjime Vilniuje

adamkus nauseda 1024x642 1

adamkus nauseda 1024x642 1

Tik prezidento V. Adamkaus mirtis Lietuvos vyriausybei ir prokurorams bus kaip akmuo nuimtas nuo kaklo

 

Paskelbta: 2019-08-20 08:05 Autorius: ekspertai.eu

Papildyta 2022 12 14 (video papildymas publikacijos apačioje): Šimonytės protas neišneša, kaip apie slaptąjį kankinimų kalėjimą negalėjo žinoti jo įkūrėjas Adamkus.

adamkus nauseda
Prezidentas Valdas Adamkus (dešinėje). Nuotr. facebook.com

Teisingumo ministerija neskelbia, tačiau valstybinis transliuotojas remdamasis naujienų agentūros BNS informacija pranešė, kad Lietuvos Vyriausybė paprašė Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) duoti daugiau laiko parengti poziciją dėl Saudo Arabijos piliečio Mustafa al Hawsawi skundo, kad 2005–2006 metais jis buvo neteisėtai kalinamas ir kankinamas slaptame prezidento Valdo Adamkaus kalėjime Lietuvoje.

Atsakingi šalie pareigūnai visi kaip vienas tikina, kad jokio kalėjimo nebuvo ir net po teismo sprendimo teigia, kad tai tik „spėjamas kalėjimas“.ekspertai.eu

Skelbiama, kad, BNS žiniomis, anksčiau EŽTT buvo nurodęs Lietuvai poziciją pateikti rugpjūčio mėnesį. Tačiau Teisingumo ministerija prašo terminą pratęsti iki spalio 31 d.

Kaip žinoma iki šiol Lietuvos Vyriausybė kategoriškai neigė, kad Lietuvoje veikė toks slaptas kalėjimas, už ką JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) atsidėkojo milijonais dolerių.

Nors EŽTT dar 2018 m. gegužės mėnesį konstatavo, kad šiame kalėjime slapta kalintas ir kankintas kitas Saudo Arabijos pilietis Abu Zubaydah, mūsų šalies atstovai ir žiniasklaida to iki šiol nenori pripažinti.

Atsakingi šalie pareigūnai visi kaip vienas teigia, kad labai gerbia EŽTT sprendimą Lietuvai, jį vykdys ir sumokės 130 tūkst. eurų kompensaciją be teismo kalėjime Lietuvoje slapta laikytam ir kankintam žmogui, tačiau tikina, kad jokio kalėjimo nebuvo ir net po teismo sprendimo teigia, kad tai tik „spėjamas kalėjimas“.

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis yra sakęs, kad jis nematė jokių krauju apšlakstytų kalėjimo sienų, todėl kiekvienas turėtų suprasti, kad kalėjimo nebuvo.

Lietuvos Vyriausybės atstovai pirmojoje byloje susigalvoję laikėsi pakankamai bukos pozicijos, kad patalpose Antaviliuose, netoli Vilniaus, veikė ne kalėjimas, o žvalgybos paramos centras. Iki šiol, net ir po EŽTT sprendimo Vyriausybė ir toliau pasakoja, kad lėktuvais į Lietuvą gabenti ne žmonės, bet ryšių įranga.

Ekspertai.eu primena, kad mūsų valstybei buvo nurodyta dar iki 2018 rugsėjo 15 d. pareikšti kaltinimus tiems, kurie įsteigė šį kalėjimą Lietuvoje – t. y. prezidentui Valdui Adamkui bei su šia nusikalstama veika susijusiems žmonėms iš VSD.

Tačiau prabėgo beveik metai, o Lietuvos prokuratūra ir toliau daro ką ji geriausia moka – apsimeta atliekanti ikiteismininį tyrimą ir jokių kaltinimų nepateikė.

Ekspertai.eu jau anksčiau yra skelbę, kad kai kas labai laukia kuo skubesnės prezidento Valdo Adamkaus mirties, nes būtent tada visas nuodėmes urmu galima būtų nurašyti jau mirusiam žmogui – tada prokurorams būtų kur kas lengviau išsukti nuo atsakomybės likusius nusikalstamos veikos dalyvius.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jau daugiau negu metai Lietuvos Vyriausybė niekaip neišverčia į valstybinę lietuvių kalbą EŽTT sprendimo dėl minėto kalėjimo. Visą laiką buvo teisinamasi, kad Vyriausybėje labai sudėtinga situacija su vertėjais, todėl nespėjama versti.

skirt

PAPILDYTA įstabiais 2018 m. Landsbergių bendruomenės narių Ingridos Šimonytės ir Vygaudo Ušacko komentarais:

Keli susiję:

EŽTT sprendimo vertimas į valstybinę lietuvių kalbą, dėl slaptojo V. Adamkaus kalėjimo, šiuo metu redaguojamas

Lietuvoje kai kas labai laukia pavojingo liudininko, prezidento Valdo Adamkaus mirties

Teisingumo ministerija neturi duomenų apie visas Lietuvos bylas tarptautinėse teisinėse institucijose

VSD vadovas Darius Jauniškis: aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų

Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai apsimeta proto negalią turinčiais veikėjais

EŽTT sprendimas Lietuvai, dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo, turi būti išverstas iki kitų metų balandžio mėnesio

Dėl slaptame prezidento V. Adamkaus kalėjime neteisėtai kalinto ir kankinto arabo – Europos Tarybos raginimas

Vyriausybė ieško firmos, kuri galėtų išversti EŽTT sprendimą Lietuvai į valstybinę lietuvių kalbą

Prezidentas Gitanas Nausėda: mes turime atstatyti teisingumą mūsų valstybėje

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));