Antikorupcijos komisija konstatuoja, kad atliekų tvarkymas Lietuvoje nekontroliuojamas

Antikorupcijos komisija konstatuoja, kad atliekų tvarkymas Lietuvoje nekontroliuojamas

Seimo Antikorupcijos komisija rugsėjo 28 d. posėdyje išklausė Aplinkos ministerijos, Generalinės prokuratūros, Aplinkos apsaugos agentūros informaciją apie situaciją ir taikomas priežiūros priemones atliekų tvarkymo sektoriuje.

 

Konstatuota, kad Aplinkos ministerija turimomis priemonėmis nepajėgi pilnai kontroliuoti atliekų tvarkymo srities, o šiuo metu galiojanti atliekų tvarkytojų išduodamų pažymų apie sutvarkytas atliekas sistema sudaro sąlygas piktnaudžiavimui ir sukčiavimui. Atkreiptas dėmesys, kad išduodamos pažymos apie atliekų sutvarkymą ne užtikrina, o skatina sukčiavimą, korupciją, kontrabandą, atsiranda organizuoto nusikalstamumo interesas. Komisijos nariai, išklausę prokuratūros atstovų paaiškinimus dėl atliekų tvarkymo srityje padarytų veikų tyrimo, ragino prokuratūrą iš pasyvios stebėjimo pozicijos pereiti į aktyvią – procesinių veiksmų poziciją.

 

Taip pat buvo diskutuojama apie ypatingą grėsmę keliančių pavojingų medicininių atliekų tvarkymą, jo kontrolę bei būtiną tarptautinio bendradarbiavimo skatinimą keičiantis šios srities informacija.

 

Posėdyje buvo aptartos šio sektoriaus veiklos reglamentavimo teisėkūros problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Atkreiptas dėmesys, jog kai kuriais atvejais teisėkūros iniciatyvų procesą įtakoja suinteresuoti lobistai, todėl teisinės aplinkos keitimo iniciatyvos yra blokuojamos.

 

Komisija nusprendė tęsti atliekų tvarkymo sektoriaus teisinio reglamentavimo svarstymą ir reikalauti iš Generalinės prokuratūros pagal kompetenciją užtikrinti atsakomybės už padarytus neteisėtus veiksmus neišvengiamumą.

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));