A. Bilotaitė turi pasiturintį gyvenimo partnerį, kurio privatūs interesai yra tiesiogiai susiję su Seimo narės A. Bilotaitės interesais

Socialdemokratai: Tarnybinės etikos ir Vyriausioji rinkimų komisijos aiškinsis, ką deklaracijose nuslėpė konservatoriai

 

2016 rugsėjo 21 d., Vilnius. Lietuvos socialdemokratų partija  kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), taip pati ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydama ištirti ir įvertinti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio Gabrielio Landsbergio bei Seimo narės Agnės Bilotaitės privačių interesų deklaracijas. Socialdemokratams kyla įtarimų, kad šie įtakingi konservatoriai ne tik pateikė tikrovės neatitinkančių faktų, bet ir nuslėpė ryšius su užsienio bei Lietuvos verslo įmonėmis, nedeklaravo sandorių.

 

„Norėtumėme atkreipti institucijų dėmesį, kad konservatorių lyderiu vadinamas Gabrielius Landsbergis, priešingai nei nurodyta deklaracijoje, nebedirba Lietuvos respublikos Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat nedeklaruoti jo ryšiai su užsienio bendrove „SIA EUREKA INTERNATIONAL“ be to, nenurodyta eilė vertybinių popierių paradavimo sandorių. Tuo tarpu, Agnė Bilotaitė savo privačių interesų deklaraciją yra pateikusi tik (!) 2012 rugpjūčio 16 d. ir nuo tada nė karto jos neatnaujino”, – sako LSDP pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, pažymėdamas, kad  šios Seimo narės deklaracija yra beveik „tuščia“. Pasak socialdemokratės, iš VRK pateiktų privačių interesų deklaracijų matyti, kad sandorių būta: 2015 balandžio mėn. 28 d buvo sudaryta pirkimo – pardavimo sutartis už daugiau nei 26 tūkst. eurų su UAB „Hidrostatyba“, tačiau nenurodoma, nei kas tai per sandoris, nei kas parduota, ir kodėl šis sandoris nedeklaruotas  VTEK.

 

Socialdemokratai primena, kad privačių interesų deklaracijose reikalaujama  nurodyti ne tik sutuoktinio, bet ir sugyventinio, partnerio duomenys. „Akivaizdu, kad A. Bilotaitė turi pasiturintį gyvenimo partnerį, kurio privatūs interesai yra tiesiogiai susiję su Seimo narės A. Bilotaitės interesais. Keista, bet jos privačių interesų deklaracijoje apie jį net neužsimenama. Tad kyla natūralus klausimas, ką nuo savo rinkėjų ir Lietuvos žmonių bando nuslėpti A. Bilotaitė, – klausia G. Kirkilas.

 

Socialdemokratai mato nemažai neatitikimų ir kitų TS-LKD narių deklaracijose. Dabar laukiama, kad VTEK ir VRK ištirtų ir įvertintų pranešime įvardintų politikų privačių interesų deklaracijas bei priimtų atitinkamus sprendimus.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

 

Irmina Frolova-Milašienė

Facebook komentarai
});}(jQuery));