Seimo nario P. Gylio pranešimas: „Apie Lietuvos ĮTAKINGIAUSIUS“

Seimo nario P. Gylio pranešimas: „Apie Lietuvos ĮTAKINGIAUSIUS“

2016 m. rugsėjo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Mūsų rinktiniai žmonės pasidarė įtakingiausiųjų Lietuvoje reitingus. Jie įdomūs. Kita vertus – keliantys šypseną. Pabandykime įvertinti rezultatą pažvelgę į įtakingiausių dešimtuką. Štai jis:

 

1. D. Grybauskaitė

 

2. E. Jakilaitis

 

3. A. Butkevičius

 

4. R. Dargis

 

5. A. Sabonis

 

6. V. Landsbergis

 

7. G. Nausėda

 

8. R. Meilutytė

 

9. M. Mikutavičius

 

10. A. Bumblauskas

 

Susidaro įspūdis, kad nei apklausėjai, nei apklausiamieji, nei įtakingiausieji nesuvokia svarbiausio tos apklausos rezultato. Išvardinant galingiausius, faktiškai buvo pirštu parodyta į žmones, kurie yra ATSAKINGIAUSI už esamą padėtį šalyje.

 

Žmonės emigruoja? Žiūrėk į sąrašą tų, kuriems tenka didžiausia atsakomybė už šį procesą. Šalyje sukurtas turtas paskirstomas neteisingai ir dėl to yra neproporcingai mažos algos, pensijos ir t.t. Žiūrėk į tą patį sąrašą…

 

Atkreipiu dėmesį į tai, kad tarp atsakingiausių yra ne tik prezidentė, premjeras (Seimo pirmininkę elitas nugrūdo į 143-ią vietą), bet ir žurnalistas E. Jakilaitis, pramonininkų lyderis R. Dargis, ekspertas G. Nausėda. Ar pastarieji pasiruošę prisiimti atsakomybę už padėtį šalyje?

 

Pastaba – apklausos rengėjai akivaizdžiai supainiojo sąvokas „įtakingas“ ir „žinomas“. Tai  ir sukėlė mano šypseną. Manyčiau, kad tik dėl šios terminologinės painiavos į sąrašą pateko, pavyzdžiui, R. Meilutytė. Jos dėl prastokos ekonominės padėties, demokratijos stygiaus, nelygybės ar emigracijos kaltinti nesinorėtų. Ji yra labai žinomas žmogus, tačiau įtakos socialiniams, ekonominiams bei politiniams sprendimams nedaro. E. Jakilaitis, R. Dargis ir G. Nausėda yra kas kita – jie priklauso įtakingųjų, galingųjų kategorijai. Vadinasi, jie turi prisiimti atsakomybę už padėtį šalyje.

 

P.S. Tuose reitinguose manęs nėra. Jeigu būčiau jaunas, gal ir įsižeisčiau. Dabar jaučiu tik palengvėjimą – nuo atsakomybės už tai, kas vyksta šalyje, elitas mane atleido. Visiškai.

 

Kontaktams:

 

Seimo narys Povilas Gylys

 

Tel. (8 5) 239 6737, el. p. povilas.gylys@lrs.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));