Ant visų Lietuvos kalnų slidinėti galima, o tuo tarpu slidinėjimo centrų veikla draudžiama

img_20190111_114838

img_20190111_114838

.

Slidinėjimo centrų asociacija pateikė prašymą LR Vyriausybei, skubos tvarka svarstyti slidinėjimo centrų veiklos ribojimų panaikinimą.

 

 

SLIDINĖJIMO CENTRŲ ASOCIACIJA

kodas 304465423, adresas Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Minsko pl. 2

 

DĖL SKUBAUS SVARSTYMO LEISTI ATNAUJINTI SLIDINĖJIMO CENTRŲ VEIKLĄ

2021 m. sausio 10 d., Vilnius

 

Slidinėjimo centrų asociacija vienija Lietuvoje po atviru dangumi veikiančius slidinėjimo centrus: Anykščių slidinėjimo centrą „Kalita“; Lietuvos žiemos sporto centrą, Ignalina; Plungės slidinėjimo bazę Mortos Kalns, Plungės r.; Aukštagirės slidinėjimo centrą, Šilalės r.; Utrių kalną, Lapių bendruomenės centro slidinėjimo trasas, Klaipėdos r.; Liepkalnio slidinėjimo centrą, Vilnius. Vienas iš asociacijos veiklos tikslų – atstovauti bendruosius narių interesus valstybinės valdžios institucijose.

Viešai skelbiama ir visuotinai žinoma, kad šiomis dienomis žmonės masiškai būriuojasi slidinėti viešosiose vietose, parkuose, ant daugelio kalvų, kur yra sunku užtikrinti saugią aplinką, kurioje neplistų virusas. Tuo tarpu po atviru dangumi veikiantys slidinėjimo centrai,  galintys užtikrinti visas reikiamas saugumo priemonės tam, kad virusas neplistų (pridedamas centruose numatytų taikyti saugumo priemonių sąrašas, patvirtinantis, kad slidinėjimo centrų veikla yra saugi ir neprisidėtų prie COVID-19 ligos plitimo), negali veikti dėl Vyriausybės taikomų veiklos ribojimų. Slidinėjimas nuo kalnų kaip ir šiuo metu leidžiamas bėgiojimas parke, važinėjimas dviračiu, slidinėjimas lygumų slidėmis ir pan. yra individualus sportas, kurio metu nevyksta nei fizinis, nei artimas kontaktas. Todėl būtina skubos tvarka spręsti dėl slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimo.

Svarbu ir tai, kad kaimyninėse ir kitose užsienio šalyse šiuo metu slidinėjimo centrai veikia taikydami išankstines rezervacijas, klientų skaičiaus ribojimą ir taip užtikrina saugius slidininkų srautus. Šalyse, kuriose veikla buvo draudžiama anksčiau, šiuo metu ruošiamasi ją atnaujinti. Tai patvirtina, kad slidinėjimo centrų veikla neprisideda prie viruso plitimo. Atvirkščiai, slidinėjimo centrų veikla padeda žmonėms nesirinkti nekontroliuojamose ir nepritaikytose viešosiose vietose bei stipriai prisideda prie šiuo metu visiems žmonėms labai reikalingo fizinio aktyvumo poreikio.

Slidinėjimo centrai veiklą vykdo tik „šaltuoju“ metų laikotarpiu, kuris pagal Lietuvos klimatines sąlygas yra labai trumpas. Per šį trumpą laikotarpį gaunamos pajamos visiems kalendoriniams metams, kurios naudojamos darbuotojų išlaikymui, infrastruktūros išlaikymui, paskolų gražinimui, nuomos, komunaliniams mokesčiams ir t.t. Šiuo metu, praėjus beveik pusei žiemos, slidinėjimo centrai negalėdami vykdyti veiklos patiria didelius finansinius sunkumus. Slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimas prisidėtų prie slidinėjimo centrų finansinių sunkumų mažinimo bei valstybės finansinės pagalbos slidinėjimo centrams mažinimo.

Atsižvelgiant į tai, kas nurodyta, bei į pridedamą slidinėjimo centruose numatytų taikyti saugumo priemonių sąrašą, į Lietuvos slidinėjimo centrų specifiką (ji kitokia nei didžiuosiuose užsienio kalnuose, į kuriuos vykstama atostogauti ilgam laikui), o taip pat į esančias ir numatomas šaltų orų prognozes, prašome skubos tvarka spręsti dėl slidinėjimo centrų, veikiančių po atviru dangumi, veiklos ribojimų panaikinimo.

 

Priedas: Slidinėjimo centruose numatytų taikyti saugumo priemonių sąrašas.

 

Slidinėjimo centrų asociacijos Direktorius Artūras Bielskus

 

Slidinėjimo centruose numatytų taikyti saugumo priemonių

sąrašas

 

Iki atvykimo į slidinėjimo centrą taikomos saugumo dėl COVID-19 priemonės (veiklos specifika):

 • Stipriai ribojamas klientų skaičius. Paslaugos teikiamos tik su išankstine rezervacija interneto platformoje rezervuojant konkretų laiką;
 • Maksimalus nepratęsiamas slidinėjimo laikas – 2 val.;
 • Vienos rezervacijos metu galima rezervuoti daugiausiai 2 bilietus;
 • Prieš atvykstant klientų informavimas apie galiojančias griežtas taisykles ir bilietų anuliavimą už jų pažeidimus;
 • Lietuvos slidinėjimo centrų specifika yra kitokia nei didžiuosiuose užsienio kalnuose, į kuriuos vykstama atostogauti ilgam laikui, naudojamas transportas, viešbučiai, kavinės. Lietuvos slidinėjimo centrų klientai yra žmonės, atvykstantys savo transportu su savo slidinėjimo įranga trumpam laikui individualiai slidinėti, būti gryname ore.

 

Atvykus į slidinėjimo centrą taikomos saugumo dėl COVID-19 priemonės (veiklos specifika):

 • Į teritoriją neįleidžiami asmenys, iš anksto nuotoliniu būdu neatlikę laiko rezervacijos;
 • Atvykus klientų informavimas apie galiojančias griežtas taisykles ir bilietų anuliavimą už jų pažeidimus;
 • Nuolatinis budėjimas ir patruliavimas trasose užtrinant taisyklių laikymąsi. Slidinėjimo bilietų anuliavimas pažeidėjams;
 • Trasos stebimos vaizdo kameromis – pažeidėjai fiksuojami ir ginčų dėl pažeidimų nekyla;
 • Slidinėjimo įranga nenuomojama;
 • Slidinėjimo mokykla neveikia ir nevykdomos slidinėjimo pamokos;
 • Bilietų pardavimas atvirame lauke esančiam klientui (pro langelį);
 • Atsiskaitymas tik banko kortele;
 • Savitarnos kasos atviroje pavėsinėje lauke;
 • Dezinfekcinių priemonių naudojimas;
 • Vienam klientui skiriamas 100-150 m2 plotas;
 • Saugus minimalus 3-5 metrų atstumas tarp slidininkų;
 • Saugus (didesnis nei 10 metrų) atstumas tarp keltuvu besinaudojančių slidininkų;
 • Vienu bugeliu (nepriklausomai nuo jo tipo) keliasi tik vienas klientas;
 • Nei vienas atvirame ore veikiantis slidinėjimo centras Lietuvoje neturi sėdimo keltuvo, kuriuo keliamasi uždaroje kabinoje ar sėdima greta su kitais žmonėmis;
 • Eilėje prie keltuvų, jeigu ji susidaro, saugus minimalus 2 metrų atstumas tarp slidininkų. Slidininkai lauks suformuotose eilėse vienas paskui kitą, būriavimasis draudžiamas;
 • Papildoma eilių prie keltuvų kontrolė. Leidžiama tik tiek slidininkų, kad nesusidarytų ilgesnės nei 2 min. trukmės eilės prie keltuvų;
 • Klientai ir iki karantino paskelbimo dėvėdavo veidą ir nosį dengiančias kaklaskares/movas, pirštines bei slidinėjimo akinius, todėl nekils sunkumų sukontroliuoti, kad klientai dėvėtų burną ir nosį dengiančias kaukes. Nesilaikančius šio reikalavimo šalinsime iš slidinėjimo trasų.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));