Algimantas Rusteika : Gerovės valstybė

landsbergiai

landsbergiai

Gerovės valstybė
__________________
Medicina brangi, reikia taupyti ir ligonines uždarinėti? Mokami medicinos mokslai brangiai kainuoja? Sunku studentams ir jų šeimoms, reikia universitetus išlaikyti? Nesąmonė, vatnikų kalbos ir runkelių baimės, tą jums kiekvienas užkelnis pasakys.
KTU ekonomiką studijuot kainuoja 2704 € per metus. Medicinos studijos kainuoja tik 5135 € metams, vyresniuosiuose kursuose – 6572 € (LSMU 2022-2023 m.). Reikia imt paskolas iki grabo lentos, šeimoms veržtis diržus?
Tai kad ne. Tikriniai Vilniaus lietuviai išsimoka lengvai. Štai, Austėjos Landsbergienės „Vaikystės soduose” darželinuko metukai su stojamuoju mokesčiu, be maitinimo – tik 7640 €. Pabrango, pernai buvo 7090 € – ir nieko.
O tos pačios savininkės Karalienės Mortos mokyklos gimnazistams 8460 € (be maitinimo, pavėžėjimo, teminių išvykų, kelionių, ugdymo priemonių, uniformos, egzaminų, už ką dar daug reikia papildomai). Irgi pabrango, pernai buvo 7860 €.
Per 2020 metus „Vaikystės sodas” gavo pajamų 3 665 718 € ir uždirbo pelno 1 191 066 €, pelningumas 32,49 %. Šauniai sekėsi ir „Karalienės Mortos mokyklai” – pajamos 3 911 103 €, pelnas 933 348 €, pelningumas 23,86 %.
Pas landsbergius, dieną naktį kovojančius už demokratines vertybes, darželiai daug brangesni už universitetinį išsilavinimą ir keliskart rentabilesni už monopolinius prekybos tinklus. Jau tą rašiau, dabar laukiu 2021 m. duomenų, bus įdomu, kiek dar gerovė Lietuvoje padidėjo, būtinai paskelbsiu.
Krizė – kokia krizė? Juk turi tie lietuviai pinigų, reikia tik grynuosius uždrausti, kad, kai bankai bankrutuos, visi liktų pliki basi ir nuo valdžios malonių priklausomi. O už kitką juk susimoka kaip dideli.
Šiaip tai reikėtų tiems susimokantiems sostinės pimpačkiukams, švarkiečiams, biudžetsiurbių įmonių klerkams ir viešaįstaigininkams išdavinėti vizas į kitą Lietuvą.
Nes Vilnius – jau seniai okupuota teritorija, tik kalba ta pati. Na, kaip Rytų Ukrainoje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));