Prokuratūra 8 metus persekiojo nekaltą moterį, gynė nusikaltėlį

20220726173342 LinasKupruseviius foto

20220726173342 LinasKupruseviius foto

Rezonansinėje byloje dukters netekusiems tėvams teisininkas laimėti padėjo dirbdamas be atlygio

COBALT vyresnysis teisininkas Linas Kuprusevičius sėkmingai apgynė dukters per avariją prieš beveik aštuonerius metus netekusią ir ilgai dėl mirtino incidento kaltintą Jurgitą Jankauskienę didžiulio visuomenės susidomėjimo susilaukusioje byloje.  

Moters interesams atstovauta neatlygintinai, o galiausiai kaltu pripažintas į moters vairuotą automobilį įsirėžęs vyras.

„Visus bylos nagrinėjimo metus buvau tikras, kad ją laimėsime. Mūsų advokatų kontora džiaugiasi galėjusi padėti dukros netekusiems tėvams sulaukti teisingumo ir pergalės“, – teigė COBALT vyresnysis teisininkas L. Kuprusevičius, Jankauskų šeimai talkinęs neatlygintinai.

Primename, kad skaudi avarija įvyko 2014 metų lapkričio 1 d. Varėnos rajone. J. Jankauskienės vairuojamam automobiliui sukant į kairę į jį įsirėžė dideliu greičiu skriejęs ir už Jankauskų sustojusią mašinų virtinę lenkęs verslininko Justino Valašino vairuojamas visureigis. Stipriai sužeista ant galinės sėdynės sėdėjusi 10-metė Jankauskų dukra mirė ligoninėje.

Dukters netektimi Jankauskų šeimai išbandymai neapsiribojo. Mat iškart po šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atlikus, buvo pateikti kaltinimai žuvusios mergaitės motinai – J. Jankauskienė buvo kaltinama vairavus neapdairiai ir sukėlus eismo įvykį.

Tik 2020 metais teismas moterį išteisino konstatuodamas, kad J. Jankauskienė nepažeidė jokių Kelių eismo taisyklių.

Pernai pavasarį J. Jankauskienės bylą apeliacine tvarka pagal prokuratūros apeliacinį skundą išnagrinėjusi Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad moteris važiavo saugiu greičiu, rodė posūkio signalą, nedarė jokių staigių manevrų, kurie būtų galėję klaidinti kitus vairuotojus, ir negalėjo numatyti, jog kito automobilio vairuotojas lenks automobilių koloną ženkliai viršydamas leistiną greitį.

Nuosprendžiui įsiteisėjus teismo nutartis, kad dėl avarijos gali būti kaltas kitas eismo įvykio dalyvis, buvo išsiųsta Kauno apygardos prokuratūrai.  Praėjusių metų gegužę buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas: jo metu įvykio aplinkybės buvo tirtos papildomai, gauti nauji tyrimui reikšmingi duomenys. 2022 m. vasario mėnesį ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui.

Galiausiai Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmų teisėjai pavyko išnagrinėti bylą – skubiai, nes senaties terminas jau ėjo į pabaigą. Šį kartą kaltu pripažintas „Audi Q7“ vairuotojas J. Valašinas, eismo įvykio metu dideliu greičiu automobilių koloną lenkęs ir nepraleidęs į kairę sukančio automobilio „Toyota Avensis“, kurį vairavo J. Jankauskienė.

Kaltu pripažintam vairuotojui skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams ir 6 mėnesiams.

Be to, nuteistajam atimta teisė vienerius metus vairuoti transporto priemones. Žuvusios mergaitės tėvams priteista turtinė žala ir po 28 tūkst. Eur neturtinės žalos.

COBALT vyresnysis teisininkas L. Kuprusevičius ir komanda pro bono – neatlygintinai – rengė procesinius dokumentus, teikė J. Jankauskienei teisines konsultacijas, atstovavo jos interesams ikiteisminio tyrimo ir teisminio bylų  nagrinėjimo metu.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ANDRIUS BARANAUSKAS, WINNING REPUTATION
Facebook komentarai
});}(jQuery));