Aiškėja, kad STT operacija „Pagauk Puidoką“ yra blefas (pildoma)

maxresdefault-18

maxresdefault-18

Aiškėja, kad STT operacija „Pagauk Puidoką“ yra blefas

Aurimas Drižius

STT visiškai susipainiojo vykdydama operaciją „Pagauk Puidoką” – STT paskelbė, kad Seimo nario M.Puidoko padėjėjas sulaikytas įtariant pažadėjus kyšį konservatoriams dėl to, kad šie nekeistų Loterijų įstatymo. Visą operaciją – 50 tūkst. eurų – neva turėjo finansuoti toks lošimų verslo magnatas Samoilas Kacas.

Tačiau dabar aiškėja, kad buvo visiškai priešingai, nei paskelbė STT – iš tiesų tai S.Kacas veikė, pvz., per „tinklaraštininko” S.Malinausko laidą, kad minėti loterijų organizatoriai yra blogiečiai, ir kad juos „reikia patvarkyti”.

 

Konservatorių iniciatyvos loterijų versle dvigubai padidinti mokesčius primena atvirą reketą – tereikia užregistruoti tokią įstatymo pataisą, ir laukti, kol į duris pasibels šio verslo lobistai, prašantys nesunaikinti jų verslo. Dar keisčiau, kad STT paskelbė, kad kyšius už tai, kad minėtas įstatymas nebūtų pakeistas, Seimo nariui M.Maldeikiui pasiūlė ne loterijų verslo, tačiau su loterijoms konkuruojančio verslo magnatas – lošimų biznio atstovas Samoilas Kacas. Jam pateikti įtarimai. Paskelbta, kad S. Kacas sulaikytas atliekant tyrimą dėl galbūt Seimo nariui Matui Maldeikiui pasiūlyto kyšio. Tyrimo duomenimis, 50 tūkst. eurų kyšį parlamentarui pasiūlė kito Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius.

Įtariama, kad kyšis pasiūlytas už tai, kad M. Maldeikis palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, siekiant sustabdyti ar neribotam laikui atidėti Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą.

Tiesa, toks STT įtarimas ir motyvas – visiškai priešingi tam, ką darė jau minėtas S.Kacas.

Priešistorė – dar gegužę lošimų magnatas Samoilas Kacas pateikė pasiūlymus tiek Skirmantui Malinauskui, tiek ir Seimui – kaip uždaryti konkurentus. STT, kuri sekė visus šios operacijos veikėjus, ir vėl liko su nosimi – visi veikėjai tik planavo papirkti Seimą, tačiau STT ir vėl neužteko kantrybės Seime sulaukti maišų pinigų

Bandymu papirkti Seimo narius įtariamas lošimų magnatas Samoilas Kacas pateikė pasiūlymą buvusiam S.Skvernelio patarėjui Skirmantui Malinauskui, kaip tinkamai parengti dirvą parengti įstatymo projektą, kuris praktiškai sužlugdytų jo konkurentus – loterijų bendroves. Kartu su S.Kacu parengta S.Malinausko propaganda veikė ir Seimo nariai Andrius Kupčinskas ir buvęs olimpinis čempionas liberalas V. Alekna – jie pateikė projektą, kuris smarkiai padidintų mokesčius loterijų organizatoriams.

Dar ironiškiau, kad S.Malinauskas dar prieš laidą prisiekinėjo, kad už šią laidą iš Kaco negavo nė cento. Atrodo, kad S.Malinauskas pats jautėsi, kaip dalyvaujantis nusikaltime, ir dėl to iš karto atsiprašinėjo savo žiūrovų:

 

 

Kaip šioje visoje istorijoje atsidaro Seimo narys Mindaugas Puidokas, ir kodėl STT-nkikai jam draskė kelnių kišenes, bandydami atimti telefoną? Iki šiol tai nėra aišku, nes atrodo kvaila, kad lošimų magnatas nutartų Seimo daugumą papirkinėti per M.Puidoką, kuris yra aršus jos kritikas. Dar keisčiau atrodo, kad STT nepalaukė, kol pinigų maišai atkeliaus į Seimą.

Į LL klausimą, kodėl STT nepalaukė, kol lažybų organizatoriai atneš į Seimą maišus eurų ir tik tada semti kyšininkus, STT atstovė spaudai Renata Keblienė atsakė taip : „Ikiteisminis tyrimas yra atliekamas dėl papirkimo (LR BK 227 str.) ir prekybos poveikiu (LR BK 226 str.).  Šių nusikaltimų sudėtis yra formali, taigi nusikaltimas laikomas baigtu atlikus tokius veiksmus, kaip kyšio pasiūlymas, pažadėjimas ar susitarimas duoti kyšį. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, aiškinamos aplinkybės ir atliekami būtini proceso veiksmai“.

Nors LL klausimas skambėjo taip : „norėjau paklausti, kodėl Puidoką nutarėte „semti“ vakar Seime? O ne palaukti, kol bus perduoti pinigai?“, STT nurodė, kad po mėnesio sekimo jie nutarė krėsti Seimą, o ne laukti, kol pro duris įeis maišų nešikai.

Toks keistas STT požiūris – juk turint ne tik Seimo narių padėjėjų plepalus kur nors prie alaus bokalo, bet ir realius kyšius ir jų gavėjus, ji galėtų iš tikrųjų pradėti daryti tai, dėl ko ji sukurta.

Nes iki šiol STT darė viską, kad tik paslėptų organizuotą nusikalstamą politikų veiklą – užtenka prisiminti Lietuvos banko departamento vadovo Valvonio istoriją, kai pinigų už teigiamas LB išvadas reikalavę reketininkai buvo susemti, nelaukiant, kol jie nugabens tuos pinigus į Lietuvos banką.

„Kodėl STT taip skubėjo pasinaudoti situacija ir tuo, kad Matas Maldeikis buvo viduryje nusikalstamos veiklos imitavimo modelio, – stebėjosi žurnalistė Rūta Janutienė, – aš taip supratau, kad STT nutraukė tą nusikaltimo imitavimo modelį ir išlindo iš krūmų, kur turėjo laukti, kol kyšis nukeliaus pas gavėją, ir suėmė kyšio tarpininką. Tačiau kyšius nešė konservatoriams, ir jeigu tikėti tuo, ką šneka STT, tai jiems tereikėjo dar palaukti savaitę, kol prasidės įstatymo svarstymas komitetuose, ir tada pinigai būtų sudėti į kišenes. Ir tada būtų galima juos skinti kaip erkes – kaip Eligijų Masiulį – su dėžute. Kodėl jie padarė tą patį, kaip ir tada, kai į Lietuvos banką turėjo keliauti ta pati suma – 50 tūkst. eurų“.

Advokatas Kęstutis Skrebys mano, kad atsakymas į šį klausimą – Lietuvoje yra neliečiamųjų klanas – konservatorių partija, su jais susiję žmonės ir visos jų viršūnėlės. „Aš manau, kad buvo kažkoks signalas ar skambutis į STT, kad stabdyti tą reikalą. Tuo labiau, kad paaiškėjo, kad visa ši istorija prasidėjo dėl loterijų įstatymo pataisų, kurias įregistravo Kupčinskas ir Alekna“.

„Ši chebra parašė įstatymo projektą, kuris liečia tik loterijas, tačiau ne azartinius žaidimus. Mano R.Janutienė, – dėl loterijų jie kai kuriuose vietose mokesčius kelia dvigubai. Ir dar įdomiau, kad tuo pačiu metu Matulas pateikia kitą pasiūlymą, kuriuo jis siūlo apmokestinti azartinius žaidimus. Todėl atrodo, kad Kupčinskas buvo kuklus – jis tik įkišo pagalį į vieną širšių lizdą ir ten pamaišė. Tada įsikišo Matulas ir pasiūlė apmokestinti dar ir azartinius žaidimus. Matyt, kad abu pasiūlymai ėmė laukti „statymų“.  Tie statymai jau prasidėjo, tiesa, tik žodžiais, ir STT nieko nelaukęs čiupo Seimo nario padėjėją. Jeigu jie būtų palaukę, kol klausimas būtų atsidūręs Biudžeto komitete, ir kai visi prisikimš kišenes, tai tada matyt būtų paralyžuotas visas komitetas, o gal net ir valdančioji dauguma. Dar įdomiau, kad dar 2009 m. Adomėnas pateikė įstatymą ir pareiškė, kad „mes į lošimų rinką neleisime ateiti niekam daugiau“. O toje lošimų rinkoje sėdi toks amžinas ponas Kacas, kuris tvarko visus šiuos reikalus. O kas tas Kacas, tai geriausiai parodė Skirmantas Malinauskas savo laidoje“.

Jai antrina Skrebys : „toje laidoje labai aiškiai nupieštas tas scenarijus.  Nes S.Malinauskas padarė laidą su Kacu, kuris monopolizavęs visą lošimų automatų verslą. Malinauskas padarė keistą įžangą – nenustebkite, darysiu interviu su šiuo žmogumi“, ir aš nesupratau, kad buvo reikalinga ta įžanga. O pati interviu esmė – tie dėdės, kurie monopolizavę loterijų verslą, yra negeri. Praėjus kelioms dienoms po šio laidos, Seimo narys Kupčinskas pateikė įstatymo pataisą dėl loterijų – pagal jį numatyta dvigubai pakelti  mokesčius kai kurios loterijoms. Atrodo, kad tie loterijų dėdės lyg ir sureagavo.

„Esmė ta, kad Kacas, kuris inicijavo šį projektą, jis užsiima lošimų bizniu, ir jis toje laidoje sakė, kad „reikia patvarkyti tuos, kurie verčiasi loterijomis, – mano R.Janutienė.

Pasak K.Skrebio, rinkos monopolizavimas yra atidirbtas konservatorių metodas. Kai į Lietuvą atėjo mobilus ryšis, pirmasis mobilaus ryšio operatorius buvo Juozo Kazicko įmonė „Omnitel“. J.Kazickas – geriausias Vytauto Landsbergio draugas, į kurio salą Karibų jūroje „patriarchas“ buvo nuvykęs pailsėti. Tačiau faktas, kad „Omnitel“ daug metų neturėjo konkurentų – vyriausybė nedavė licencijų kitiems operatoriams.

Facebook komentarai
});}(jQuery));