A.Veryga jaučia artėjantį krachą – kas tas Ciklotronas?

aure

aure

Aurelijus Veryga „prevenciškai” paskelbė, kad greitai pasirodys skandalingas tyrimas apie jo asmenį.

Dar pernai vasarą Veryga nespėjo „neutralizuoti” kitos istorijos – greitųjų covid testų pirkimo už trigubą kainą.

Vėliau paaiškėjo, kad nurodymą pirkti covid testus tris kartus brangiau davė tiesiogiai premjeras Saulius Skvernelis

Nors testams buvo skirta daugiau nei 6 mln. eurų, testų gamintojams buvo pervesta tik 1,5 mln. eurų – dar 4,5 mln. eurų nukeliavo įvairiems tarpininkams, derybininkams, 300 tūkst. eurų – Verygos patarėjui, o itin didelė suma buvo pervesta ir į kažkieno ofšorinę sąskaitą

du

LRT.lt paskelbė išsamų tyrimą apie tai, kaip buvo perkami greitieji testai covid virusui nustatyti.

Paaiškėjo, kad tiesioginį pavedimą skubiai pradėti pirkimą kovo mėnesį davė tuometinis premjero patarėjas Lukas Savickas, kuris dabar užima Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo pareigas.

Kaip žinia, pusė milijono greitųjų testų nupirkta už daugiau kaip 6 mln. eurų. Vieno testo kaina siekė 12 eurų, kai kitos įstaigos, tarp jų Krašto apsaugos ministerija, gydymo įstaigos, tokius pačius testus įsigijo už 3 kartus mažesnę kainą.

Tas pirkimas už 6 mln. eurų – lašas jūroje, nes Skvernelio vyriausybė 2020 m. pasiskolino ir „ištratino“ 9 mlrd. Eurų.

Tokia prognozę pateikė Lietuvos bankas.

skola

Šį kartą Veryga ėmėsi „prevencijos” – iš karto paskelbė, kad rengiamas „kompromatas” prieš jį
Ką tik pakalbėjau su tyrėja iš tyrimų skyriaus. Iš klausimų supratau, kad kaupiamas eilinis š… kibirėlis buvusiai Vyriausybei ir man asmeniškai. Niekada neatsisakau bendrauti su žurnalistai ir visuomet tą darysiu ir atsakinėsiu į klausimus, nes neturiu ką slėpti. Taip, tai LRT tyrimų skyrius. Keista, kad dar uniformų nepasisiuvo. Gerai skambėtų: kapitonė Tvaskienė.
Kuo skiriasi pokalbis su žurnalistu, nuo pokalbio su veikėjais, kurie jau žino ką parašys, o kalbina pašnekovus tik todėl, kad nebūtų galima prikišti net nepaklausus kitos pusės. Turbūt žinote kuo skiriasi atviras klausimas, kuomet pašnekovas gali laisvai į jį atsakyti, ir kuo skiriasi klausimai, kuriuose jau skamba tam tikras kaltinimo elementas (kaltinimas ryšiais su buvusiu LSMU rektoriumi, kaltinimai skyrus finansavimą ciklotronui nepasibaigus pandemijai ir t.t.).
Taigi, mieli „tyrėjai“, ir toliau su jumis kalbėsiuosi, bet viską viešinsiu.
O dabar apie Ciklotroną. Tai yra projektas, kuris buvo pradėtas planuoti dar iki Vyriausybės, kurioje man teko dirbti ministru. Tai buvo projektas dėl kurio reikalingumo ir geografinės lokacijos (Kaunas) sutarė visų pagrindinių onkologinius ligonius gydančių įstaigų atstovai. Tai projektas, kuris buvo derintas net su Europos komisija. Tai yra projektas, kuris leis įveiklinti Pozitronų emisijos tomografus ir atlikti ženkliai daugiau ir detalesnių tyrimų onkologinėmis ir kitomis ligomis sergantiems pacientams. Tai leis vystyti mokslinius tyrimus. Dabar tyrimams reikalingos medžiagos skraidinamos lėktuvais iš Vokietijos ar Lenkijos. Teigti, kad reikėjo palaukti projekto finansavimo, kol pasibaigs COVID, o lėšas skirti pandemijos suvaldymui yra visiška kvailystė. Gal ir kitos įrangos nebepirkim. Gal nebepirkim echoskopų, rentgeno įrangos, kompiuterinių tomografų ir t.t. Palaukim COVID pabaigos. Kiti pacientai juk palauks be gydymo ir įrangos. Kas čia per klausimas. O gal dabartinė valdančioji dauguma norėtų ant šito projekto savo pliusiuką užsidėti? Aš didžiuojuosi, kad mums esant Vyriausybėje šito projekto finansavimas buvo išspręstas. Taškas.
Kitas klausimas buvo susijęs su bandymu „inkriminuoti“ man ryšius su Kaunu, Kauno protegavimą, ryšius su buvusiu rektoriumi ir daug didesnes Kaunui skirtas lėšas nei Vilniui.
Tai pradėsiu nuosekliai. Pirmiausia dėl mano ryšių su Kaunu. Aš baigiau LSMU, ten gavau medicinos gydytojo diplomą, įgijau gydytojo psichiatro profesinę kvalifikaciją, apgyniau biomedicinos mokslų daktaro disertaciją. Dirbau laborantu, asistentu, lektoriumi, docentu, profesoriumi. Vadovavau Sveikatos tyrimų institutui. Visa tai yra surašyta mano viešai prieinamame CV. LSMU yra mano Alma Mater. Viskas deklaruota ir vieša. Tai kokius atsiprašant ryšius gerbiama tyrėja jūs dar bandot rasti? Sakiau ir sakysiu, kad didžiuojuosi savo Alma Mater ir buvusiu darbu ten, o jūsų bandymai pavaizduoti LSMU kaip kokį mafijos lizdą, yra žemi ir apgailėtini.
Dėl projektų Vilniuje ir Kaune. Abiem pagrindinėms ligoninėms investicijos buvo planuojamos stengiantis laikytis pariteto, t.y. neišskirti nei vienos, nei kitos. Ar reikia priminti Vilniuje iškilusią infekcinę ligoninę, vykstančias Vaiko raidos centro statybas. Jau nekalbu apie įrangos pirkimus ir pan. Lietuva nėra vieno miesto valstybė, o Kaune yra lygiavertis universitetinis medicinos centras, todėl sostinės fenomeno, man esant ministru neliko. Dar daugiau, visuomet stengiausi eliminuoti bet kokią priešpriešą ir net į komandą kviečiausi abiejų institucijų atstovus. Tačiau nepaisant nieko dalies žmonių buvau laikomas Kauniečių atsiųstu priešu sunaikinti Vilniaus mediciną.
Gal geriau pažiūrėkim kas yra dabar? Premjerei patarinėja Vilniaus medikė, buvusi medikų sąjūdžio vadovė. Medikų grupei vadovauja neoficialus vicepremjeras L.Griškevičius. Sveikatos viceministrė yra buvusi Santaros klinikų generalinio direktoriaus pavaduotoja. Apie kokius kaunus mes čia kalbam?
Tyrėja paklausė gal aš buvau buvusio LSMU Rektoriaus proteguojamas į buvusią poziciją. Tai tik priminiau tyrėjai, kad dalyvavau rinkimuose ir praėjusioje kadencijoje buvau išrinktas vienmandatėje. Buvęs LSMU Rektorius ir norėdamas nebūtų pats manęs išrinkęs. O Vyriausybę formuoja ne universitetai, tame dalyvauja kiek kiti asmenys.
Tai toks va pašnekesys apie tyrimą, kuris neabejoju greitai pasirodys. Bus iliustruotas įmantriomis schemomis, fone skambės įtempto siužeto filmams būdinga muzika įspūdžiui sustiprinti.
Kadangi mano reputacija buvo sistemingai griaunama šių tyrėjų, o įvairūs sprendimai mano atžvilgiu yra apskųsti teismui ir vienu atveju teismas jau panaikino VTEK sprendimą mano atžvilgiu dėl LSMU, tai ateityje matyt reikės reikalauti, kad tiek kiek investuojama į mano reputacijos griovimą, būtų investuota ir į jos atstatymą, skiriant tiek pat laiko informacijai apie teismų sprendimus.
O piešti aš taip pat moku Tikiuosi pastabūs skaitytojai tą pastebės ?
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, akiniai ir tekstas
Facebook komentarai
});}(jQuery));