A.Sadecko parodymai „Mažeikių naftos” privatizavimo byloje : „su tais žmonėmis jokių reikalų neturėjau”

sadogauja

sadogauja

Redakcija pateikia buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko, Lietuvos kriminalinės policijos biuro steigėjo, „Ekskomisarų biuro” savininko Alvydo Sadecko parodymus, kuriuos jis davė Kauno apylinkės teisme, kuriame buvo teisiamas „Laisvo laikraščio” bendradarbis Vytautas Kabaila.

 

Šiame teismo posėdžio protokole užfiksuoti tokie A.Sadecko parodymai : „Aš su tais žmonėmis (iš firmos „Britisch and Baltic”, kuri buvo įgaliotas „Williams” atstovas ir buvo net registruota „Ekskomisarų biuro” patalpose Traidenio gatvėje – aut. pastaba). jokių reikalų neturėjau, tų žmonių nepažinojau”.

 

 

Nors Sadeckas jokių reikalų su Haretu Galilu neturėjo, tačiau pasirašydavo su juo sutartis „analizuoti saugomų asmenų rizikos faktorius”.

halilas scaled

 

Tuo metu Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis apkaltino “Mažeikių naftą” valdžiusią amerikiečių bendrovę korupcija.

“Tai yra korumpuota kompanija, kuri atėjo į Lietuvą nesąžiningai. Sakau tai atvirai”, – parlamentinės komisijos, tiriančios “Mažeikių naftos” privatizavimo aplinkybes, posėdyje pareiškė socialdemokratas V.Andriukaitis.   Kaltinimus žadėjo perduoti JAV ambasadai   Seimo vicepirmininko teigimu, tai įrodė Londono arbitražas, kuriam jis liudijo 2001 metais byloje dėl Būtingės terminalą stačiusios bendrovės “Fluor Daniel” ir tuo metu amerikiečių valdomos “Mažeikių naftos” abipusių turtinių pretenzijų. “Londono arbitražas įrodė, kad ji (“Williams” – BNS) yra korumpuota kompanija, nesąžininga”, – teigė socialdemokratas. “Korumpuota, nešvari, žulikai”, – pridūrė jis. V.Andriukaitis teigiamai atsakė į komisijos nario Andriaus Kubiliaus klausimą, ar komisija gali perduoti šiuos žodžius JAV ambasadai, jog pastaroji galėtų pradėti tyrimą, nes JAV įstatymai draudžia užsienyje amerikiečių kompanijoms duoti kyšius.

Pinigai galėjo būti skirti kyšiams

Seimo Pirmininko pavaduotojas teigė įtariąs, jog praėjusio dešimtmečio antroje pusėje tuometiniam konservatorių Vyriausybės ūkio ministrui, dabar jau mirusiam Vincui Babiliui, galėjo “netinkamą įtaką” daryti amerikiečius konsultavusios “British and Baltic Company” vienas vadovų Haretas Galilas. V.Andriukaičio teigimu, Valstybės kontrolė nustatė, jog amerikiečiai už H.Galilo paslaugas sumokėjo daugiau kaip pusantro milijono JAV dolerių, bet išlaidos nebuvo patvirtintos dokumentais. Seimo Pirmininko pavaduotojas įtaria, jog šie pinigai galėjo būti skirti kyšiams sumokėti.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/seno-sanderio-purslai-kyla-i-virsu-441231

Beje, Mažeikių prokuratūra buvo pradėjusi tyrimą dėl „Mažeikių naftos” pavedimų Sadecko įmonei per Galilo fimą. Nors pats Sadeckas teisme sakė, kad „jokių bylų nebuvo”:

 

eksai Page 1

eksai Page 2

 

 

Taip pat Sadeckas teisme pasakojo, kad „kad 2001-08-02 priimta AB „Būtingės nafta”, „Mažeikių nafta” ir „Naftotiekis” reorganizavimo įstatymo 3 ir 4 straipsnių pakeitimai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, tai melas ir šmeižtas. Kuo gali kilti grėsmė nacionaliniam saugumui. Pakeitimo įstatymo projektai mano pačio taityti”.

Po kiek laiko Sadeckas patekė prevencinį ieškinį, kuriuo siekė uždrausti „Laisvam laikraščiui” rašyti straipsnius, kuriuo jis būtų siejamas su „Mažeikių naftos” privatizavimu. Teismas patenkino šį prašymą ir įvedė cenzūrą. Nors teisme Sadeckas daug kartu sakė, kad jis niekaip nėra susijęs su „Mažeikių naftos” privatizavimu ir su „tais žmonėmis”, teismai iki šiol aptarnauja Sadecką ir sako, kad „jokių melagingų parodymų jis nėra davęs”.

sado parodymai

A.Sadecko „prevencinis ieškinys

sadecko prevencinis

Vienintelį kartą Vilniaus apygardos teismas nurodė kelti bylą Sadeckui dėl melagingų parodymų. Tada Sadeckas su šypsena teisme pasakė : „Tai laikinas nesusipratimas”.

Po poros mėnesių „Laisvo laikraščio” redaktoriaus automobilį greitkelyje taranavao vilkikas, A.Drižius per plauką liko gyvas, o teismai bylą Sadeckui nutraukė. Taip atrodė A. Drižiaus „Renault Twingo” po „stuktelėjimo”:

Tvingo

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));