15 mln. eurų kyšių išreketavęs ES parlamento narys V.Uspaskich primena Daliai Grybauskaitei jos „debiliškus” sandorius

15min-studijoje-viktoras-uspaskichas-5bc854e368b98

15min-studijoje-viktoras-uspaskichas-5bc854e368b98

Europos parlamento narys Viktoras Uspaskich, atviro reketo būdu išreketavęs 15 mln. eurų iš Prancūzijos kompanijos „Alsthom”, ir likęs nenubaustas už savo sunkius nusikaltimus, ėmė pamokslauti apie didžios Lietuvos moters Dalkos Gžybovskos organizuotus nusikaltimus.

Gal būt, V.Uspaskich nori pasakyti, kad tie 5 mln. eurų, gauti iš atviro reketo audringos jaunystės laikais, yra tik smulkmena, palyginti su Lietuvos didvyriais, kaip Dalka arba Kubilių Andriukas, prasukę milijardines aferas:

https://www.laisvaslaikrastis.lt/21864-2/

V. USPASKICH. TOLERUOJAMI NUSIKALTIMAI? O GAL JIE ORGANIZUOTI D. GRYBAUSKAITĖS IR BUVUSIŲ A. KUBILIAUS BEI A. BUTKEVIČIAUS VYRIAUSYBIŲ?

 

Pasirodžius informacijai apie suskystintų gamtinių dujų (SGD) įsigijimą 30-50% brangiau už rinkos kainą, pagalvoti, kad tai darantys Vyriausybės nariai turi debilišką supratimą apie tokius sandorius, būtų naivu. Tai yra arba nusikaltimo, arba visiškos nekompetencijos įrodymas, kuris turėtų visam laikui užkirsti kelią žmogui dalyvauti politikoje, o juolab – būti Vyriausybės nariu arba premjeru.

Sakyti, kad sudarant ilgalaikę pirkimo sutartį joje buvo numatytas įsipareigojimas pirkti SGD pagal anų laikų įkainius, galima tik bobutei kaime, kuri visą gyvenimą kūrena savo pečiuką malkomis. Nors ir tuomet būtų naivu tikėtis, kad ji patikės. Net bobutė nepirks malkų 50% brangiau, kaip tai daro mūsų valdžios žmonės.

Kiekviena šalis, sudarydama ilgalaikę energijos pirkimo sutartį, taiko formulę pagal kurią turi būti perskaičiuojamos kainos. Nesigilinant į tikslius skaičiavimus, visas pasaulis, perkantis gamtines dujas, prisiriša prie naftos kainos ir skaičiuoja apytiksliai 0,8 tonos naftos = 1 000 kubinių metrų dujų. Todėl jeigu keičiasi naftos kainos, atitinkamai kinta ir dujų kaina.

Šiandien skaičiuojama, kad dėl neskaidrių susitarimų Lietuvos vartotojai patyrę 60 milijonų eurų nuostolius ir niekas už tai neatsako…! Ką tai turi bendro su demokratinės valstybės santvarka? Nieko! Galima būtų tiesiog pasakyti, kad valstybę valdo kažkokia kriminalinė gauja, kuri už bet kokius savo nusikaltimus būna nepakaltinama, nes visur sėdi savi ir daryti nusikaltimus nebaisu.

O dar baisesnis yra kai kurių vadovų supratimas, – ko čia nerimauti, juk smulkus vartotojas patyrė nedidelių nuostolių, o jeigu toks nuostolingas sandoris bus atšauktas, pelną pasigriebs privati įmonė. Bendrovė, kuri moka milžiniškus mokesčius valstybei.

Tik įsiklausykite į frazę: „Ignitis“ vadovas skaičiuoja, kad vartotojams dujų kaina pasikeistų centais, tačiau didžiausią naudą gautų stambiausia dujų vartotoja [privati įmonė]“

O ar nenorėtumėte paskaičiuoti, kad šita bendrovė, dėl jūsų korumpuoto tarpininkavimo priversta pirkti dujas 50% brangiau, patyrę milžiniškus nuostolius tokiai pačiai sumai, nors galėjo turėti pelną, atpiginti savo gaminamos produkcijos kainą, daugiau jos eksportuoti, įdarbinti daugiau žmonių ir sumokėti daugiau mokesčių valstybei?

Dar daugiau, čia pat rašoma, kad nutraukus sutartį su tiekėju, taip brangiai teikiančiu dujas Lietuvai, nuostolių patirs valstybinė įmonė „Ignitis“, o matot, kai kurie žmonės įgijo šitos įmonės akcijų ir jiems tai taip pat bus nuostolinga. Valstybės politika ir valdžios supratimas apie verslą yra fantastiški! Privati tegul skęsta, o valstybinė – neduok Dieve – patirs nuostolius ir akcininkai bus nepatenkinti!

Kur Lietuvėlė su tokiu vadovų supratimu gali nukeliauti? Tik į visišką prasiskolinimą, kuris bus pakabintas ant ateities kartų pečių.

Neseniai valstybinė įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ gavo beveik 28 milijonų eurų Europos Komisijos baudą už neteisingus sprendimus dėl vieno geležinkelio ruožo panaikinimo. Tuomet įmonės vadovas išdidžiai pasakė, kad įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ turi uždirbtą pelną ir gali laisvai sumokėti baudą. Nuostabu! Beje, aš negirdėjau nė vieno valstybės vadovo, Seimo nario ar politologo, kuris atkreiptų į tai dėmesį. Aūūū!!! Kur jūs, teisuoliai – valstybės žiurkės, Lietuvos niokotojai? Valstybės įmonė visą pelną turi atiduoti valstybei, nuo to priklauso pensijos, gydytojų, mokytojų, policijos, valstybės tarnautojų atlyginimai ir t.t.

Prezidentas, Vyriausybės vadovas ir Seimas turi tuoj pat imtis veiksmų, kad tokių vadovų ir kvapo neliktų mūsų sistemoje. Bet ne, tylu, ramu, dedami parašai ir toliau toleruojami nusikaltimai. O kandidatas į energetikos ministro postą daro pareiškimus, kad tegul ir toliau veikia nuostolingas sandoris, už kurį moka visi Lietuvos žmonės.

Amerikoje vien už tokius žodžius privačiai kompanijai priteistų milžinišką piniginę kompensaciją. Nes pagal konstituciją privačios nuosavybės saugojimas ten prilygsta žmogaus gyvybės saugojimui.

Praėjusiuose rinkimuose, mes, Darbo partija, į savo programą įrašėm griežtą skaidrumo reikalavimą visiems valstybės sandoriams, o informacija apie visų mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimą turi būti viešai prieinama.

Taip pat visos valstybės įmonės turi dirbti rinkos sąlygomis, neiškreipti rinkos ir nesidengti socialiai atsakingomis programomis. Tam mūsų valstybėje yra begalė kitų institucijų, kurios turi užsiiminėti socialinėmis programomis.

Su pagarba

Viktoras Uspaskich

Facebook komentarai
});}(jQuery));