Pirmadienį vaikai į mokyklą – tik po „namų ūkio” PGR tęsto

simas

simas

Na Vilnius ir jo vadovai, visada stebino savo „išmone”. Visą COVID laikotarpį stengėsi daryti kaip nors kitaip, nei visi.
Šiandien iš Kunigaikščio Gedimino (buvusios Genio) progimnazijos tėvų gavau įdomią žinutę:
„Mūsų progimnazija Vilniaus savivaldybėje išrinkta pilotine mokykla pradinukams grįžtant į ,,gyvą” mokymąsi. Tai reiškia, kad mūsų vaikai turi galimybę grįžti į mokyklą jau pirmadienį. Bet kad tai būtų įmanoma ir saugu, turime atlikti tam tikrus veiksmus:
1. Šį savaitgalį visas namų ūkis turi pasidaryti Covid kaupinių PGR testą – tyrimas imamas iš nosies, mažiau invazyvus nei PGR nosiaryklės tyrimas ( pagaliukas panašus į ausų krapštuką). Tai bus bendras visos šeimos testas, turi dalyvauti visi gyvenantys kartu asmenys.
2. Jei tyrimo testas neigiamas, mokinys pirmadienį keliauja į mokyklą. Maždaug kas 10 dienų vaikams vėl kartos testą, tikėtina, kad jau mokykloje.
3. Jei tyrimas bus teigiamas, bus tiriami visi šeimos nariai atskirai. Ir tada jau priimami sprendimai.
Kaip supratau, mokykloje mokiniai turės dėvėti kaukes.
Reikia labai labai skubaus mūsų sprendimo, ar sutinkame atlikti testus visai šeimai. Prašyčiau parašyti savo nuomonę kaip atsakymą į šį laišką. Jei klasės dauguma sutiks testuotis ir grįžti į mokyklas, nesitinkančių tėvų vaikai mokyklos lankyti negalės ir pamoks vyks hibridiniu būdu, o tai iš tiesų labai apsunkintų mokytojos darbą.
Jei testuotis sutiksite, registracija rūpinsis mokykla ir jūs gausite SMS žinutę, kviečiančią automobiliu atvykti į mėginių ėmimo punktą.”
Gerai, kad stengiamasi, visgi man kilo keli klausimai. Manau jie kils ir tėvams. Kaip toks pilotas įmanomas nepakeitus LRV nutarimo dėl karantino sąlygų?
O antras, daug įdomesnis klausimas. Koks čia įdomu minimas PGR kaupinių testas? Gal būsiu ką nors praleidęs, bet jei tai tas pats vadinamasis grupinio PGR testavimo metodas (kuomet keli mėginiai sudedami kartu ir testuojami kaip vienas), tai neteko girdėti, kad jis jau būtų buvęs paskelbtas kaip validuotas. Jei jis nėra validuotas, tai negali būti naudojamas.
Facebook komentarai
});}(jQuery));