Živilė Pinskuvienė : Kam gali būti naudinga pūsti COVID‘O skaičių burbulą?

pinsku

pinsku

❗️ Situacija, kuri labai rimtai priverčia susimąstyti ❗️
❓ Kokia yra tikroji COVID-19 padėtis Lietuvoje?
❓ Kas atsakys, kur čia šuo pakastas?
❓ Ar galima įtarti sąmokslą?
❓ Kodėl, drąsiai galiu teigti, netikruose sergančiųjų sąrašuose daug randame seniai pasveikusių privačių medicinos centrų pacientų?
❓ Kam gali būti naudinga pūsti COVID‘O skaičių burbulą?
⚠ Pastarosiomis dienomis Vyriausybės nariams pradėjus kalbėti apie tai, kad tose savivaldybėse, kuriose susirgimų COVID-19 liga atvejų ir teigiamų testų dalis sparčiai krinta ir jos gali patekti į vadinamąją žaliąją zoną, bus peržiūrimi karantino ribojimai ir galbūt atveriamos galimybės atnaujinti veiklą smulkiajam verslui, paslaugų sektoriui.
? Žinoma, kad Savivaldybei tai ypač svarbu, nes daugybė žmonių rajone laukia nesulaukia, kada galės išeiti į darbus, kada savo rankomis užsidirbs pragyvenimui. Žinoma ir tai, kad matome statistiką, pagal kurią jokių palengvinimų tikėtis dar negalime.
Šiandien pokalbio su Operacijų centro vadove metu paprašiau kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pateikti realius sergančiųjų asmenų sąrašus. Va čia ir pradėjo yla lįsti iš maišo.
✅ Pagal oficialią, viešai prieinamą šios dienos statistiką Širvintų rajone turime 146 sergančiųjų COVID-19.
Tačiau įdėmiau panagrinėjus sąrašus, juose atrandame ir Savivaldybės administracijos darbuotoją ir kitų įstaigų darbuotojų, jau seniai pasveikusių ir porą mėnesių einančių į darbą. Ir žmogų, kuriam COVID-19 liga buvo nustatyta atlikus testą grįžus iš užsienio dar rudenį. Jis praėjus saviizoliacijos laikui, vėl sėkmingai išvykęs atgal į šalį, kurioje dirba. Ir tokių su mažiausiai pora mėnesių „uodegomis“ po susirgimo yra per 30!
❓ Kodėl šie asmenys vis dar įrašyti prie sergančiųjų?
❓ Kas nepadaro savo darbo?
❓ Kur nutrūksta sistemos grandinė?
❓ Kodėl šiandien mūsų rajone turime 146 „sergančius“ vietoj realių maždaug 110?
❓ Kas neatlieka savo darbo – sveikatos įstaigos, jų šeimos gydytojai ar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras?
✅ Šiandien dar kartą kreipėmės į visas rajono sveikatos įstaigas reikalaujant, kad šeimos gydytojai atidžiai suvestų pasveikusiųjų duomenis į sistemą. To paties paprašėme ir NVSC.
Sutinku, situacija įtempta, galbūt nespėjama, gal didelis tempas. Tačiau faktai kalba patys už save. O faktas, kad viešai pateikiami duomenys stipriai atsilieka nuo realybės ir tai lemia, kad smulkusis verslas, paslaugų teikėjai ir toliau priversti tiesiog laukti. Kol kažkam toje grandinėje pakils ranka atlikti darbą iki galo.
Facebook komentarai
});}(jQuery));