Vokiečiams uždėti respiratoriai, nes valdžia jų prisipirko už milijardus

Prieš kelias savaites dalinausi su jumis naujiena, kad Vokietijoje ir Austrijoje jau neužtenka nešioti medicinines kaukes, o privalomai reikia respiratorių FFP-2.
Vokietijos televizija ARD https://en.wikipedia.org/wiki/ARD_(broadcaster) parodė reportažą apie tai, kodėl taip atsitiko.
Kalba eina apie kelių milijardų eurų vertės kaukių tiekimo Vokietijai garantiją už mokesčių mokėtojų pinigus.
Šios istorijos esmė: Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija užsakė FFP-2 kaukes „pas visus, kurie gali jas pristatyti į Vokietiją“, pasirašydamos šių kaukių tiekimo sutartis už dešimtis ir šimtus milijonų eurų mokesčių mokėtojų pinigų, nurodydamos kainą už kaukę po 4,50 euro, kuri, be abejo, buvo labai patraukli Vokietijos kaukių pardavėjams, kurie jas pirko Kinijoje, tačiau … Vokietijos sveikatos ministerija dabar nemoka už šias sutartis ir neima kaukių iš tiekėjų. Bendra suma viršija kelis milijardus eurų!
Tuo pačiu metu akivaizdu, kad viskas buvo suplanuota, pasirodo, dar 2020 metų kovo mėnesį, nes reikėjo pristatyti šias kaukes 2020 metų balandį.
Matyt dėl to ir Austrijoje buvo liepta pereiti prie FFP-2 kaukių, nes kaimynai jų turėjo daug ir už pasakiškai didelę kainą – 4,50 euro.
Parlamentinė opozicija Vokietijoje pradėjo šios istorijos tyrimą iš karto keliomis kryptimis: pradedant piktnaudžiavimu valdžia ir viešaisiais pirkimais be konkurencijos, baigiant beatodairišku mokesčių mokėtojų lėšų švaistymu.
Tikėtina, kad „užkrėstųjų“ skaičius porą metų visose ES šalyse augs ir reikės daugiau nei vieno karantino. Juk Lietuvos greitųjų testų pirkimas už 6 milijonus eurų, kurių 4,5 milijono nusėdo neaišku kur taip pat yra FNTT tyrimo objektas. Pikti liežuviai plaka, kad vieno iš save paskelbusių „ekspertų” pasitraukimas nuo taip jo mėgiamos scenos taip pat aiškintinas ne tik nuovargiu pučiant apokaliptines prognozes mums visiems beveik metus laiko.
ARD TV siužetas:
Nėra nuotraukos aprašymo.
Facebook komentarai
});}(jQuery));