Premjerę Ingridą Šimonytę skandina Niujorko teismo dokumentai (pildoma)

Simonyte1

Simonyte1

Premjerę Ingridą Šimonytę skandina Niujorko teismo dokumentai

 

girls

 

LL redakcija pateikia skaitytojams Pietų Niujorko apygardos teismo dokumentus.

Kaip žinia, į šį teismą kreipėsi dar 2012 m. A.Kubiliaus vyriausybės (tuo metu finansų ministrės I.Šimonytės)  užgrobto „Snoro” banko akcininkai Antonovas ir Raimundas Baranauskas ir jų advokatai.

Bankininkai nurodė, kad „eksproprijuodama” Snorą, Lietuvos vyriausybė pažeidė bent kelis Rusijos ir Lietuvos tarptautinės sutarties dėl investicijų apsaugos  punktus. Ši sutartis numatė, kad jeigu valstybė „nusavina” investuotojų turtą, turi už jį tinkamai atlyginti. Tačiau LR vyriausybė už užgrobtą beveik 8 mlrd. litų vertės banko turtą nepasiūlė akcininkams nieko, tik privertė juos bėgti į užsienį.

Bankininkai pareikalavo, kad Rytų Niujorko apygardos teismas išreikalautų šiame mieste įsikūrusio buvusio „Snoro” administratoriaus Simon Freakley dokumentus apie „Snorą”. Mat S.Freakley įsikūrė šiame mieste, ir įsteigė čia naują įmonę „AlixPartners”.

Minėtų dokumentų bankininkams reikia tam, kad juos pateiktų Paryžiaus arbitražo teismui, kuris nagrinėja „Snoro” akcininkų daugiau nei 1 mlrd. eurų pretenziją Lietuvos Respublikai dėl užgrobto banko. Bankininkai mano, kad Freakley laikomi dokumentai apie banko padėtį jo užgrobimo dieną įrodytų, kad bankas buvo mokus ir buvo grubiai „eksproprijuotas” valdžios, panašiai kaip bolšveikai „eksproprijavo” visą žmonių turtą.

S.Freakley bandė išsisukinėti, pateikė apeliaciją, tačiau Niujorko teismas ją atmetė.

Tai reiškia, kad Freakley turi pateikti, arba jau pateikė JAV teismui visus dokumentus apie „Snorą”.

Būtų neįtikėtina, kad šis pilietis išdrįstų ką nors slėpti arba klastoti JAV teismui. Mat šios šalies įstatymai numato, kad melavimas ar trukdymas teisingumui yra laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį gali sėsti į kalėjimą 10 metų.

Tai ne lietuviškas „teisingumas”, kur net Seimo komisijai „Snoro” administratorius išdrįso pareikšti, kad jis neteiks Seimui jokių dokumentų, „nes komisija vis tiek nieko nesupras”.

Įdomu, kaip tokiu atveju elgtųsi, pvz., Kongresas, jeigu kažkoks apsišaukėlis „verslynikas” išdrįstų jam pasakyti, kad „ne jūsų reikalas”.

 

 

 

Iš šio dokumento aiškėja, kad „Snoro” bankininkų adokatai – garsi JAV advokatų kontora ALSTON & BIRD LLP dar 2019 m. rugpjūtį kreipėsi į Rytų Niujorko apygardos teismą, nurodydami, kad : „…Investuotojų užsienio šalyse gynimo fondas (kuris ir atstovauja Antonovą ir Baranauską šioje byloje), korporacija, kuri įgeistruota pagal Rusijos Federacijos įstatymus, pagarbiai prašo teismo įsakymo gauti dokumentus iš bendrovės AlixPartners LLP (AlixPartners), kuri įsikūrusi Rytų Niujorko apygardos teismo veiklos teritorijoje, ir ir jos vykdančiojo direktoriaus pono  Simon Freakley.

Teismo įsakymo prašome dėl pono Freakley laikino paskyrimo ir tyrimo dėl bankas „Snoras”.

Pareiškėjas siekia šių dokumentų dėl arbitražo bylos dėl Lietuvos ir Rusijos tarptautinės investicijų apsaugos sutarties, pasirašytos dar 2004 m., kurią prižiūri JT tarptautinės prekybos arbitražo taisyklės ( angl.  United Nations Commission on International Trade Law Arbitration Rules (UNCITRAL Arbitration
Rules), pagal kuriuos tuo metu didžiausias „Snoro” akcininkas Vladimir Antonov (Mr. Antonov), įrodys, kad Lietuva daug kartu pažeidė minėtą investicijų apsaugos sutartį, įskaitant pretekstinį tyrimą dėl banko finansų, kurio pabaiga buvo nuspręsta neleidžiant ponui Antonovui jame dalyvauti.

Pasirašo : advokatai

Alexander Yanos
Carlos Ramos-Mrosovsky
Rajat Rana
Hanna Robbins
ALSTON & BIRD LLP

Šių metų rugsėjo mėnesį Rytų Niujorko teismas patenkino minėtą prašymą, o pono Freakley apeliaciją atmetė. Taip nusprendė Niujorko apygardos teismo teisėja Analisa Torres. Toliau pateikiamas minėtas teismo įsakymas (kas netingi, gali jį išversti į lietuvių kalbą, nes tekstas labai sunkus ir pilnas teisinių terminų ir persiųsti redakcijai – aut. pastaba) :

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));