2022 m. finansų apokalipsė jau prasidėjo

2022 Financial Apocalypse

2022 Financial Apocalypse

Pagal Brian Shilhavy
Redaktorius, „Health Impact News
„Artėjanti finansinė apokalipsė” jau nebėra „artėjanti”. Ji jau atėjo.
Žinoma, galima teigti, kad ji jau seniai atėjo, tačiau tik nedaugelis alternatyviosios žiniasklaidos atstovų skelbė tiesą, nes korporacinė žiniasklaida ir korporacinės žiniasklaidos samdomi finansų „ekspertai” vietoj to vartojo tokius terminus kaip „nuosmukis”, daugiausia dėl to, kad manipuliuojamos vertybinių popierių rinkos vis dar visu garsu plušo į priekį, lošdamos ateitį ir, atrodytų, išlaikydamos viską virš vandens ir nesuprasdamos, o jei suprasdamos, tai tikrai nepripažindamos, kad Amerikos vertybinių popierių biržos tapo tik didžiulėmis ponzi schemomis.
Tačiau viskas pasikeitė praėjusios savaitės penktadienį, kai visuomenei paskelbti pagrindiniai infliacijos duomenys pasirodė esą daug didesni, nei skelbė korporacinė žiniasklaida.
Nujaučiau, kad pirmadienio rytą atsidarius rinkoms prasidės tikras pragaras, ir šiandien būtent taip ir atsitiko.
Štai kelios antraštės iš alternatyviosios žiniasklaidos, pasirodžiusios šiandien, kai tik atsidarė rinkos:
Per vienerius metus penki JAV didieji bankai prarado 300 mlrd. JAV dolerių rinkos vertės; šį rytą kriptografija žlunga; trečiadienį FED toliau didins palūkanų normas.
Pam Martens
Volstrito paradas
Sveiki atvykę į pirmadienio rytą ir rinkos pragarą.

Five U.S. Megabanks Have Lost $300 Billion in Market Cap in One Year; Crypto Is in Meltdown this Morning; and the Fed Will Hike Rates Further on Wednesday

Šį rytą 8.47 val. ryto (ET) Dow ateities sandorių vertė sumažėjo 553 punktais; Bitcoin ateities sandoriai prarado 17 proc. savo vertės dėl naujienos, kad kriptovaliutų skolintojas Celsius Network įšaldė pinigų išėmimą. 5 m. iždo vekselio pajamingumas šoktelėjo iki 3,38 proc. ir per mėnesį padidėjo 50 bazinių punktų, todėl 10 m. iždo vekselio, kurio pajamingumas šį rytą 9.01 val. ryto (ET) buvo 3,27 proc. (Inversija rodo didėjančią recesijos riziką).
Visa tai vyksta tuo metu, kai FED davė suprasti, kad šį trečiadienį, po dvi dienas truksiančio Federalinio atvirosios rinkos komiteto (FOMC) posėdžio, paskelbs apie dar vieną palūkanų normos didinimą. Akcijos turi įprotį smukti kitą dieną po FED pirmininko Jerome Powell trečiadienio popietę surengtos FOMC spaudos konferencijos, todėl stebėkite akcijų rinkos aktyvumą šį ketvirtadienį.
FED taip pat paskelbė, kad kitos savaitės ketvirtadienį, birželio 23 d., 16.30 val. vakaro (po akcijų rinkos uždarymo) paskelbs G-SIB, pasaulinės sisteminės svarbos bankų, testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatus. FED negali būti labai ramu, kad tie patys bankai, kurie 2008 m. sužlugdė pasaulio ekonomiką ir kuriems prireikė protu nesuvokiamos 29 trilijonų JAV dolerių pagalbos, turi daug mažiau kapitalo nei prieš metus.
Praėjusio penktadienio uždarymo kainomis penkių JAV didžiųjų bankų, sudarančių JAV finansų sistemos branduolį, paprastojo akcinio kapitalo rinkos kapitalizacija buvo 300 mlrd. dolerių mažesnė nei prieš metus, 2021 m. birželio 10 d.
Citigroup, kuriai pagal procentinį nuosmukį sekėsi prasčiausiai, per metus sumažėjo 38 proc. ir jos rinkos kapitalizacija smuko 56,6 mlrd. dolerių. JPMorgan Chase akcijų kaina per metus sumažėjo 25 procentais, tačiau dėl jos rinkos kapitalizacijos nuostolio Citigroup atrodo kaip pikčiurna. Per vienerius metus JPMorgan Chase rinkos vertė išgaravo 120 mlrd. dolerių. Taip yra todėl, kad jos apyvartoje yra keistai didelis 2,94 mlrd. (Visas straipsnis.)
Akcijos atsidaro su penktąja didžiausia istorijoje pardavimo programa; obligacijos, bitkoinai ir aukso lydiniai – visi nukentėjo
https://www.zerohedge.com/markets/stocks-open-5th-largest-sell-program-history-bonds-bitcoin-bullion-all-battered
pagal ZeroHedge Naujienos
JAV grynųjų pinigų akcijų rinkos atsidarė be panikos pasiūlymų, vietoj to jos buvo sutiktos su pardavimo siena po bjaurios naktinės ateities sandorių sesijos.
Pardavimų banga buvo beveik beprecedentė, o TIK žemiau -2000 – penkta pagal dydį „pardavimo programa” istorijoje…
Kaip pažymi „Bloomberg”, tokio dydžio pardavimo programos paprastai nėra pavieniai įvykiai. Jos paprastai vyksta grupėmis, o tai tikriausiai reiškia, kad akcijų gali laukti didesni nuostoliai.
Dėl šio išpardavimo S&P 500 indeksas pasiekė šių metų žemumas ir pateko į meškų rinkos teritoriją…
Skerdynės!
pagal ZeroHedge News

 

https://www.zerohedge.com/markets/carnage

Na, tai greitai paaštrėjo. Išskyrus žalią naftą, beveik visos turto klasės šiandien buvo sudaužytos kaip ruoniukai, nes nerimas dėl įvykių rizikos (prieš FOMC) kartu su techniniais OpEx veiksniais (3,4 trilijono JAV dolerių vertės pasirinkimo sandorių galiojimo pabaiga) ir Europos „susiskaldymo” baime bei visais įprastais geopolitiniais ir geoekonominiais veiksniais, kurie stabdo kritimo pirkėjus, nes S&P krenta į meškų rinką, o JAV akcijos iš esmės bando 2022 m. žemumas (tuo tarpu TSY pajamingumas siekia daugiametes aukštumas).
S&P indeksas užsidarė 22 % žemesnėje pozicijoje nei jo aukštumos ir žemiausioje nuo 2021 m. sausio mėn…
O kaip dėl korporatyvinių naujienų portalų? Kaip šiandien atrodė jų pagrindinės antraštės?
Štai pagrindinės antraštės, nurodytos „Google News”, kai po pietų rašiau šį straipsnį:
Giulianis „tikrai apsvaigęs” ragino D. Trumpą rinkimų naktį pateikti teiginius apie sukčiavimą, sako padėjėjas
Los Angeles Times prieš 5 val.
7 įspūdžiai iš pirmadienio, sausio 6 d., posėdžio
CNN prieš 3 val.
„Apsvaigęs” Rudy Giuliani norėjo, kad D. Trumpas rinkimų naktį paskelbtų pergalę, sako kampanijos darbuotojai
https://edition.cnn.com/2022/06/13/politics/jan-6-hearing-takeaways-monday/index.html
Yahoo News prieš 5 val.
D. Trumpas tiksliai žinojo, ką darė sausio 6 d.
Bloomberg prieš 31 minutę Nuomonė
14 įtikinamiausių šiandieninio sausio 6 d. komiteto posėdžio replikų
CNN prieš 3 val.
Generalinis prokuroras Garlandas federaliniai prokurorai stebi sausio 6 d. klausymus
NPR prieš 2 val.
Ag Garlandas patikino, kad sausio 6 d. prokurorai stebi „visus klausymus
NBC News prieš 26 minutes ago
D. Trumpo padėjėjai pasakoja Sausio 6 d. komitetui, kad jis ignoravo jų abejones dėl rinkimų klastojimo
Reuters.com prieš 1 val.
Barr: „Nepriklausomybės kovotojas”, – sakė D. Barras: Po pralaimėjimo 2020 m. rinkimuose D. Trumpas tapo „atitrūkęs nuo realybės
Yahoo News prieš 3 val.
Taip, šiandien, vos užsidarius biržoms Niujorke, devynios svarbiausios „Google News” antraštės buvo apie sausio 6 d. rinkimų šou, kuris šiuo metu vyksta Vašingtone.
Dešimtoji istorija buvo apie orus.
Taigi finansinės apokalipsės pradžia šiandien net nepateko į 10 populiariausių korporacinės naujienų žiniasklaidos (nebent finansinės žiniasklaidos priemonės) antraščių.
Didžiausias rodiklis, kad šios finansinės apokalipsės nebegalima nuslėpti nuo visuomenės, pasirodė praėjusią savaitę, kai įtakingiausias pasaulio bankininkas JPMorgan Chase vadovas Džeimis Dimonas (Jamie Dimon) paskelbė, kad mūsų laukia finansinis „uraganas”.
Žinoma, jis įspėjo ne visuomenę, o savo bičiulius ir kolegas bankininkus iš Volstrito, kad atėjo laikas pereiti į kitą Didžiojo perkrovimo etapą.
Visa finansų sistema, taip pat mūsų fiat valiutų sistema ir JAV doleris, pagrįsti skolų valdymu ir keinsistine ekonomikos filosofija, atsidūrė ant žlugimo ribos.
Daugelis, kurie supranta, kokia korumpuota yra ši ekonominė sistema, pirmenybę teikia austrų ekonomikos teorijai ir stiprioms valiutoms, kurios yra ne „fiat” valiutos, Centrinių bankų leidžiamos kada panorėjus, paremtos tik pinigus kuriančiųjų reputacija, bet patikimi pinigai, paremti realiu turtu, pavyzdžiui, auksu.
Ričardas Niksonas (Richard Nixon) 1971 m. nutraukė Jungtinių Valstijų aukso standartą, ir daugelis mano, kad nuo to laiko mes vis sparčiau žlugdome savo ekonomiką, o kiti grįžta dar toliau, iki pačios Federalinės rezervų sistemos įkūrimo pradžios 1913 m.
Viename straipsnyje, kurį neseniai paskelbė Alasdairas Macleodas (Alasdair Macleod), daugiau kaip keturis dešimtmečius dirbęs finansų makleriu ir Londono vertybinių popierių biržos nariu, pateikia dabartinės finansų sistemos perspektyvą iš austrų ekonomikos pozicijų:
Apsauga nuo valiutos žlugimo
Alasdair Macleod
ZeroHedge Naujienos
Ištraukos:
Praėjusią savaitę Jamie Dimon iš JPMorgan Chase davė aiškiausią signalą, kad bankų kreditavimas pradeda trauktis. Rusija sustiprino savo rublį, kuris dabar tapo bene stipriausia valiuta. Praėjusią savaitę FED paskelbė, kad jo balansas yra neigiamas. Ir daugėja įrodymų, kad turime prasidedantį spragų bumą.
Atrodo, kad dabar Rusija saugo rublį nuo šių įvykių Vakaruose, nors anksčiau ji tik puolė dolerio hegemoniją. Kinija dar nesuformulavo gynybinės valiutos politikos, tačiau tikėtina, kad bent jau užsienio prekyboje ji palaikys juanį prekių krepšeliu.
Jei Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos ir BRICS narės imsis šios iniciatyvos plačiau, naujos žaliavomis pagrįstos supervaliutos kūrimas Centrinėje Azijoje gali nutraukti dolerio pasaulinę hegemoniją.
Tai svarbūs pokyčiai. Ir galiausiai, dėl didelio susidomėjimo šia tema, nagrinėju gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto vertės perspektyvas žlugus Vakarų fiat valiutoms.
Apokalipsės mechanika
Prieštaraudamas valdžiai, jau daug metų perspėju, kad pasauliui gresia fiat valiutų žlugimas. Motyvavau ir tebemotyvuoju tuo, kad būtent ten mus veda pinigų ir ekonomikos politika. Vienintelis kylantis klausimas – ar viso pasaulio valdžios institucijos suvoks savo infliacinės ir socialistinės politikos pavojus ir pakeis kursą (tai labai mažai tikėtina), o jei jo nebus, kokia forma pasireikš galutinė krizė.
Istorija byloja, kad fiat valiutos visada žlunga, ir tik tada jas pakeičia žmonijos sveiki pinigai – metalinis auksas ir sidabras. O dabar, kai fiat valiutos sparčiai nuvertėjo, o po to sparčiai kilo prekių ir žaliavų kainos, palūkanų normos turėtų būti gerokai didesnės. Tačiau euro zonoje ir Japonijoje jos vis dar yra neigiamos. Jaučiamas ECB ir Japonijos banko nenoras leisti joms didėti. Dar blogiau yra tai, kad net tik grasinant, jog komercinių bankų papildomų kreditų išdavimas sulėtės, staiga susiduriame su staigiu ekonominės ir finansinės veiklos nuosmukiu.
Euro zonos ir Japonijos komerciniai bankai yra nepatogiai įsiskolinę ir vargu ar išgyvens didėjančių palūkanų normų, mažėjančio bankų kredito ir ekonomikos nuosmukio mišinį, jei jų negelbės atitinkami centriniai bankai. Tačiau pačių centrinių bankų obligacijų pozicijos tokios didelės, kad dėl didėjančio pajamingumo patiriami nuostoliai privedė juos prie neigiamo nuosavo kapitalo. Net FED, kurio padėtis yra daug geresnė nei ECB ir BOJ, pripažino, kad jo obligacijų portfelio nerealizuoti nuostoliai sudaro 330 mlrd. dolerių, o tai šešis kartus sumažino jo balanso nuosavą kapitalą.
Taigi, be didžiulių naujo kapitalo injekcijų iš dabartinių akcininkų didieji centriniai bankai yra bankrutavę, didieji komerciniai bankai netrukus bankrutuos, o kainos nekontroliuojamai kyla, didindamos palūkanų normas ir obligacijų pajamingumą. Ir kaip skylė galvoje, viskas, ko dabar reikia, kad kančia būtų baigta, yra bankų kreditų sumažėjimas. Praėjusią savaitę sulaukėme įspėjimo, kad tai taip pat gresia, kai didžiausio Amerikos komercinio banko JPMorgan Chase, kuris yra pagrindinis FED kanalas į komercinių bankų tinklą, vadovas Džeimis Dimonas (Jamie Dimon), vos prieš devynias dienas pakeitė savo finansinės padėties apžvalgą iš „audringos” į „uraganinę”. Apie tai buvo plačiai pranešta. Mažiau dėmesio sulaukė jo pastabos apie tai, ką JPMorgan Chase ketina daryti. Dimonas toliau sakė, kad bankas ruošiasi „nepalankiai aplinkai” ir „blogoms pasekmėms”.
Galime būti tikri, kad FED apie tai kalbėjosi su J. Dimonu. Tada JPMorgan vyriausiajam ekonomistui Bruce’ui Kasmanui buvo skubiai pavesta atsikirsti, sakydamas, kad mato tik sulėtėjimą. Nesvarbu. Signalas pasiųstas, ir žala padaryta.
Mažai tikėtina, kad dar kartą iš Dimono išgirsime šia tema. Tačiau galite lažintis, kad tarptautinė bankininkų kohorta visame pasaulyje, jei dar to nepadarė, į tai atkreips dėmesį ir taip pat pradės naudoti savo skolinimo ragus.
Visą straipsnį skaitykite čia.
Nors J. Macleod palietė klausimą apie tai, kas laukia nekilnojamojo turto rinkos, čia pateikiama daug išsamesnė analizė, kurią labai rekomenduoju pažiūrėti (žiūrėjau visas 43 minutes – verta):
Ar būsto kainos kris taip pat smarkiai kaip 2008 m.?
Tačiau nors iš šių finansų „ekspertų”, kurie nesilaiko korporacinės žiniasklaidos partijos linijos, sužinosite gerų perspektyvų, jie vis tiek yra daugiausia savo srities „ekspertai” ir pateikia komentarus bei prognozes remdamiesi ištirtais duomenimis, o kai už tai mokamas atlyginimas, turite gerų perspektyvų, kurių kiti tiesiog neturi laiko ištirti.
Šiose analizėse trūksta „nežinomų” veiksnių, o ne tik prielaidos, kad esami duomenys ir toliau bus tokie, kokie yra dabar.
Nė vienoje iš šių analizių neišgirsite, kaip keisis ateitis dėl dar neįvertintų katastrofų.
Tai gali būti:
Branduolinės valstybės branduolinis smūgis, peraugantis į karštą karą.
Dar viena „pandemija”, pavyzdžiui, nauja „beždžionių raupų” „pandemija”, arba COVID teigiamų testų pagausėjimas, dėl kurio vėl bus daugiau uždarymo atvejų, kaip tai matome Šanchajuje ir kitose Kinijos dalyse.
Kibernetinė ataka prieš pagrindinę infrastruktūrą, pvz., bankininkystės, telekomunikacijų ir energetikos. (Tiesą sakant, patys globalistai mus apie tai jau iš anksto įspėjo.)
Bet kuris iš šių scenarijų arba jų derinys išmes visas šias prognozes pro langą, o „pasirengimo” pražūties dienos leidėjai staiga taps panašesni į „mainstream”.
O kaip dėl hiperinfliacijos ir artėjančio maisto trūkumo socialinio poveikio? Jau dabar daugelyje pasaulio šalių kyla riaušės dėl infliacijos ir maisto trūkumo, o teisėsauga JAV ruošiasi masinėms demonstracijoms ir riaušėms, kai tik Aukščiausiasis Teismas priims sprendimą, panaikinantį Roe vs. Wade.
Tačiau dabar aišku viena – finansinė apokalipsė jau čia pat, ir ateityje dauguma žmonių apie ją kalbės nebe būsimuoju laiku. Vienintelis klausimas, dėl kurio reikės diskutuoti žvelgiant į ateitį, bus „kaip blogai bus?”.
Bijau, kad dauguma amerikiečių neturi jokio supratimo apie galimus sunkumus, su kuriais visi susidursime.
Apdairus žmogus, pamatęs pavojų, griebiasi prieglobsčio, o paprasti žmonės eina toliau ir dėl to kenčia. (Patarlių 22, 3)
Facebook komentarai
});}(jQuery));