Ar „Raudonasis kryžius“ prekiauja Ukrainos vaikų organais?

Featured9
Ar Raudonasis Kryžius paėmė vaikų organus NATO Ukrainoje?
PAGAL RHODA WILSON BIRŽELIO 9, 2022 –
Has the Red Cross Been Harvesting Children’s Organs in NATO’s Ukraine?
Vietinių karinių konfliktų ir nelegalios prekybos žmonių organais temos visada žengia koja kojon, nes kariniai veiksmai susiję ne tik su geopolitinių klausimų sprendimu ir įprastu pelnymusi iš prekybos ginklais, bet ir su nelegalia prekyba žmonių organais. Organų supirkėjai ir juodosios rinkos transplantacijos chirurgai jau seniai tapo įprastais karinio kraštovaizdžio elementais, kaip ir samdiniai, kovo pabaigoje rašė „New Eastern Outlook“.
2022 m. gegužės 29 d. Rusijos tyrimų komitetas pareiškė, kad nagrinės įtarimus, jog Ukrainos Raudonojo Kryžiaus draugija dalyvavo šešėlinėje veikloje, įskaitant vaikų su „sveikais organais“ apskaitą Mariupolio mieste.
Vladimiras Taranenka teigė, kad biuras turėjo daugiau kaip 1 000 vaikų medicininius įrašus, tačiau juose buvo pažymėti jų „sveiki organai“, o ne kokios nors medicininės būklės ar procedūros.
Taranenko yra Donecke įsikūrusios pilietinės organizacijos „Tautų retinimas“ – savanorių judėjimo, kuris nurodo, kad vienas iš jo tikslų yra padėti Donecko liaudies respublikai (toliau – DLR) užtikrinti teisėsaugą, – vadovas.
Jis taip pat teigė, kad kai kurie biure aptikti skaitiniai buvo instrukcijos, „kaip naudotis ginklais, įskaitant vaikams skirtą formatą“.
Birželio 5 d. savo podkaste „China Rising Radio Sinoland“ vedėjai Jamesas Bradley ir Jeffas Brownas aptarė Browno tyrimą apie naujausius įtarimus dėl organų paėmimo. „Džefas atliko originalų gilų darbą ir tam ruošėsi keletą dienų. Turiu rankoje straipsnį, kurį [Džefas] man atsiuntė, išverstą iš rusų kalbos, ir jo pavadinimas yra „Ukraina – juodoji transplantacijos rinka“, – sakė Bredlis.
Rusijai pagaliau pavyko patekti į Mariupolį ir jį išvaduoti, ir jie randa įvairiausių įrodymų, „ir mes kalbame apie organų paėmimą“, – sakė Braunas.
Toliau pateiktame paveikslėlyje matyti Bredlio ir Brauno pokalbio, kurio atskleidimai yra dar baisesni, nei galima spręsti iš paveikslėlio, kontūrai.
Pirminių įrodymų, kuriuos Raudonojo Kryžiaus bazėje Mariupolyje, Donbase, rado Rusijos kariškiai, santrauka.
Sinolandas: Ukrainoje atskleista daugiau karo nusikaltimų: už Raudonojo Kryžiaus bazės slypi organų paėmimas,
2022 m. birželio 5 d. (29 min.)
Jei pirmiau pateiktas vaizdo įrašas pašalintas iš „YouTube“, galite jį žiūrėti „Brighteon“ svetainėje ČIA
Aukščiau aptariamo straipsnio kopijos nepavyko rasti „China Rising“ interneto svetainėje. Tačiau mums pavyko rasti Fondsk paskelbtą straipsnį, kurio pavadinimas išverstas taip: Ukraina – juodoji transplantologijos rinka“ ir greičiausiai tai yra tas pats straipsnis, žr. Naudodamiesi „Yandex“ programa išvertėme „Fondsk“ straipsnį iš rusų į anglų kalbą ir pridedame jį toliau.
Ukraina – juodoji transplantologijos rinka – strateginė kultūra
Organų paėmimo istorija Ukrainoje
Norint patikrinti arba paneigti pastarųjų kelių dešimtmečių įvykius ar teiginius, reikėtų išsamaus ir ilgo tyrimo, o tai viršija mūsų galimybes. Taigi, kad susidarytume tam tikrą vaizdą apie istoriją, susijusią su organų paėmimu Ukrainoje, toliau pateikiamos ištraukos iš dviejų šaltinių, t. y. „Frontier Post“ paskelbto straipsnio ir „New Eastern Outlook“ paskelbto straipsnio. Tačiau internete galima rasti daugybę šaltinių.
Remiantis statistinės informacijos portale Statista paskelbtais duomenimis, šiuo metu Jungtinėse Amerikos Valstijose organų transplantacijos laukiančiųjų sąraše yra daugiau nei 100 000 žmonių, dauguma jų laukia inkstų transplantacijos. Pažymėtina, kad donorų organų trūksta ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir daugelyje kitų šalių, o paklausa sukuria pasiūlą.
Pagrindiniai neteisėtos prekybos organais šaltiniai yra trečiojo pasaulio šalys ir karštieji taškai. Daugelis tyrėjų pastebi, kad pastaraisiais metais Ukraina tapo vienu pagrindinių juodosios rinkos transplantacijos centrų.
Prasidėjus Rusijos specialiajai operacijai, skirtai demilitarizuoti Ukrainą, besiveržiančios Rusijos kariuomenės ir Donbaso respublikų kariuomenės aptiko masines kapavietes, kuriose, kaip spėjama, yra žmonių, kuriuos nužudė Ukrainos nacionalinių batalionų nariai, palaikai. Daugelis jų greičiausiai tapo juodosios rinkos transplantacijos aukomis.
Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Lvovo srities klinikinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Bogdanas Fedakas įkūrė nusikalstamą grupuotę, kuri pardavinėjo vaikų organus užsienio šalims, daugiausia JAV. Atlikus tyrimą nustatyta, kad Lvove dingo apie 130 kūdikių.
2007 m. Ukrainoje kilo skandalas dėl Izraelio piliečio Michaelio Ziso, kuris buvo apkaltintas juodosios rinkos transplantacijos chirurgijos praktika. M. Zisas buvo sulaikytas 2007 m. spalio 13 d. Donecke teisėsaugos institucijų prašymu.
Apie Ukrainoje klestinčią nelegalią prekybą organais pradėta kalbėti dar 2014 m., kai prasidėjus vadinamajai antiteroristinei operacijai šalies rytuose pradėjo masiškai plūsti pranešimai apie dingusius žmones. Tuo pat metu ėmė rodytis informacija apie šalyje veikiančių mobiliųjų ligoninių veiklą, kurių pagrindinė veikla buvo donorų organų paėmimas, o vėliau jų išvežimas į užsienį. Jų aukomis tapo ir civiliai gyventojai, ir LDNR milicininkai, ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai.
2014 m. rugsėjo 29 d. ESBO specialioji atstovė kovai su prekyba žmonėmis Madina Jarbussynova teigė, kad Donbase aptiktose masinėse kapavietėse buvo rasti kūnai be vidaus organų, kurie greičiausiai tapo juodosios rinkos transplantologų aukomis.
2014 m. spalio 30 d. ESBO paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad M. Jarbussinovos pastabos buvo ištrauktos iš konteksto ir ji tik citavo du Rusijos NVO pranešimus apie galimą žmogaus organų paėmimą ir pardavimą Rytų Ukrainoje. „ESBO neturi jokių įrodymų apie galimą organų paėmimą Rytų Ukrainoje“, – sakoma pareiškime.
2015 m. internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas su interviu su Odesoje, Donecke, Slavjanske ir Kramatorske „dirbusiu“ amerikiečių transplantacijos chirurgu, kuriame atskleidžiamos kraują stingdančios detalės apie masinį organų paėmimą Ukrainoje.
2017 m. Rusijos laikraštis „Moskovskij komsomolec“ („MKRU“) pranešė, kad buvęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Volodymyras Oleinikas prognozavo, jog planuojama Ukrainos inkstų donorų transplantacijos programa, kuri turėtų prasidėti 2018 m., „ne tik sunaikins visuomenės sveikatą, bet ir pavers Ukrainą juodosios rinkos transplantacijos centru“. Bandomoji transplantacijos programa turėjo prasidėti Nezaležnoje ir „paverstų Nezaležnąją transplantacijos turizmo centru iš turtingų šalių“, pridūrė Oleinikas.
Tuo metu Ukrainos sveikatos apsaugos viceministras Oleksandras Linčevskis tai paneigė ir sakė, kad tokie teiginiai yra neatsiejama didesnio Rusijos dezinformacijos naratyvo, esą Ukrainoje kuriama organų transplantacijos juodoji rinka, dalis.
Neseniai internete buvo paskelbtas buvusio SSU darbuotojo vaizdo interviu, kuriame jis sako, kad būdamas karo zonoje Donbase buvo priskirtas prie specialios medicinos grupės Kramatorske, vadinamos „Pirmosios pagalbos grupe“. Nuo 2014 m. ši grupė užsiėmė neteisėtu organų paėmimu iš sužeistų Ukrainos karių Donecko ir Lugansko sričių apylinkėse.
2022 m. pradžioje Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht paskelbė, kad Ukraina gavo lauko ligoninę ir krematoriumą. Kai kurios žiniasklaidos priemonės tokią „dovaną“ susiejo su seniai gerai išvystytu neteisėtu verslu parduoti Ukrainos karių organus ES, JAV ir Izraeliui, saugomiems SSU, kaip rodo daugelis požymių.
Neseniai vokiečių kalba leidžiamas leidinys „Neues aus Russland“ paskelbė įdomią istoriją apie mobiliuosius krematoriumus Ukrainoje, padedančius nuslėpti stambų organų pardavimą ES.
Šaltiniai ir tolesnis skaitymas:
Ukrainoje vykstantis konfliktas padeda JAV spręsti organų trūkumo problemą, The Frontier Post
Izraelis, Ukraina ir juodosios rinkos transplantacijos chirurgai, New Eastern Outlook, 2022 m. kovo 29 d.
Ukrainoje masinėse kapavietėse rastoms aukoms trūksta vidaus organų, Pravda, 2014 m. rugsėjo 25 d.
Pjauk ir bėk: Juodoji prekyba organais, Magellan TV, 2019 m. sausio 17 d.
Facebook komentarai